هزینه 634 میلیارد دلاری به روز رسانی زرادخانه هسته ای آمریکا در یک دهه آینده

به گزارش مجله سرگرمی، بر اساس گزارش 10 ساله دفتر بودجه کنگره آمریکا درباره هزینه های مربوط به تسلیحات هسته ای این کشور که روز دوشنبه منتشر شد، برنامه های آمریکا برای زرادخانه هسته ای خود تقریبا 624 میلیارد دلار هزینه در عرض یک دهه آینده ایجاد خواهد نمود.

هزینه 634 میلیارد دلاری به روز رسانی زرادخانه هسته ای آمریکا در یک دهه آینده

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دفتر بودجه کنگره آمریکا اعلام داشت: این دفتر برآورد می نماید برنامه های مربوط به تسلیحات هسته ای آمریکا آن طور که در بودجه مربوط به سال اقتصادی 2021 و اسناد پشتیبان آن توصیف شده، 634 میلیارد دلار را در دوره 2021 تا 2030 هزینه ایجاد خواهد نمود که 140 میلیارد دلار بیش از برآورد سال 2019 دفتر بودجه کنگره برای دوره 2019-2028 است.

وزارت دفاع آمریکا متحمل حدود دو سوم هزینه می گردد و بزرگترین بخش آن قرار است صرف موشکهای بالستیک قاره پیما و زیردریایی های مسلح به موشک بالستیک گردد. هزینه های مربوط به وزارت انرژی نیز عمدتا از بابت لابراتوارهای تسلیحات هسته ای و فعالیتهای مرتبط با آن است.

اگرچه برآورد هزینه مربوط به دوره 10 ساله جدید 28 درصد بیشتر از برآورد مربوط به دوره ده ساله قبلی یعنی 2019-2028 است، دفتر بودجه کنگره آمریکا اضافه نمود، حدود نیمی از این افزایش را می توان به این حقیقت نسبت داد که دوره جدید حالا شامل دو سال پرهزینه تر در ارتباط با برنامه های مدرنیزه سازی هسته ای است.

این گزارش به دنبال اقدام کنگره در قبال این مساله مطرح شده و اد مارکی و اد بلومنور، قانونگذاران آمریکایی روز پنجشنبه گذشته قانونی را اعلام کردند که هدفش مهار هزینه مربوط به نوسازی زرادخانه هسته ای این کشور است؛ اقدامی که باعث صرفه جویی 73 میلیارد دلار در یک دهه آینده می گردد.، ایسنا

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 144862

به "هزینه 634 میلیارد دلاری به روز رسانی زرادخانه هسته ای آمریکا در یک دهه آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه 634 میلیارد دلاری به روز رسانی زرادخانه هسته ای آمریکا در یک دهه آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید