مهلت انجمن داروسازان به تامین اجتماعی

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، رئیس و اعضای هیات مدیره انجمن داروسازان ایران، بعد از ظهر دوشنبه در نشست خبری، به تشریح مسائل داروخانه ها برای تداوم خدمت به مردم و بیماران پرداختند.

مهلت انجمن داروسازان به تامین اجتماعی

در ابتدای این نشست، رهبر مژدهی آذر پیشکسوت حوزه دارو و عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران، با عنوان این مطلب که اساس بیمه در ایران مشکل دارد، بر ضرورت بازنگری و اصلاح قوانین بیمه ای تاکید نمود و گفت: بیمه تامین اجتماعی اجازه ندهد که داروخانه ها مجبور شوند، نسخه ها را نقدی حساب نمایند.

وی اضافه نمود: اگر روز کفگیر داروخانه ها به ته دیگ بخورد، مجبور خواهند بود که نسخه های بیماران را نقدی محاسبه نمایند.

مژدهی آذر ادامه داد: داروخانه ها تا جایی که ممکن است مدارا خواهند کرد اما اگر دار و ندار خودمان را از دست بدهیم، مجبور خواهیم شد نسخه های بیماران را نقدی محاسبه کنیم و آن وقت، مردم آسیب خواهند دید.

عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران، گفت: ما انتظار زیادی از بیمه تامین اجتماعی نداریم، فقط می خواهیم به تعهدات قانونی خودش عمل کند.

در ادامه محمدباقر ضیاء رئیس انجمن داروسازان ایران، با عنوان این مطلب که مشکل دیرینه ما با بیمه ها باید در یک نقطه تمام گردد، اظهارداشت: شکیبایی و نجابت داروسازان، باعث سوءتفاهم بیمه ها شده است. زیرا، تصور می نمایند مال و اندوخته داروخانه ها بی نهایت است.

وی با تاکید بر این موضوع که امکان ادامه فعالیت داروخانه ها به این شکل امکان پذیر نخواهد بود، توضیح داد: قراردادهای ما با بیمه تامین اجتماعی به این شکل است که باید 60 درصد صورت حساب نسخه ها را نقدی پرداخت نمایند و 40 درصد باقی مانده نیز در دو ماه تسویه گردد. در حالی که شاهد تاخیر 6 ماهه بیمه در پرداخت مطالبات داروخانه ها هستیم.

ضیاء ادامه داد: این وضعیت باعث می گردد داروخانه ها مجبور شوند وام های با 20 درصد سود از بانک ها بگیرند، در حالی که حاشیه سود فروش دارو 15 درصد است.

وی اضافه نمود: بر همین اساس، قرار است روز 15 اسفند، داروخانه داران در سراسر کشور به مراکز بیمه تامین اجتماعی بروند و از آنها بخواهند که وضعیت پرداخت مطالبات داروخانه ها را معین تکلیف نمایند. در واقع، ما از آنها می خواهیم که بگویند چه زمانی مطالبات داروخانه ها را خواهند داد و پس از آن، در خصوص پاسخ بیمه تامین اجتماعی، تصمیم گیری خواهیم کرد.

رئیس انجمن داروسازان ایران، با عنوان این مطلب که تمام راه های قانونی را رفته ایم، گفت: بیش از 600 نامه برای مسئولان و مقامات مختلف نوشته ایم و الان بدنه انجمن، این بی اعتنایی بیمه تامین اجتماعی را نمی پذیرد.

همچنین، جلیل سعیدلو عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران، با عنوان این مطلب که داروخانه ها از نقطه تعادل اقتصادی خارج شده و به مرز ورشکستگی رسیده اند، اضافه نمود: اقتصاد داروخانه ها نهیف شده است و این واقعیتی است که باید بپذیریم.

وی با اشاره به گردش اقتصادی 22 هزار میلیارد تومانی داروخانه ها، گفت: 50 درصد این گردش اقتصادی مربوط به 300 داروخانه دولتی است و گردش اقتصادی بخش خصوصی روز به روز کمتر می گردد.

سعیدلو اضافه نمود: وقتی ما یک روز حق بیمه را به تاخیر می اندازیم جریمه می شویم، در صورتی که تامین اجتماعی هیچ اعتنایی به پرداخت مطالبات داروخانه ها ندارد.

وی گفت: این نوع رفتار ارباب و رعیتی باید تغییر کند. ما انتظار زیادی از تامین اجتماعی نداریم، فقط به تعهدات قانونی خودش عمل کند.

سعیدلو، از داروخانه به عنوان ویترین درمان کشور نام برد و اضافه نمود: داروخانه اگر نتواند سرویس خوب بدهد، باعث نارضایتی مردم خواهد شد.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 13621

به "مهلت انجمن داروسازان به تامین اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت انجمن داروسازان به تامین اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید