هوآوی درصدر صنعت 5G قرار گرفته است

به گزارش مجله سرگرمی، نخستین ارزیابی از چشم انداز رقابتی صنعت مخابرات 5G توسط مؤسسه GlobalData. موسسه GlobalData در زمینه تجزیه و تحلیل اطلاعات فعالیت دارد و نخستین ارزیابی از چشم انداز رقابتی صنعت مخابرات در بخش زیرساخت شبکه رادیویی 5G را منتشر کرد. براساس این گزارش شرکت هوآوی در بخش راهکارهای شبکه 5G بالاتر از رقبای خود ایستاده است.

هوآوی درصدر صنعت 5G قرار گرفته است

اخیراً موسسه بزرگ GlobalData گزارشی را منتشر کرده که در آن به بررسی عملکرد شرکت های فعال در زمینه نسل پنجم شبکه موبایل پرداخته است. در این تحلیل، هوآوی به دلیل پیشرفت های اخیر خود در صنعت 5G رتبه نخست را کسب کرده است.

در گزارش موسسه GlobalData، پلتفرم ایستگاه های 5G موبایل پنج شرکت کلیدی و بزرگ از جمله هوآوی، اریکسون، ZTE، نوکیا و سامسونگ ارزیابی شده است. این ارزیابی براساس چهار استاندارد شامل ظرفیت شبکه باند پایه، تکامل تکنولوژی، سادگی نصب و فناوری ساخت تجهیزات رادیویی انجام شده است. براساس گزارش های این موسسه، تجهیزات شبکه 5G هوآوی دارای بهترین جایگاه در بین رقبا هستند. همچنین هوآوی در سایر پارامترها از جمله ظرفیت بالاتر شبکه باند پایه و پهنای باند تجهیزات رادیویی، فزونی خود را نسبت به سایر شرکت ها حفظ کرده است.

به گفته یکی از تحلیل گران موسسه GlobalData، بازار تجهیزات 5G در روزهای ابتدایی ورود این فناوری به شدت رقابتی است. تصمیم امروز اپراتورها در خصوص سرمایه گذاری بر روی این فناوری می تواند تاثیر مستقیمی روی روند پیشرفت و تغییر زندگی کاربران با شبکه 5G داشته باشد.

همچنین این گزارش روند محرک های اصلی شبکه رادیویی 5G را مورد بررسی قرار داده است. به عنوان مثال، اینترنت اشیا یکی از محرک های اصلی رشد زیرساخت فناوری 5G محسوب می شود، اما در افق کوتاه مدت، شبکه 5G به طور عمده با موضوع خدمات اینترنت و پهنای باند موبایل گسترش یافته است. با گسترش بازار دسترسی به شبکه 5G، ارزیابی موسسه GlobalData بیشتر بر روی توانایی های این شبکه در زمینه اینترنت اشیا متمرکز خواهد شد.

به گفته تحلیل گران موسسه GlobalData، آینده سازندگان تجهیزات مخابرات به سرعت در حال تغییر است. موج اول تجهیزات 5G با نام Non-standalone 5G به بازار عرضه شده اند که بر اساس زیرساخت های شبکه 4G LTE کار می کردند. بنابراین شرکت هایی مانند هوآوی که به این فناوری دسترسی داشتند پیروز شدند تجهیزات بیشتری را به اپراتورها بفروشند، زیرا اکثر اپراتورهای جهان از دکل های 4G LTE استفاده می کردند.

اما، در ادامه شاهد فناوری اصلی 5G یعنی Standalone 5G هستیم. این دسته از مودم ها برای برقراری ارتباط به دکل ها و تجهیزات مختص فناوری 5G نیاز دارند و در نتیجه پهنای باند بیشتر و حداکثر پایداری را در اختیار کاربران قرار می دهند. از طرفی این فناوری بازار جدیدی را برای اپراتورها به وجود می آورد و آن ها می توانند با جذب مشترک های جدید، سهم فروش خود را در بازار افزایش دهند. هوآوی در خصوص این نوع شبکه 5G نه تنها در زیرساخت مخابراتی پیشرفت داشته، بلکه گوشی Huawei Mate 20 X 5G را نیز معرفی کرده است. این محصول اولین گوشی جهانست که امکان اتصال به هر دو نوع معماری شبکه های 5G (یعنی SA و NSA) را دارد.

مدتی پیش رایان دینگ رئیس بخش Carrier BG هوآوی اعلام نمود که این شرکت تا به حال 50 قرارداد در زمینه ارائه خدمات، تأمین و فروش تجهیزات 5G در سراسر جهان منعقد کرده و همچنین توانسته بیش از 150 هزار ایستگاه رادیویی 5G را در کشورهای مختلف به فروش برساند.

به نظر می رسد آمارهای مختلف جهانی و پیشرفت مستمر هوآوی در ابعاد مختلف 5G (از زیرساخت مخابراتی گرفته تا محصولات نهایی مانند گوشی) نشان می دهد این شرکت عزمی جدی برای رشد بیشتر در این صنعت دارد.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: همگردی
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 40600

به "هوآوی درصدر صنعت 5G قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوآوی درصدر صنعت 5G قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید