نگرانی مقام آمریکایی از افزایش توانمندی سایبری ایران

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس واحد فرماندهی امنیت سایبری آمریکا از افزایش توانمندی سایبری ایران ابراز نگرانی کرد.

نگرانی مقام آمریکایی از افزایش توانمندی سایبری ایران

به گزارش فارس، پاول ناکازون، رئیس واحد فرماندهی امنیت سایبری آمریکا امروز دوشنبه از افزایش توان سایبری دشمنان آمریکا از جمله ایران ابراز نگرانی کرد.

ناکازون با نام بردن از روسیه، چین، کره شمالی و ایران گفت: ما شاهد آن بوده ایم که برنامه های [سایبری] تمامی این کشورهای دشمن توسعه پیدا کرده است. ضمن اینکه ما شاهد افزایش قابلیت های آنها بوده ایم.

او در بخش دیگری از سخنانش گفت که نخستین هدف آژانس امنیت ملی آمریکا و واحد فرماندهی سایبری تأمین امنیت انتخابات ریاست جمهوری نوامبر 2020 است.

ناکازون در این زمینه گفت: ما همانند سال 2018، اطلاعاتی را درباره دشمنانمان ارائه خواهیم کرد. دشمنانمان را بهتر از آنچه آنها خودشان را می شناسند خواهیم شناخت.

این مقام آمریکایی گفت که سازمان تحت امرش با تلاش دشمنان آمریکا برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری مقابله خواهد کرد.

اظهارات ناکازودن در شرایطمی مطرح شده که یاهونیوز اخیراً گزارش داد سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) بعد از برخوردار شدن از اختیارات گسترده تر برای انجام عملیات های سایبری در سال 2018 عملیات های مخفیانه ای را علیه چند کشور از جمله ایران انجام داده است.

یاهونیوز گزارش داده این مجوز مخفیانه با رفع برخی محدودیت های موجود، به آژانس جاسوسی آمریکا اختیارات بیشتری برای انجام عملیات های مخفیانه سایبری هم از لحاظ نوع عملیات ها و هم از لحاظ اهداف آن عملیات ها اعطا کرده است. با این فرمان، سیا مجاز شده بدون نیاز به دریافت اجازه از کاخ سفید عملیات های سایبری مخفیانه انجام دهد.

بر خلاف فرمان های محرمانه سابق رئیس جمهور آمریکا که روی یک هدف خاص در زمینه سیاست خارجی تمرکز دارند (مانند جلوگیری از تبدیل شدن ایران به قدرت هسته ای) در فرمان جدید فقط به یک هدف جامع و فراگیر اشاره شده است: انجام اقدامات مخفیانه در عرصه سایبری.

یک مقام سابق امریکایی دستور رئیس جمهور آمریکا را بسیار ستیزه جویانه توصیف کرد و گفت که به سیا اختیار انجام حملات سایبری علیه چند کشور دشمن را داده است. وی گفت در این سند از روسیه، چین، ایران و کره شمالی نام برده شده، اما این سند برای برخی کشورهای دیگر هم قابل اجرا است.

یاهونیوز نوشته هدف اعطای اختیارات جدید به سیا هک برای جمع آوری اطلاعات نیست، بلکه این فرمان راه را برای انجام حملات سایبری تهاجمی با هدف مختل کردن سامانه های مختلف اعم از قطع برق، تخریب عملیات های اطلاعاتی و غیره باز می کند.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: فرارو
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 101406

به "نگرانی مقام آمریکایی از افزایش توانمندی سایبری ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی مقام آمریکایی از افزایش توانمندی سایبری ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید