معرفی پورشه پانامرا 2017 و مدل های مختلف این خودرو

به گزارش مجله سرگرمی، خودروی پورشه پانامرا به نوعی یک سنت شکنی برای پورشه محسوب می شود. چرا که پیش از تولید و عرضه این خودرو، محصولات پورشه بیشتر به عنوان خودروهای اسپورت دو در شناخته می شدند. اما با ساخت پورشه پانامرا شاهد تولید نخستین خودروی سواری چهار در پورشه بودیم. محصولی که در نسل دوم خود و در مدل 2017 یک پوست اندازی را تجربه کرد.

معرفی پورشه پانامرا 2017 و مدل های مختلف این خودرو

خبرنگاران| سرویس خودرو - نخستین نسل از خودروی پورشه پانامرا در سال 2009 میلادی به علاقه مندان خودروهای اسپورت معرفی شد. با این حال برخی از هواداران محصولات پورشه ایراداتی را به این خودروی جدید وارد کردند. به عنوان مثال یکی از ایراداتی که افراد مذکور به پورشه پانامرا نسبت می دادند، به ظاهر این خودرو مربوط می شد که از نظر آنان جذابیت و درگیرکنندگی سایر محصولات پورشه را نداشت.

به همین دلیل مهندسان و طراحان شرکت پورشه تلاش کردند تا در نسل دوم این خودرو مسائل و کاستی های ظاهری آن را تا حد امکان رفع کنند. البته تغییرات نسل دوم پورشه پانامرا نسبت به نسل نخست آن، تنها به تغییرات ظاهری محدود نمی شود و برخی دگرگونی های فنی را نیز در بر می گیرد. تغییراتی که بیش از هر چیز در نسخه توربوی این خودرو نمود یافته است.

در واقع نسل دوم از خودروی پورشه پانامرا در قالب سه نسخه متفاوت به بازار عرضه شده است. نسخه های 6 سیلندر، 8 سیلندر و 8 سیلندر توربو که در متن پیش رو قابلیت ها و ویژگی های مربوط به هر یک از آن ها را بررسی خواهیم کرد.

مشخصات فنی مدل 6 سیلندر خودروی پورشه پانامرا 2017

در نسخه پایه از نسل دوم پورشه پانامرا شاهد وجود یک موتور بنزین سوز انژکتوری مبتنی بر خصلت تزریق مستقیم با بهره مندی از 6 سیلندر و 24 سوپاپ هستیم. موتوری که از گنجایش 3605 سی سی برخوردار است و سیلندر های آن در حالت خورجینی وی شکل آرایش یافته اند.

این موتور به مدل پایه پورشه پانامرا اجازه می دهد تا حداکثر توانی معادل 300 اسب بخار را با احتساب 6200 دور در دقیقه ایجاد نماید و حداکثر گشتاوری معادل 400 نیوتن متر را (با احتساب 3750 دور در دقیقه) به نمایش بگذارد.

به این ترتیب این خودروی لیفت بک قادر است امکان دست یابی به سرعت 261 کیلومتر در ساعت را در اختیار رانندگان خود قرار دهد و در مدت زمانی حدود 7 ثانیه به شتاب صفر تا صد دست یابد. در مجموع می توان ادعا کرد که این آمار برای محصولی که ویژگی های یک خودری لوکس و یک خودروی اسپورت (به معنای واقعی کلمه) را به طور هم زمان در دل خود جای داده است، کاملا مناسب به نظر می رسد.

مشخصات فنی مدل 8 سیلندر خودروی پورشه پانامرا 2017

در مدل 8 سیلندر خودروی پانامرا همان گونه که از نام آن پیدا است 8 سیلندر وجود دارد که به شکل خورجینی وی شکل آرایش یافته اند. همچنین این موتور انژکتوری مبتنی بر تزریق مستقیم سوخت از 32 سوپاپ تشکیل شده است و گنجایش کلی آن به رقم 4806 سی سی می رسد.

گفتنی است که حداکثر توان خروجی موتور 8 سیلندر این خودرو حول و حوش رقم 400 اسب بخار (با احتساب 6500 دور در دقیقه) قرار گرفته است و حداکثر گشتاور خروجی آن نیز به رقم 502 نیوتن متر (با احتساب 3500 تا 5000 دور در دقیقه) می رسد.

ناگفته پیدا است که مدل 8 سیلندر خودروی پورشه پانامرا به موجب برخورداری از این مشخصات فنی، قادر است عملکرد بهتری را نسبت به نسخه 6 سیلندر این محصول از خود به نمایش بگذارد. به گونه ای که شتاب صفر تا صد این خودرو به رقم 6 ثانیه ارتقا یافته و حداکثر سرعت قابل دست یابی توسط آن نیز حول و حوش رقم 285 کیلومتر در ساعت است.

هر چند که مسلما گنجایش بالاتر موتور، مصرف سوخت بیشتری را نیز به همراه خواهد داشت. به گونه ای که میزان مصرف سوخت توسط خودروی پورشه پانامرا در حالت چرخه ترکیبی از رقم 11.3 لیتر به ازای پیمودن هر صد کیلومتر مسافت در مدل 6 سیلندر این محصول به رقم 12.5 لیتر به ازای پیمودن هر صد کیلومتر مسافت در مدل 8 سیلندر آن افزایش یافته است.

مشخصات فنی مدل توربوی خودروی پورشه پانامرا 2017

در مدل توربو از نسل دوم خودروی پورشه پانامرا شاهد استفاده از یک موتور بنزین سوز توربو شارژ با بهره مندی از گنجایش 4806 سی سی هستیم. موتوری با ساختار انژکتوری تزریق مستقیم که به 8 سیلندر و 32 سوپاپ مجهز است و با کمک یک جعبه دنده اتوماتیک تیپ ترونیک 8 دنده نیروی مورد نیاز را به هر چهار چرخ خودرو منتقل می کند.

موتور به کار رفته در مدل توربوی پورشه پانامرا قادر است حداکثر توانی معادل 550 اسب بخار با احتساب 6000 دور در دقیقه ایجاد کند و حداکثر گشتاوری معادل 750 نیوتن متر را با احتساب 2250 تا 4500 دور در دقیقه به ثبت برساند.

به این ترتیب شتاب صفر تا صد مدل توربوی پورشه پانامرا روی رقم قابل توجه و تحسین برانگیز 4 ثانیه قرار می گیرد و حداکثر سرعت قابل دست یابی توسط آن نیز حول و حوش رقم 306 کیلومتر در ساعت برآورد می شود. اعداد و ارقامی که قطعا توجه عاشقان سرعت و هیجان را به خود جلب می کند. بر این اساس می توان مدل توربو از نسل دوم پورشه پانامرا را محصولی وسوسه برانگیز برای خودرو دوستان تشنه سرعت توصیف کرد.

جالب این جا است که مدل توربو عملکرد بهتری را در زمینه میزان مصرف سوخت نسبت به مدل 8 سیلندر این خودرو از خود به نمایش می گذارد و در این زمینه به عملکرد مدل 6 سیلندر این محصول نزدیک می شود. به گونه ای که در حالت چرخه ترکیبی شاهد مصرف متوسط حدود 11.5 لیتر سوخت به ازای پیمودن هر 100 کیلومتر مسافت توسط این مدل از پورشه پانامرا هستیم.

مشخصات فنی پورشه پانامرا 2017
نام مدل6 سیلندر8 سیلندرتوربو
کلاس خودرواف سگمنتاف سگمنتاف سگمنت
کلاس بدنهلیفت بکلیفت بکلیفت بک
وزن خودرو1730 کیلوگرم1770 کیلوگرم1970 کیلوگرم
تعداد سرنشینان خودرو4 نفر4 نفر4 نفر
نوع موتوربنزین سوزبنزین سوزبنزین سوز
گنجایش موتور3605 سی سی4806 سی سی4806 سی سی
نوع سیستم سوخت رسانیانژکتوری مبتنی بر خصلت تزریق مستقیمانژکتوری مبتنی بر خصلت تزریق مستقیمانژکتوری مبتنی بر خصلت تزریق مستقیم
تعداد سیلندر6 عدد8 عدد8 عدد
تعداد سوپاپ24 سوپاپ32 سوپاپ32 سوپاپ
حداکثر توان خروجی300 اسب بخار با احتساب 6200 دور در دقیقه400 اسب بخار با احتساب 6500 دور در دقیقه550 اسب بخار با احتساب 6000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور موتور400 نیوتن متر با احتساب 3750 دور در دقیقه502 نیوتن متر با احتساب 3500 تا 5000 دور در دقیقه750 نیوتن متر با احتساب 2250 تا 4500 دور در دقیقه
توان خروجی حجمی83.3 اسب بخار بر لیتر83.3 اسب بخار بر لیتر114.5 اسب بخار بر لیتر
حداکثر سرعت قابل دست یابی261 کیلومتر در ساعت285 کیلومتر در ساعت306 کیلومتر در ساعت
شتاب صفر تا صد7 ثانیه6 ثانیه4 ثانیه
گنجایش مخزن سوخت90 لیتر90 لیتر90 لیتر
استاندارد آلایندگییورو 5یورو 5یورو 5
مصرف سوخت داخل شهر16.4 لیتر در هر صد کیلومتر18.8 لیتر در هر صد کیلومتر17 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت خارج شهر7.8 لیتر در هر صد کیلومتر8.9 لیتر در هر صد کیلومتر8.4 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت چرخه ترکیبی11.3 لیتر در هر صد کیلومتر12.5 لیتر در هر صد کیلومتر11.5 لیتر در هر صد کیلومتر
نوع جعبه دندهاتوماتیک تیپ ترونیکاتوماتیک تیپ ترونیکاتوماتیک تیپ ترونیک
تعداد دنده7 دنده7 دنده8 دنده
نوع سیستم انتقال قدرتموتور جلو دیفرانسیل عقبموتور جلو دیفرانسیل عقبموتور جلو چهار چرخ محرک
نوع سیستم ترمز در بخش جلودیسکی خنک شونده با هوادیسکی خنک شوندهدیسکی خنک شونده با هوا
نوع سیستم ترمز در بخش عقبدیسکی خنک شونده با هوادیسکی خنک شونده با هوادیسکی خنک شونده با هوا
نوع سیستم تعلیق جلوسیستم تعلیق پیشرفته مستقل جناغی دوگانهسیستم تعلیق پیشرفته مستقل جناغی دوگانهسیستم تعلیق پیشرفته مستقل جناغی دوگانه
نوع سیستم تعلیق عقبسیستم تعلیق پیشرفته مستقل جناغی دوگانهسیستم تعلیق پیشرفته مستقل جناغی دوگانهسیستم تعلیق پیشرفته مستقل جناغی دوگانه
نوع سیستم فرمان خودروحساس به سرعت با قدرت کمکی الکتریکیحساس به سرعت با قدرت کمکی الکتریکیحساس به سرعت با قدرت کمکی الکتریکی
نوع و مدل لاستیک چرخ های جلو245/50 ZR18245/50 ZR18255/40 ZR20
نوع و مدل لاستیک چرخ های عقب275/45 ZR18275/45 ZR18

295/35 ZR20

استاندارد ایمنی موسسه ان سی اِی پی اروپا 5 خبرنگاران از 5 خبرنگاران 5 خبرنگاران از 5 خبرنگاران 5 خبرنگاران از 5 خبرنگاران

امکانات و قابلیت های مدل های مختلف پورشه پانامرا 2017

مدل های مختلف از نسل دوم خودروی پورشه پانامرا به امکانات و قابلیت های متعدد و گوناگونی مجهز هستند. امکاناتی که ممکن است در مدل های مختلف این محصول با یکدیگر متفاوت باشند. با این حال در این متن به آن دسته از امکانات و قابلیت هایی اشاره می کنیم که به طور معمول در بسکمک از مدل های نسل دوم این خودرو می توان آنها را مشاهده نمود. پس بدون حرف اضافه یا اتلاف وقت این امکانات و قابلیت ها را به شکل فهرست وار از نظر خواهیم گذراند.

 • مجهز به قابلیت ها و سیستم های ABS ،ASR ،MSR ،ABD و PSM در بحث سیستم ترمز و حفظ پایداری
 • برخورداری از کیسه هوا برای سرنشینان جلو، کیسه هوای جانبی و کیسه هوای پرده ای
 • مجهز به سیستم صوتی مبتنی بر چنجر شش تایی با قابلیت پخش سی دی و دی وی دی به همراه درگاه USB ،AUX و قابلیت بلوتوث، مکان یاب جی پی اس، سیستم آمپر دیجیتال و اتصال iPod
 • بهره مندی از نمایشگر لمسی 12.3 اینچی در قسمت جلو و سیستم چند رسانه ای در قسمت عقب خودرو که خود به یک نمایشگر مجهز است و حکم تلویزیون دیجیتال را دارد
 • مجهز به نمایشگر چند منظوره جهت نمایش اطلاعات سفر و اطلاعات راننده
 • مجهز به قفل مرکزی و ریموت کنترل اخطار دهنده
 • برخورداری از سیستم کلید ضد سرقت و سیستم قفل کردن و باز نمودن درهای خودرو و روشن شدن موتور آن بدون استفاده از کلید
 • بهره مندی از قابلیت تنظیم برقی فرمان خودرو
 • برخورداری فرمان خودرو از قابلیت تنظیم تلسکوپی در چهار حالت مختلف
 • مجهز به ریموت کنترل صوتی روی غربیلک فرمان
 • برخورداری از روکش چرمی
 • مجهز به سیستم کنترل کیفیت هوا
 • بهره مندی از سیستم تهویه مطبوع کنترل اتوماتیک در بخش جلو و بخش عقب خودرو به شکل مجزا
 • وجود کانال های تهویه هوا روی کنسول میانی
 • برخورداری از سیستم هوشمند پشت سری ها به منظور جلوگیری از صدمات تصادف
 • بهره مندی صندلی راننده از قابلیت تنظیم دستی و تنظیم تمام برقی
 • مجهز به سیستم سرد کن در صندلی های جلو
 • برخورداری صندلی های عقب خودرو از پشت سری فعال و هوشمند، روکش چرمی و قابلیت تنظیم برقی به همراه سیستم سرد کن سفارشی
 • بهره مندی از آینه وسط با قابلیت الکترو کرومیک و آینه های جانبی با قابلیت تا شوندگی
 • برخورداری از قابلیت تنظیم برقی در تمام شیشه ها
 • وجود شیشه های سولار در خودرو
 • مجهز به سان روف
 • بهره مندی از قابلیت تنظیم نور چراغ ها و روشن و خاموش شدن اتوماتیک آنها در بخش جلو
 • وجود مه شکن ال ای دی و قابلیت شیشه شور در چراغ های جلو
 • برخورداری از چراغ های ال ای دی طیفی و مه شکن در بخش عقب
 • بهره مندی از سنسور باران
 • مجهز به قابلیت تنظیم ارتفاع هوشمند نسبت به سطوح و تنظیم سیستم حرکت با توجه به شیب جاده
 • مجهز به سنسور پارک، دوربین دید عقب و سیستم کروز کنترل
 • بهره مندی از یخچال و قابلیت گرم کن خودرو در حال پارک
 • مجهز به سیستم کمکی پارک
 • وجود درهای برقی عقب و سیستم تعویض خط عبوری (به شکل سفارشی)
 • برخورداری از قابلیت تنظیم ارتفاع خودرو و تنظیم حالت رانندگی از میان گزینه هایی نظیر اسپورت و اسپورت پلاس

مشخصات ظاهری خودروی پورشه پانامرا 2017

همان گونه که در ابتدای این متن نیز به آن اشاره شد، در مدل جدید خودروی پورشه پانامرا شاهد وجود برخی تغییرات ظاهری نسبت به نسل پیشین این محصول هستیم. تغییراتی که البته شاید در نگاه نخست آن چنان محسوس جلوه نکند. این تغییرات بیش از هر چیز در تغییر شکل چراغ های جلو و دگرگونی نوع طراحی آنها مشاهده می شود. موضوعی که شاید بتوان گفت اندکی موجب تغییر در نمای جلوی این خودرو شده است.

در نمای کنار نیز علاوه بر تغییر شکل گلگیرها شاهد استفاده از خطوط حجم دهنده تازه ای در بدنه این خودرو هستیم. تغییراتی که موجب شده تا در نمای کنار مدل جدید پورشه پانامرا هم وجود تحولات ظاهری به چشم بیاید.

اما در نمای عقب پورشه پانامرا 2017 نیز میزان تغییرات کاملا هماهنگ با سایر بخش های خودرو است و چندان بنیادین و انقلابی جلوه نمی کند. به عنوان مثال در این نما شاهد تغییراتی در طراحی صندوق عقب و اضافه شدن نواری از جنس ال ای دی به بخش بالای آن هستیم. نواری که دو چراغ عقب این خودرو را به یکدیگر متصل نموده و نسبت به نسل قبل شکل و شمایل چشم نوازتری به آن بخشیده است.

نمونه مشابه با تغییرات یاد شده را در نمای داخلی نسل دوم پورشه پانامرا نیز می توان مشاهده کرد. به عنوان مثال در نسخه ی جدید این خودرو، دیگر شاهد وجود توده انبوه و گیج کننده ای از دکمه های مختلف نیستیم و نوع چینش دکمه ها و اجزای مشابه آنها اکنون حالت بهتر و با سلیقه تری به خود گرفته است.

افزون بر آن در کناره های دسته دنده و نمایشگر بزرگ و باکیفیت بخش جلوی این خودرو شاهد استفاده از پنل شیشه ای هستیم. موضوعی که موجب بخشیدن جلوه ای تازه به نمای داخلی پورشه پانامرا شده است. در مجموع شاید بتوان فضای داخلی نسخه جدید از پورشه پانامرا را به یک اتاق نشیمن شیک شبیه دانست. خصلتی که به طور قطع قابلیت تاثیرگذاری بر سرنشینان این محصول را دارد.

قیمت خودروی پورشه پانامرا 2017

اگرچه مدل جدید و صفر کیلومتر خودروهایی نظیر پورشه ماکان و پورشه باکستر هم اکنون در بازار خودروی ایران قابل یافتن هستند، اما این امر در رابطه با مدل های موجود از نسل دوم پانامرا صدق نمی کند.

به بیان دقیق تر در لحظه نگارش متن پیش رو تنها برخی مدل های موجود از نسل نخست این خودرو در بازار خودروی کشور یافت می شود که آنها نیز بیش از همه نسخه های دست دوم و کارنموده این محصول را شامل می شود. نسخه هایی که با توجه به کیفیت، مدل و آپشن هایی که از وجود آنها بهره می برند، به طور کل از قیمتی مابین 650 میلیون تا 1.5 میلیارد تومان برخوردار هستند.

به هر حال با توجه به این نکته که احتمالا تعداد اندکی از خوانندگان این متن امکان نشستن پشت فرمان نسل اول یا نسل دوم پورشه پانامرا را خواهند یافت، قیمت این خودرو شاید چندان محلی از بحث نداشته باشد.

برای آشنایی بیشتر با مدل جدید پورشه پانامرا 2017 و آگاهی یافتن از قابلیت های مختلف آن می توانید ویدیوی تبلیغاتی زیر را از نظر بگذرانید.

منبع: setare.com
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 129599

به "معرفی پورشه پانامرا 2017 و مدل های مختلف این خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی پورشه پانامرا 2017 و مدل های مختلف این خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید