هوآوی چگونه موقعیت فعلی خود در دنیا را بدست آورده است؟

هوآوی که در سال 1987 توسط رِن ژِنگفِی تاسیس شد، اکنون به یک غول فناوری مبدل شده است. این شرکت که بزرگ ترین تامین کننده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده گوشی های همراه است، فناوری هایش در تمام ارکان زندگی روزمره بشر قابل لمس است و از معدود شرکت های فناوری محسوب می گردد که بودجه قابل توجهی را به بخش تحقیق و توسعه در اختصاص داده است.. از حیث تعداد حق ثبت اختراع و تکنولوژی های ابداع شده توسط این شرکت در حوزه های مخابراتی می توان هوآوی را رهبر فناوری نسل پنجم یا 5G قلمداد کرد.

هوآوی چگونه موقعیت فعلی خود در دنیا را بدست آورده است؟

ارتباطات راه دور

کسب وکار هوآوی در زمینه بازار ارتباطات راه دور در سراسر دنیا، همواره قلپ تپنده فعالیت های این شرکت بوده است. تجارت و اقتصاد هوآوی مبتنی بر عرضه سرویس های رایانش ابری، ایجاد کسب وکارهای مشتریان، فروش گوشی های همراه و سایر ابزار و دستگاه های ارتباطی است (این روند به سرعت رو به رشد است).

پیمودن مسیری طولانی

این شرکت در آغاز کارش به تامین تجهیزات مخابراتی برای مناطق روستایی چین می پرداخت که همچنان بزرگترین بازار آن را دربرمی گیرد. هوآوی پیش از اخذ بخش قابل توجهی از سهام بازار تلکام اروپا، سایر بازارهای درحال توسعه خود را هم تقویت کرد. هم اکنون تجهیزات هوآوی در بیش از 170 کشور دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و 180 هزار کارمند در استخدام این شرکت هستند.

خرج عظیم

این شرکت در حال حاضر 12 میلیارد دلار به توسعه فناوری هایش اختصاص داده است (و یکی از بیشترین بودجه های تحقیق و توسعه را داراست)، در این زمینه از اینتل و اپل جلو افتاده و با آلفابت (که شرکت گوگل زیرمجموعه ای از آن است) رقابت دارد. هوآوی مدعی است 80 هزار نفر (45درصد از پرسنلش) در بخش تحقیق و توسعه مشغول به کار هستند. آنها تراشه می سازند، گوشی همراه طراحی می نمایند و روی فناوری نسل پنجم کار می نمایند. هوآوی در سال 2015 به بزرگترین سازنده تجهیزات شبکه های بی سیم تبدیل شد. ابزار و تجهیزاتی مانند ایستگاه های بیس(base)، روتر، مودم و سوئیچ از جمله فراوریات اصلی این شرکت هستند.

گوشی همراه

هوآوی نه تنها در زمینه تجهیزات ارتباطات راه دور حکمرانی می نماید، گوشی های همراه را نیز برای این تجهیزات عرضه می نماید. این برند اوایل سال گذشته، از شرکت اپل پیش افتاد و به دومین فروشنده گوشی های هوشمند در دنیا مبدل شد. دستگاه هایی مثل گوشی های P20 Huawei و Huawei Mate 20 که از برترین فناوری های عکاسی برخوردار هستند، یاری می نمایند دیدگاه و تصویر عمومی در ارتباط با توانمندی هایی که در گوشی های هوشمند قابل پیاده سازی هستند تغییر پیدا کند و به نوع استانداردهای جدیدی در این بازار وضع گردد.

مالک هوآوی

مالک هواوی، کارمندانش هستند و در واقع رین ژنگفی به عنوان موسس فقط دارای 1.4 درصد سهام است و بقیه سهام میان 81 هزار نفر کارمند تقسیم شده است.

تحقیق و توسعه در نسل پنجم

اختصاص بودجه عظیم تحقیق و توسعه توسط هوآوی به این معنی است که این شرکت کوشش دارد بسیاری از فناوری های پیشرفته اش را توسعه بخشد. شرکت طراحی و فراوری تراشه HiSilicon که متعلق به هوآوی است، هفتمین شرکت بزرگ این حوزه در دنیا است. در حقیقت فقط بخش کوچکی از تجهیزات مورد استفاده در محصولی مانند گوشی همراه Huawei P20 و Huawei Mate 20 از تامین نمایندگان آمریکایی به دست می آید (برخلاف رقبای هوآوی که به شدت متکی بر آمریکایی ها هستند). تحلیلگران می گویند که سیاست تکیه بر خود توسط هوآوی می تواند از این شرکت نسبت به اقدامات آینده آمریکا برای کاهش دسترسی به قطعات آمریکایی، محافظت کند.

2121

منبع: خبرآنلاین
انتشار: بروزرسانی: 5 خرداد 1398 شناسه مطلب: 10322

به "هوآوی چگونه موقعیت فعلی خود در دنیا را بدست آورده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوآوی چگونه موقعیت فعلی خود در دنیا را بدست آورده است؟"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید