موتورسواری زنان مثل دوچرخه سواری منع شرعی و قانونی ندارد

به گزارش مجله سرگرمی، نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موتورسواری زنان مثل دوچرخه سواری منع شرعی و قانونی ندارد، گفت: ما وظیفه داریم قید و بندی که نه شرعی و نه قانونی است را از مسائل فرهنگی و اجتماعی برداریم.

موتورسواری زنان مثل دوچرخه سواری منع شرعی و قانونی ندارد

محمد کاظمی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به صدور حکم شعبه یک دیوان عدالت اداری مبنی بر الزام پلیس راهور به صدور گواهینامه رانندگی موتورسیکلت برای زنان، گفت: به نظر می رسد دیوان عدالت اداری آیین نامه های مربوطه را در صدور این حکم مورد رسیدگی قرار داده و بر اساس ضوابط موجود تشخیصش این بوده که بین زن و مرد در دریافت گواهینامه موتورسیکلت تفاوتی وجود ندارد و همچنان که زنان می توانند گواهینامه رانندگی اتومبیل دریافت نمایند در خصوص موتور هم به عنوان یک وسیله نقلیه این امکان وجود دارد.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ادامه داد: به نظر من رای شعبه یک دیوان عدالت اداری درست و قانونی است. اگر این رای در تجدید نظر تایید گردد قاعدتاً قانونگذار مصلحت را پیش بینی نموده و دیگر هدایت رانندگی نمی تواند در این باره مصلحت سنجی کند.

وی با بیان اینکه موتورسواری زنان مثل دوچرخه سواری منع شرعی و قانونی ندارد، اضافه نمود: ما وظیفه داریم قید و بندی که نه شرعی و نه قانونی است را از مسائل فرهنگی و اجتماعی برداریم. زنان ما حقوقی دارند که در قوانین محترم شمرده شده و ما نمی توانیم به صورت سلیقه ای و به ضرر آنها قوانین را تفسیر کنیم. ضمن اینکه باید به فرهنگ سازی این موضوع هم یاری کنیم و از اینکه خانمی سوار موتور یا دوچرخه شده تعجب نکنیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به درخواست تجدید نظر خواهی نیروی انتظامی نسبت به حکم دیوان عدالت اداری یادآور شد: ممکن است این حکم در تجدید نظر بشکند، در این زمینه نوع دفاع و لایحه نیروی انتظامی و استدلال آنها حائز اهمیت است.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 35831

به "موتورسواری زنان مثل دوچرخه سواری منع شرعی و قانونی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موتورسواری زنان مثل دوچرخه سواری منع شرعی و قانونی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید