برگزاری نشست شورای عالی هواپیمایی برای تعیین نرخ بلیط هواپیما

به گزارش مجله سرگرمی، نشست شورای عالی هواپیمایی کشوری با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد تا موضوع افزایش نرخ بلیط هواپیما مورد بررسی قرار گیرد. این نشست پس از تاخیر طولانی مدت تشکیل شد و هدف آن مشخص کردن تکلیف قیمت بلیط هواپیما بود. در این نشست، مواردی همچون محاسبات عددی هزینه ها و عایدی شرکت های هواپیمایی و نقش حاکمیت در حمایت از همه اقشار جامعه و صنعت هوانوردی مطرح شد.

برگزاری نشست شورای عالی هواپیمایی برای تعیین نرخ بلیط هواپیما

نشست شورای عالی هواپیمایی با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار گردید. یکی از اهداف از این نشست، آنالیز اقدام شرکت های هواپیمایی در افزایش نرخ بلیط هواپیما بود.

نشست شورای عالی هواپیمایی کشوری برای مشخص تکلیف قیمت بلیط هواپیما

نشست شورای عالی هواپیمایی کشوری پس از تاخیر طولانی مدت با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در ساختمان دادمان برگزار گردید. از اهداف این نشست می توان به آنالیز اقدام شرکت های هواپیمایی در افزایش نرخ بلیط هواپیما اشاره نمود که مطابق آن، کمیته کارشناسی برای معین هزینه هر ساعت/جایگاه پرواز تشکیل شد. این کمیته موظف شد تا در نشستی فوق العاده، درباره نرخ بلیط هواپیما تصمیم گیری کند.

وزیر راه و شهرسازی در این نشست با اشاره به دو مسئله مهم در معین نرخ گذاری بلیط هواپیما، اذعان داشت:

یکی محاسبات عددی هزینه ها و عایدی ایرلان ها و دیگری نقش حاکمیت در حمایت توامان از همه اقشار جامعه و صنعت هوانوردی است. هنگامی که محاسبات عددی مبنای معین قیمت بلیط هواپیما قرار می گیرد، باید مواردی همانند نرخ مناسب سوخت و سهل گیری دولت در دریافت مطالبات خود از ایرلاین ها نیز به صورت عددی محاسبه شده و در نتیجه نهایی اعمال گردد.

محمد اسلامی اختلاف میان سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت های هواپیمایی را پیرامون قیمت گذاری هر جایگاه /ساعت پرواز هواپیما تایید کرد و گفت:

ضرورت دارد که یک کمیته کارشناسی با حضور کارشناسان بی طرف، نمایندگان سازمان هواپیمایی کشوری و نمایندگان شرکت های هواپیمایی تشکیل گردد تا در مورد این هزینه به اتفاق نظر برسیم.

شایان ذکر است که پس از تشکیل کمیته کارشناسی و نتیجه گیری اعضای آن، نشست فوق العاده دیگری به وسیله شورای عالی هواپیمایی کشوری برگزار خواهد شد تا در مورد نرخ بلیط هواپیما معین تکلیف گردد.

سخن پایانی

وزیر راه و شهرسازی در این نشست بر ضرورت تشکیل کمیته کارشناسی با حضور کارشناسان بی طرف، نمایندگان سازمان هواپیمایی کشوری و نمایندگان شرکت های هواپیمایی تأکید کرد تا درباره هزینه هر جایگاه/ساعت پرواز هواپیما به اتفاق نظر برسند. پس از نتیجه گیری این کمیته، نشست فوق العاده دیگری توسط شورای عالی هواپیمایی کشوری برگزار خواهد شد تا در مورد نرخ بلیط هواپیما تصمیم گیری نهایی انجام شود.

نکات تکمیلی:

  1. این نشست شورای عالی هواپیمایی در ساختمان دادمان برگزار شد.
  2. محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، در این نشست حضور داشت.
  3. یکی از اهداف اصلی این نشست، آنالیز اقدام شرکت های هواپیمایی در افزایش نرخ بلیط هواپیما بود.
  4. وزیر راه و شهرسازی به دو مسئله مهم در تعیین نرخ بلیط هواپیما اشاره کرد:
    • محاسبات عددی هزینه ها و عایدی شرکت های هواپیمایی
    • نقش حاکمیت در حمایت توأمان از همه اقشار جامعه و صنعت هوانوردی
  5. وزیر راه و شهرسازی اختلاف میان سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت های هواپیمایی در مورد قیمت گذاری هر جایگاه/ساعت پرواز هواپیما را تأیید کرد.
  6. پس از تشکیل کمیته کارشناسی و نتیجه گیری آن، نشست فوق العاده دیگری توسط شورای عالی هواپیمایی کشوری برگزار خواهد شد تا درباره نرخ بلیط هواپیما تصمیم گیری نهایی انجام شود.
انتشار: 20 فروردین 1403 بروزرسانی: 20 فروردین 1403 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 164336

به "برگزاری نشست شورای عالی هواپیمایی برای تعیین نرخ بلیط هواپیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نشست شورای عالی هواپیمایی برای تعیین نرخ بلیط هواپیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید