وزارت ورزش و از سر باز کردن نیروهای مازاد به بهانه قانون منع به کارگیری بازنشستگان

به گزارش مجله سرگرمی، اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان، راهی برای برخی مسئولان ورزشی باز نموده تا نیروهایی که علاقه ای به ادامه همکاری با آنها ندارند را به بخش های دیگر منتقل نمایند.

وزارت ورزش و از سر باز کردن نیروهای مازاد به بهانه قانون منع به کارگیری بازنشستگان

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، نزدیک به دو ماه از ابلاغ قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان توسط رئیس مجلس شورای اسلامی گذشته و فقط 9 روز از مهلت دو ماهه برای این کار توسط دستگاه های دولتی باقی مانده است. در این شرایط بسیاری از این دستگاه ها به سرعت در حال اجرا امور لازم برای اجرایی کردن این قانون هستند تا مسئله ای به وجود نیاید. یکی از این دستگاه ها، وزارت ورزش و جوانان است؛ نهادی که افراد بازنشسته زیادی در زیر مجموعه هایش فعالیت می نمایند و باید از سمت هایش کنار بروند.

چندی قبل محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت که 12 رئیس فدراسیون در زمره افراد بازنشسته هستند و باید کنار بروند. بر همین اساس برخی از این افراد استعفا کردند تا مسئله ای برای رشته متبوع شان در نهادهای بین المللی پیش نیاید و وزارت ورزش نیز بدون دغدغه بتواند قانون ابلاغ شده را به مرحله اجرا درآورد. یک سوزن به خودت بزن، یک جوالدوز به دیگران!

یکی از اهداف اصلی قانون منع به کارگیری بازنشستگان، تزریق نیروهای جوان به دستگاه ها است تا انگیزه و استعداد آنها بتواند نهاد مربوط را در مسیر رشد و ترقی قرار دهد. در واقع با اجرایی شدن این قانون مسیر برای حضور استعدادهای بالقوه باز شده تا تازه نفس بودن آنها منجر به اتفاقات خوبی گردد. در این میان اما برخی تحرکات اجرا شده تا برخی افراد که مدنظر وزارت ورزش هستند، بر مسند ریاست برخی فدراسیون ها قرار بگیرند. افرادی که بعضا امتحان خود را پس داده اند و کارنامه شان تعیین است. حتی شنیده شده قرار است در ترکیب مجمع برخی فدراسیون ها تغییراتی رخ دهد تا افراد مدنظر به جایگاه آن فدراسیون برسند.

در خصوص این افراد دو رویکرد وجود دارد؛ یا وزارت ورزش به دنبال باز کردن آنها از سر خود است و می خواهد با استفاده از قانون منع به کارگیری بازنشستگان مسیر خروجی را نشان آنها دهد یا اینکه این نهاد دولتی قصد دارد نیروهای خودش را در رأس فدراسیون ها قرار دهد و نفوذ بیشتری در فدراسیون ها داشته باشد.

با این حال فردی که امتحان خود را پس داده چگونه می خواهد یک فدراسیون را اداره کند؟ نکته مهم آن است که خیلی از این فدراسیون ها در زمره رشته های المپیکی و مدال آور بوده و باید کسانی به عنوان رئیس جدید منصوب شوند که با فضای آن آشنا هستند. اینکه وزارت ورزش به بهانه قانون منع به کارگیری بازنشستگان و حضور افراد جوان، یک نفر که کارنامه خوبی نداشته را به فدراسیون مدنظر بیاورد کاری غیرمنطقی و غیراصولی است. از قدیم گفته اند که آزموده را آزمودن خطاست. ادامه کوشش ها برای حضور معاونان وزیر ورزش در فدراسیون ها، این قسمت؛ جودو و امیررضا خادم!

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 5990

به "وزارت ورزش و از سر باز کردن نیروهای مازاد به بهانه قانون منع به کارگیری بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت ورزش و از سر باز کردن نیروهای مازاد به بهانه قانون منع به کارگیری بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید