آشنایی با جاذبه های گردشگری توکیو

به گزارش مجله سرگرمی، آشنایی با جاذبه های گردشگری توکیو

در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران درباره آشنایی با جاذبه های گردشگری توکیو ، سخن خواهیم گفت.

آشنایی با جاذبه های گردشگری توکیو

توکیو ، پایتخت کشور ژاپن است. توکیو در شرق جزیرهٔ هونشوی ژاپن واقع شده است و یکی از استان های 47 گانهٔ ژاپن به شمار می آید.

توکیو در ابتدا یک دهکدهٔ ماهیگیری کوچک به نام ادو بود. در دوره های بعد ادو رفته رفته به شهری عظیم تبدیل گشت، به گونه ای که در قرن 18 میلادی به یکی از عظیم ترین شهرهای جهان تبدیل شد.

تا سال 1943 میلادی، تقسیم بندی و عنوان های شهر توکیو و استان توکیو وجود داشت اما در این سال این گونه تقسیم بندی منسوخ شد و شهر و استان توکیو با یکدیگر ادغام شدند.

توکیو پس از نیویورک و لندن عنوان عظیم ترین پایتخت های صنعتی جهان را به دست آورده است.

توکیو پایتخت ژاپن و مقر کاخ امپراتوری، دولت و مجلس ژاپن می باشد. این شهر یکی از مدرن ترین شهرهای جهان از نظر زیرساخت و طراحی است که ارزش دیدن و گشت و گذار را دارد. توکیو همچنین یکی از گران قیمت ترین شهرهای جهان برای زندگی است و در عین حال به واسطه خط آهن و متروهای فراوان، یکی از بهترین و راحت ترین مقاصد برای گردشگری به شمار می رود.

بخش فرهنگی توکیو به دلیل موزه ها، تئاترها، فستیوال، غذاهای محلی بین المللی و باشگاه های ورزشی از قبیل بیس بال، فوتبال و ورزش های باستانی ژاپنی از قبیل کشتی سومو معروف می باشد. این شهر همچنین به دلیل برگزاری نمایش های متفاوت از ژاپنی تا درام و کنسرت های متنوع سمفونی، پاپ و راک، در زمینه موزیک و تئاتر بسیار غنی است. در ادامه به معرفی 12 جاذبه برتر گردشگری ژاپن خواهیم پرداخت

آشنایی با جاذبه های گردشگری توکیو

کاخ سلطنتی ژاپن The Imperial Palace

جاذبه مهم منطقه مارونوچی (Marunouchi) توکیو، کاخ سلطنتی و باغ زیبایی است که به قرن هفده تعلق دارد و توسط دیوارها و خندق ها احاطه شده که همچنان توسط خاندان سلطنتی استفاده می گردد. محل قرارگیری کاخ جایی است که در سال 1457 اولین قلعه نظامی توسط (Feudal Lord Ota Dokan) ساخته شد و در واقع، هسته توکیو کنونی می باشد. پل (Nijubashi) که همانند کاخ سلطنتی معروف است، پلی است که به سمت فضای داخلی راهنمایی می گردد. دلیل نام گذاری این سازه که معنی آن دو عدد پل است، بازتابی استکه پل بر روی آب دارد.

از دیگر جاذبه های کاخ، دیواری با ضخامت دو متر می باشد که کاخ و دروازه های آن را احاطه نموده است. یکی از باغ هایی که برای بازدید عموم می باشد باغ (Higashi-Gyoen) است (باغ اصلی تنها دو بار در سال در دوم ژانویه و 29 آوریل باز می باشد و در این دو روز با انبوهی از جمعیت روبرو می گردد). از قلعه هایی که امکان بازدید آن وجود دارد، (Edo Castle) می باشد که در سال 1457 بنا و در منطقه چیودا (Chiyoda Castle) توکیو قرار گرفته است.

منطقه Ginza (خرید تا آخرین توان)

Ginza شلوغ ترین محله خرید در توکیو می باشد و همانند میدان تایم نیویورک آیکونیک و حتی قدیمی تر از آن است. این منطقه قرن ها قطب تجارت کشور بوده و محلی است که پنج جاده باستانی، شهرهای اصلی ژاپن را به هم متصل می نماید. بازار، پر از فروشگاه های منحصر به فرد و مغازه های با ابهت و مجلل است. در منطقه Ginzaمی توان تنها چرخی زد و یا حتی در یکی از بی شمار کافی شاپ و یا رستوران های آن استراحت کرد و از تماشای جمعیتی که در حال عبور هستند لذت برد. در آخر هفته ها که همه جا باز است، این منطقه تبدیل به بهشت خریداران می گردد و با وجود ترافیک شدید به عظیم ترین پیاده روی جهان بدل می گردد. همچنین در این منطقه تئاتر مشهور Kabuki-za که خواستگاه نمایش سنتی کابوکی می باشد.

آساکوسا و معبد سنسوجی Asakusa and the Sensō-ji Temple

در محله آساکوسا در توکیو، معبد بی نظیر سنسوجی، مشهورترین معبد شهر در انتهای خیابانی مملو از مغازه که در آن ها ماسک، شانه های چوبی، اسباب بازی، کیمونو، پارچه و سایر کالاها به فروش می فرایند، واقع شده است. این معبد به کانون (Kannon) خدای مهربانی تعلق دارد. این معبد در سال 645 پس از میلاد تأسیس گشت و علیرغم اینکه به دفعات بازسازی شده، چهره اولیه خود را حفظ نموده است. از مهم ترین قسمت های معبد، دروازه Kaminari-mon با فانوس کاغذی قرمز رنگ با ارتفاع 3.3 متر می باشد. خمره ای حاوی بخوری خوشبو در معبد واقع شده است که بازدیدنمایندگان دست خود را بر روی آن نگه می دارند و برای سلامتی و شفا بر بدن خود می مالند! همچنین کبوترهای جذاب معبد که به کبوتران نامه رسان Kannon معروف می باشند در محوطه پرواز می نمایند و به وسیله انتخاب کارت پیشگویی می نمایند.

موزه ملی طبیعت و علم National Museum of Nature and Science

در باغ اوئنو (Ueno) توکیو، موزه ملی طبیعت و علم که در سال 1871 افتتاح شده و یکی از قدیمی ترین موزه های کشور است، واقع شده است. در این موزه (که کاملاً بازسازی و مدرن شده است) مجموعه گسترده ای از اشیا مرتبط با تاریخ طبیعت و علم، شامل تحقیقاتی در مورد انرژی هسته ای، فضا، حمل و نقل می گردد که به بازدیدنمایندگان اطلاعات منحصر به فردی در رابطه با آخرین پیشرفت های علم و تکنولوژی می دهد. گالری ژاپن اشیا پیش از تاریخ بسیاری را در مورد سنت، فرهنگ و مردم ژاپن در معرض دید قرار داده است، در حالی که گالری گلوبال اشیایی در مورد علم و تکنولوژی شامل ربات و وسایل پیشرفته برداشت محصول ارائه می دهد.

پارک و باغ وحش اوئنو Ueno Park and Zoo

در قلب شلوغی های توکیو، اوئنو مانند بهشتی قرار گرفتهو به عنوان عظیم ترین فضای سبز شهر این شهر شناخته می گردد. علاوه بر فضاهای زیبایی که در آن واقع شده است، پارک شامل باغ وحش، آکواریوم و معبد و موزه های بی شماری است. تمامی 12 هکتار پارک با مسیرهای شنی زیبایی علامت گذاری شده و مسیرهای خاص آن به راحتی قابل دسترسی هستند مانند قایق سواری در دریاچه شینوبازو (Shinobazu)، جزیره کوچکی با معبد Bentendo، تماشای معبد Toshogu که در قرن هفده بنا شده به همراه 256 فانوس برنز و نقره آن و یا قدم زدن در باغ وحش اوئنو که در سال 1882 افتتاح شده است و قدیمی ترین باغ وحش ژاپن به حساب می آید و به خاطر پانداهایی که متعلق به جمهوری چین می باشد معروف است. لذت بازدید از آکواریوم Aqua-Zo که عظیم ترین آکواریوم آسیا است را از دست ندهید.

موزه ملی توکیو Tokyo National Museum

موزه ملی توکیو شامل بیش از 100,000 شی ء ژاپنی، چینی و هنر هندی و بیش از صد گنج بین المللی می گردد. این موزه که در سال 1938 افتتاح شده است شامل مجسمه های بودای بسیاری متعلق به ژاپن و چین از قرن شش تا کنون می باشد. مجموعه ای از پارچه های قدیمی، سلاح های تاریخی، تجهیزات نظامی قدیمی، لباس های سنتی ژاپنی، کوزه و سرامیک های آسیایی و همچنین آثار هنری متعلق به قرن هفت تا چهارده نیز در این موزه قرار دارند. شاهکارهای نفیسی از هنرهای خاص ژاپنی و چینی متعلق به قرون مختلف مانند حکاکی و خوش نویسی نیز در این موزه در معرض نمایش قرار داده شده اند. همچنین گشت و گذار در باغ سنتی موزه با چایخانه متعلق به قرن هفده آن به نام Tein و موزه هنرهای آسیای شرقی با 15 غرفه آن را نباید از دست داد.

موزه هنرهای غربی National Museum of Western art

در پارک اوئنو، پس از سه دقیقه پیاده روی از ایستگاه اوئنو، موزه ملی هنرهای غربی که در سال 1959 توسط معمار مشهور سوئیسی با نام (Le Corbusier) طراحی شده است، واقع شده است. بیشتر اشیاء موزه توسط تاجر و کلکسیونر ژاپنی با نام (Kojiro Matsukata) در اوایل قرن بیستم در سفرش به اروپا خریداری شده است. در قسمت حیاط مجسمه هایی از مجسمه ساز فرانسوی (Auguste Rodin) واقع شده است. از قلم نیاندازید که موزه شامل رستوران فوق العاده ای می گردد که چشم انداز خوبی به محوطه دارد.

معبد میجی The Meiji Shrine

ساخت این معبد که متعلق به امپراتور میجی و همسرش بوده، در سال 1915 شروع و در سال 1926 تکمیل شده است. علیرغم اینکه بنای اصلی در طول جنگ جهانی دوم از بین رفته است، در سال 1958 مجدداً بازسازی و همچنان به عنوان مقدس ترین مکان مذهبی توکیو شناخته می گردد. معبد با 175 هکتار جنگل که زیستگاه 120,000 نوع گیاه که در ژاپن قرار دارند می باشد، احاطه شده است. بخش داخلی معبد شامل موزه با جواهرات سلطنتی و بخش خارجی معبد شامل نمایشگاه عکس از خاندان سلطنتی و اشیائی مرتبط با زندگی امپراتور و ملکه می باشد.

موزه ادو توکیو و میرایکان The Miraikain and Edo-Tokyo Museums

ادو توکیو یکی از جدیدترین موزه های توکیو می باشد که مرتبط با علم و تکنولوژی است و به سادگی نقش موثر و پیشتاز ژاپن را در این خصوص به نمایش می گذارد. این موزه که توسط آژانس علم و تکنولوژی تأسیس شده است، به عنوان یک موزه فوق مدرن، تجهیزات و اشیایی در مورد رشته های مختلف از زلزله تا هواشناسی، انرژی های تجدید پذیر و همچنین روبات، حمل و نقل مدرن که شامل ترن Maglev می گردد، به نمایش می گذارد. این موزه در سال 1993 تکمیل شده است و نمایش دهنده پیشینه، اکنون و آینده منطقه است.

آسمان خراش توکیو The Tokyo Skytree

آسمان خراش توکیو با ارتفاع 634 متر که به عنوان برج مخابراتی و محل تماشای شهر شناخته می گردد، در منطقه (Sumida) همانند یک فضاپیما قرار گرفته است. اسکای تری مرتفع ترین سازه کشور و برج مستقل جهان است که در سال 2012 افتتاح گشت و به سرعت به واسطه چشم انداز بی نظیر رستوران و سکوهای مشاهده، به یکی از پربازدیدترین جاذبه های دیدنی شهر تبدیل گشت. برج شامل سکوهای استوانه ای با ارتفاع متفاوتی برای مشاهده شهر می باشد. در ارتفاع 350 متری و 450 متری در زیر پایتان شیشه واقع شده است؛ این قسمت را فقط به افراد پر دل و جرئت پیشنهاد می کنیم.

مرکز ملی هنر The Natinonal Art Center

یکی دیگر از موزه های ملی توکیو با کلاس جهانی، موزه هنرهای ملی ژاپن می باشد. این ساختمان با شیشه ای منحنی در منطقه (Roppongi) قرار گرفته و در سال 2007 افتتاح شده است و از آن موقع تا کنون آوازه خوبی با توجه به عرضه بیش از ششصد نوع نقاشی که عموماً برای قرن بیست می باشند، کسب نموده است. موزه همچنین شامل مغازه و رستوران برای رفاه حال بازدیدنمایندگان می گردد. همچنین بازدید از موزه (Mori Art) که در طبقه بالای برج (Roppongi Hills Mri) واقع شده است -که شامل هنرهای معاصر از سراسر جهان می باشد- را از دست ندهید.

تئاتر کابوکی-زا The Kabuki-za Theatre

توکیو منزلگاه تئاترهای فوق العاده متعددی می باشد اما هیچ کدام شهرت تئاتر تاریخی (Kabuki-za) در منطقه شلوغ (Ginza) که نمایش کابوکی را عرضه می نماید، ندارند. با توجه به اجراهای قرون وسطایی و با مهارت ترکیبی از آواز و پایکوبی، این نمایش مابین غیر ژاپنی ها، به اندازه ژاپنی ها پرطرفدار و مشهور است. با استفاده از هنرهای بصری و نمایشی، درام و کمدی به آسانی قابل درک می باشد. تئاتر با ظرفیت 2500 نفر با فضایی صمیمی بیشتر شبیه دور همی های خانوادگی می باشد تا یک نمایش، چرا که تماشاچیان غذای خود را همراهشان می آورند و یا از رستوران های متعددی که در منطقه قرار دارند تهیه می نمایند. نمایش چهار ساعت به طول می انجامد و تماشاچیان می توانند تا زمانی که تمایل داشته باشند تئاتر را تماشا نمایند (و یا تا زمانی که تحمل نمایند) و به نظر می رسد هیچ کس از رفت و آمد آدم ها و یا صدای خنده های بلند آزرده نمی گردد.

کامپوزیت دندان ایمپلنت

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: تاپ تراول
انتشار: 31 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 87899

به "آشنایی با جاذبه های گردشگری توکیو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با جاذبه های گردشگری توکیو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید