اتفاق خوب برای دختران ایرانی، جشن پرحاشیه پرسپولیس و سقوط استقلال

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، در این هفت روز ورزش قهرمانی های زیادی برای ورزش ایران در عرصه های مختلف رقم خورد و از جمله در تکواندو ووشو؛ البته یکی از مهمترین های قهرمانی ها برای پرسپولیس و در لیگ برتر به دست آمد. این قهرمانی پس از هشت سال و در فاصله سه هفته تا خاتمه لیگ شانزدهم به دست آمد.

اتفاق خوب برای دختران ایرانی، جشن پرحاشیه پرسپولیس و سقوط استقلال

اما علاوه بر این اتفاقات دیگری هم در این هفته رقم خورد و از جمله خداحافظی رضا عنایتی، بازیکن صبا که درجریان دیدار با استقلال و با لباس این تیم انجام شد. اعلام محرومیت چهار ساله سه ورزشکار دوپینگی نیز از دیگر اتفاقات مهم این هفته بود.

مهمترین اتفاقات و رویدادهای این هفت روز ورزش به توضیح زیر است:

دیدار نمادین برای تائید پوشش بانوان بسکتبالیست توسط فیبا

پنجشنبه گذشته دیداری نمادین میان بانوان بسکتبالیست ایران برگزار گردید تا نماینده فیبا الگوی پیشنهادی فدراسیون ایران که بازیکنان در این بازیکنان از آن استفاده نموده بودند را مورد ارزیابی قرار دهد و گزارش خود را به فدراسیون دنیای ارائه کند. در صورتیکه فدراسیون دنیای در مجمع اردیبهشت ماه خود با این الگوی پیشنهادی و در کل حضور محجبه بانوان در میادین بین المللی موافقت کند، زنان بسکتبالیست کشورمان می توانند با پوشش اسلامی در میادین رسمی آسیایی و دنیای شرکت داشته باشند.

نمایندگان ایران قهرمان و بهترین های مسابقات تکواندو باشگاهی آسیا شدند

دو تیم شهرداری ورامین و شهدای مدافع حرم آدینه گذشته در دیدار نهایی هفتمین دوره مسابقات تکواندو جام باشگاه های آسیا در ساری به مصاف هم رفتند. این دو تیم که در رقابت با نمایندگان عراق، عمان، پاکستان و افغانستان راهی فینال شده بودند، مبارزه جذابی را با هم برگزار کردند. این مبارزه در نهایت با رجحان 4 بر یک شهرداری ورامین به انتها رسید. بدین ترتیب این تیم در انتها این دوره مسابقات برای سومین بار متوالی صاحب عنوان قهرمانی شد و شهدای مدافع حرم هم در صندلی دوم ایستادند. همچنین در دیدار رده بندی، تیم مقاومت نماینده عمان را شکست داد و روی سکوی سوم ایستاد.

همچنین در انتها مسابقات تکواندو باشگاه های آسیا پیغام خانلرخانی به عنوان بهترین مربی انتخاب شد و مهدی محمودی تکواندوکار تیم شهدای مدافع حرم ساری نیز عنوان فنی ترین بازیکن جام باشگاه های آسیا را بدست آورد.داریوش حسن زاده نیز همراه با داولاتشو میرزائوف از تاجیکستان به عنوان بهترین داوران معرفی گردیدند.

خداحافظی رضا عنایتی با پیراهن استقلال

در انتها دیدار استقلال برابر صبای قم در هفته بیست و هفتم رقابت های لیگ برتر که با پیروزی 2 بر یک آبی پوشان همراه بود، رضا عنایتی بازیکن تیم صبا پیراهن استقلال را به تن کرد و همراه با بازیکنان این تیم از طرفداران خداحافظی کرد. عنایتی قرار است در انتها فصل برای همواره بازی را کنار بگذارد و به عنوان مربی به فعالیتش در این رشته ادامه دهد. وی تا انتها فصل برای صبای قم بازی خواهد نمود.

ایران قهرمان جام دنیای فوتبال رومیز شد

تیم ملی فوتبال رومیز ایران در دیدار انتهای مسابقات جام دنیای باحساب 42 بر 28 و در مجموع تیمی با نتیجه 2 بر صفر ایتالیا را شکست داد و قهرمان این مسابقات شد. تیم ایران در نیمه نهایی نیز از سد از اسلوونی گذشته و ایتالیا برابر ترکیه به پیروزی رسیده بود.

دومین آقای گل هم خداحافظی کرد

آرش برهانی به فاصله چند روز بعد از رضا عنایتی با انتشار بیانیه ای از فوتبال خداحافظی کرد. برهانی 9 سال برای استقلال بازی کرد و از سوی طرفداران این تیم لقب آرش آقای گل را دریافت کرد. برهانی ابتدای لیگ شانزدهم به پیکان رفت اما نتوانست برای این تیم مثمرثمر باشد و نیم فصل در فهرست مازاد نهاده شد.

زنان بسکتبالیست ایران در تورنمنت قزاقستان سوم شدند

تیم بسکتبال سه نفره بانوان که با ترکیب سعیده علی، مژگان خدادی، معصومه اسماعیلی و سارا اعتماد در تورنمنت بین المللی قزاقستان شرکت کرد، بعد از شکست 21 بر 18 مقابل روسیه و ناکامی از حضور در فینال، برای شرکت در دیدار رده بندی آماده شد. ازبکستان حریف تیم بسکتبال سه نفره بانوان ایران در این دیدار بود. این تیم اما از رویارویی برابر ملی پوشان کشورمان در این مرحله از مسابقات انصراف داد. بدین ترتیب تیم بسکتبال سه نفره بانوان ایران برنده دیدار رده بندی تورنمنت بین المللی قزاقستان معرفی گردید و با ایستادن در صندلی سوم این مسابقات، نخستین عنوان بین المللی خود را کسب کردند.

قهرمانی زودهنگام پرسپولیس در لیگ برتر

تیم فوتبال پرسپولیس که در هفتمین دوره رقابت های لیگ برتر عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داده بود پس از هشت فصل توانست این عنوان را تکرار کند . این تیم در هفته بیست و هفتم این فصل از مسابقات لیگ برتر در مصاف با ماشین سازی تبریز 2 بر صفر پیروزی شد. سرخپوشان باکسب این پیروزی درفاصله سه هفته مانده تا انتها رقابت های لیگ برتر، به عنوان قهرمانی زودهنگام دست یافتند.

قهرمانی نماینده ایران در ووشو بین المللی جام پارس

ششمین دوره رقابتهای ووشو بین المللی پارس پس از دو روز رقابت میان ووشوکارانی از عراق، قزاقستان، بلغارستان، بلاروس، اندونزی، سنگاپور، برونئی، هند، لبنان، ارمنستان، افغانستان، بنگلادش، پاکستان و دو تیم از ایران یکشنبه گذشته با قهرمانی نماینده کشورمان در سمنان به انتها رسید. این رقابت ها در دو بخش ساندا و تالو برگزار گردید و طی آن تیم پارس جنوبی قهرمان لیگ برتر ایران پیروز به کسب 10 مدال طلا، 6 نقره و دو برنز شد و عنوان قهرمانی را کسب کرد. اندونزی با اتکا به درخشش تالوکاران خود با کسب 5 نشان طلا، 2 نقره و 2 برنز به نایب قهرمانی رسید و برونئی با 2 مدال طلا و یک برنز بر سکوی سوم ایستاد. شهرداری دامغان نیز با اتکا به نفرات جوان خود و کوشش فراوان با یک مدال طلا، 5 نقره و چهار برنز به مقام چهارمی رسید.

در هفته بیست و هفتم لیگ برتر چه نتایجی رقم خورد؟

علاوه بر پرسپولیس که با غلبه برماشین سازی در هفته بیست و هفتم رقابت های لیگ برتر، قهرمانی خود در این فصل از مسابقات را مسجل کرد، برد و باخت های دیگری هم برای دیگر تیم در این هفته از مسابقات رقم خورد. بر این اساس دو تیم تراکتورسازی و سپاهان در روز نخست این هفته از مسابقات با نتیجه مشابه یک بر صفر پدیده و گسترش فولاد را شکست دادند. رقابت دو تیم نفت آبادان با سیاه جامگان و نفت تهران با فولاد هم به ترتیب با تساوی یک بر یک و 2 بر 2 به انتها رسید.

در دومین روز این هفته از مسابقات لیگ برتر نیز، ذوب آهن 2 بر یک از سد پیکان گذشت. استقلال با همین نتیجه صبای قم را شکست داد و دیدار تیم های استقلال خوزستان و سایپا هم با تساوی بدون گل سرانجام یافت.

محرومیت سه ورزشکار فوتسال، والیبال و وزنه برداری به خاطر دوپینگ

یکی از مهمترین خبرهای این هفته مربوط به محرومیت سه ورزشکاری بود که به خاطر استفاده از مواد نیروزا و مثبت شدن نتیجه نمونه گیری شان، متخلف معرفی گردیده بودند. بر این اساس و طبق اعلام دبیرکل نادو ایران احسان حاجیلی دوجی از والیبال، فرشید شبانی از فوتسال و پیمان فرهمند از وزنه برداری هر یک به مدت چهار سال از حضور در میادین محروم شدند.

رجحان ایرانی ها در تمام بخش های مسابقات تکواندو بین المللی ساری

بیست و هشتمین دوره مسابقات تکواندو بین المللی ساری با حضور 118 تکواندوکار در قالب 20 تیم از کشورهای ایران (2 تیم)، افغانستان (3 تیم)، پاکستان (3 تیم)، روسیه (2 تیم) عراق (2 تیم)، لوکزامبورگ، سوریه، سیشل، عمان، یونان، آذربایجان، هند و ارمنستان به مدت دو روز در ساری برگزار گردید و با قهرمانی کشورمان به انتها رسید. در انتها این رقابت ها تکواندوکاران ساروی با 6 مدال طلا، یک نقره و 84 امتیاز عنوان قهرمانی را کسب کردند. لوازم خانگی کن با یک مدال طلا، 2 نقره، یک برنز و 41 امتیاز بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و تیم افغانستان یک مدال نقره، یک برنز و 23 امتیاز عنوان سوم را بدست آورد. تیم ارمنستان با یک مدال طلا، یک امتیاز و 22 امتیاز و تیم عراق با 3 برنز و 20 امتیاز در صندلی چهارم و پنجم نهاده شدند.

در انتها مسابقات تکواندو بین المللی ساری، جام اخلاق به تیم سوریه اهدا شد. فیض اله نفجم رئیس هیات تکواندو استان مازندران و سرمربی تیم شهرداری ساری جایزه بهترین مربی را دریافت کرد. عنوان بهترین تکواندوکار این دوره از رقابتها هم به ابوالفضل یعقوبی ملی پوش بومی شهرداری ساری اختصاص یافت.

همچنین نهمین دوره بخش بانوان این رقابت ها نیز با حضور 19 تکواندوکار برگزار گردید. این مسابقات به عنوان کوتاه ترین تورنمنت تکواندو دنیا در کمتر از نصف روز در چهار وزن المپیکی برگزار گردید که در انتها شهرداری ساری با کسب 3 مدال طلا، یک نقره و 37 امتیاز قهرمان شد، اقتصاد پژوهان آسیا با یک مدال طلا، 3 نقره و 27 امتیاز بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و تیم افغانستان - کابل با 2 مدال برنز و 6 امتیاز عنوان سوم را بدست آورد.

سرپرست معاونت اقتصادی وزارت ورزش معرفی گردید

مناف هاشمی هفته اول فروردین ماه به دلیل ثبت نام برای انتخابات شورای شهر تهران، از معاونت توسعه منابع اقتصادی و انسانی وزارت ورزش استعفا داد. به همین دلیل سید علی آقازاده با حکم وزیر ورزش به عنوان سرپرست این معاونت انتخاب شد.

خادم نماینده اتحادیه دنیای کشتی در بازی های اسلامی شد

رسول خادم عضو هیأت رئیسه اتحادیه دنیای کشتی، به عنوان نماینده این اتحادیه در سالن مسابقات کشتی بازی های کشورهای اسلامی حضور خواهد داشت. مسابقات کشتی این دوره بازی ها روزهای 27 اردیبهشت تا اول خردادماه برگزار می گردد. باکو میزبان بازی های کشورهای اسلامی است.

پرسپولیس جام قهرمانی را بالای سر برد

دیدارهای هفته بیست و هشتم رقابت های لیگ برتر چهارشنبه با رقابت دو تیم پرسپولیس و پدیده مشهد شروع شد در این دیدار شاگردان برانکو ایوانکوویچ پیروز شدند حریف خود را با نتیجه 4 بر صفر شکست دهند. در انتها این دیدار مراسم اهدای جام قهرمانی به تیم پرسپولیس برگزار گردید. این تیم هفته گذشته با غلبه بر ماشین سازی قهرمانی اش در در این دوره مسابقات را مسجل نموده بود.

جشن قهرمانی پرسپولیس البته بسیار پرحاشیه بود و هر چند در ابتدا نظم خوبی داشت اما در ادامه به یکی از بی نظم ترین مراسم های انتها فصل تبدیل شد. بدترین اتفاق این جشن راه ندادن پسر هادی نوروزی کاپیتان فقید پرسپولیس به کنار زمین بود که این کودک خردسال با چشمانی اشکبار استادیوم را ترک کرد و حسرت بالا بردن جام قهرمانی پرسپولیس به دلش ماند.

سقوط استقلال در هفته بیست و هشتم لیگ برتر

هفته بیست و هشتم رقابت های لیگ برتر که روز چهارشنبه با دیدار پرسپولیس و پدیده شروع شده بود روز پنجشنبه با هفت دیدار دیگر پیگیری شد که طی آن استقلال دیدار حساس برابر تراکتورسازی را یک بر صفر واگذار کرد و علاوه بر سه امتیاز، صندلی دوم را هم به تیم امیر قلعه نویی داد. نتایج دیدارهای این هفته به توضیح زیر است:

* تراکتورسازی تبریز یک - استقلال تهران صفر

گل: محمد ابراهیمی(87)

* سایپا تهران صفر - صنعت نفت آبادان 2

گل: رضا جبیره(22) و زبیر نیک نفس(76)

* گسترش فولاد تبریز صفر - نفت تهران صفر

* ذوب آهن اصفهان 2 - ماشین سازی تبریز یک

گل ها: جری بنگستون(28) و مهدی رجب زاده(50) و محمد رحمتی(86) برای ماشین سازی

* صبای قم صفر - سپاهان اصفهان یک

گل: مسعود حسن زاده(40 -پنالتی)

* سیاه جامگان مشهد یک - پیکان تهران 2

گل: گادوین منشا(40) و (80) برای پیکان - پیغام ملکیان(87) برای سیاه جامگان

* فولاد خوزستان یک - استقلال خوزستان 3

گل: مهدی مومنی(20)، آلویز نانگ(64) و حسن بیت سعید(83) برای استقلال - ساسان انصاری(67) برای فولاد

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

chinaro.ir: چین: سفر به کشور پهناور و باستانی، پکن، شانگهای ،گوانجو و هانگزو

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 آبان 1400 بروزرسانی: 11 آبان 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 42924

به "اتفاق خوب برای دختران ایرانی، جشن پرحاشیه پرسپولیس و سقوط استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاق خوب برای دختران ایرانی، جشن پرحاشیه پرسپولیس و سقوط استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید