معاون جهاد کشاورزی گیلان اطلاع داد؛ مردم نگران تامین مرغ در ماه مبارک رمضان نباشند، افزایش 10 درصدی فراوری مرغ در استان

به گزارش مجله سرگرمی، معاون بهبود فراوریات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: مردم نگران تامین مرغ در ماه مبارک رمضان نباشند با هیچ مسئله ای در حوزه جوجه ریزی و فراوری مرغ روبرو نیستیم .

معاون جهاد کشاورزی گیلان اطلاع داد؛ مردم نگران تامین مرغ در ماه مبارک رمضان نباشند، افزایش 10 درصدی فراوری مرغ در استان

به گزارش خبرنگار از ، حجت علی اکبرنژاد، معاون بهبود فراوریات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: تمهیدات لازم برای تأمین مرغ در ایام ماه رمضان اندیشیده شده و مردم نگران تامین مرغ در این ایام نباشند.

وی، با اشاره به اینکه در حال حاضر نه تن ها با هیچ مسئله ای در حوزه جوجه ریزی و فراوری مرغ در گیلان روبرو نیستیم بلکه مرغ مازاد نیز در این استان فراوری می گردد، اضافه نمود: فراوری مرغ در استان گیلان 10 درصد افزایش یافته است.

معاون بهبود فراوریات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: به توان فراوری بیش از 500 تن مرغ در استان گیلان از سوی واحد های فراوریی اشاره نمود و گفت: حدود 250 تن مرغ در استان روانه بازار می گردد و مابقی مرغ ها نیز به استان های همجوار به ویژه استان تهران صادر می گردد.

حجت علی اکبرنژاد، افزایش 15 درصدی جوجه ریزی در ماه گذشته را یکی از تمهیدات جهاد کشاورزی گیلان برای مقابله با کمبود های ایجاد شده ناشی از وقوع سیلاب دانست و اضافه نمود: با توجه به شرایط بازار اگر احتیاج به توزیع مرغ منجمد در بازار باشد شرکت پشتیبانی جهاد کشاورزی برای توزیع 15 تا 20 تن مرغ به صورت روزانه در بازار مصرف آمادگی دارد.

معاون بهبود فراوریات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان، از اتخاذ تمهدیدات لازم برای توزیع گوشت قرمز در ماه رمضان نیز اطلاع داد و توضیح داد: توزیع گوشت قرمز در ایام ماه مبارک رمضان به صورت مستمر انجام می گردد تا مسئله ای برای تهیه و تامین آن در بازار های مصرف استان به وجود نیاید.

م.ع

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 21553

به "معاون جهاد کشاورزی گیلان اطلاع داد؛ مردم نگران تامین مرغ در ماه مبارک رمضان نباشند، افزایش 10 درصدی فراوری مرغ در استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون جهاد کشاورزی گیلان اطلاع داد؛ مردم نگران تامین مرغ در ماه مبارک رمضان نباشند، افزایش 10 درصدی فراوری مرغ در استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید