محبوب ترین رنگ خودرو ها در سال 2019

به گزارش مجله سرگرمی، وب سایت پدال: رنگ حدود 22 درصد از خودرو های صفرکیلومتر فروخته شده در سال 2019 خاکستری بوده که نسبت به سال 2018 افزایش 1.6 درصدی را نشان می دهد. دومین رنگ محبوب برای خودرو ها رنگ مشکی بوده و رنگ سفید نیز جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است. این آمار را انجمن خودروسازان و واردکنندگان SMMT منتشر کرده است.

محبوب ترین رنگ خودرو ها در سال 2019

نتایج مطالعه SMMT نشان می دهد که رنگ زرد دوباره احیا شده و دهمین رنگ محبوب برای خودرو های جدید بوده است. رنگ زرد قبلاً در خودرو های مشهور فیلم ها بکار رفته که از جمله آن ها می توان به بامبل بی فیلم تبدیل شوندگان اشاره کرد.

البته حتی حضور چنین رنگی در فیلم های مشهور نیز کمکی به همه گیر شدن آن نکرده و مطالعه سال پیش نشان داده که رنگ زرد کمترین جذابیت را برای خودرو ها داشته به گونه ای که تنها 2 درصد خودرو های فروخته شده از نوع زرد رنگ بوده اند. همچنین نظرسنجی وب سایت CarWow نشان داده که 58 درصد کاربران اصلاً به خرید خودروی زرد رنگ فکر هم نمی کنند.

اگرچه رنگ خاکستری در سال 2019 بالاترین محبوبیت را داشته، اما نتایج نظرسنجی CarWow نشان داده خاکستری یکی از رنگ ها با کمترین میزان جذابیت برای بریتانیایی ها بوده و تنها 3 درصد آن ها گفته اند به خرید خودرویی خاکستری رنگ علاقه دارند.

ظاهراً دلیل خریداران برای انتخاب رنگ خاکستری فروش بهتر خودرو در سال های بعدی نسبت به رنگ های روشن تر بوده است. همچنین رنگ خاکستری محبوبیت زیادی در صنعت مد و طراحی داخل خانه ها به دست آورده است. البته داده ها نشان می دهد رانندگان لندنی به طور متوسط 501 پوند بیشتر برای خرید خودرویی با رنگ خاکستری صرف کرده اند.

SMMT می گوید رنگ های مشکی و سفید دومین و سومین رنگ های پرطرفدار سال 2019 بوده اند. این رنگ ها به همراه رنگ های قرمز و آبی معمولاً بین 5 رنگ محبوب خودرو ها دیده می شوند. البته نظرسنجی CarWow نشان داده 36 و 24 درصد بریتانیایی ها علاقه ای به خودرو هایی با رنگ های سفید و مشکی ندارند.

اما در لیست زیر می توانید رنگ هایی را که کمترین جذابیت برای بریتانیایی ها دارند را مشاهده کنید:

  • زرد (58 درصد افراد اصلاً این رنگ را در نظر نمی گیرند)
  • بنفش (52 درصد)
  • سفید (36 درصد)
  • قرمز (31 درصد)
  • مشکی (24 درصد)
  • نقره ای (18 درصد)

منبع: smmt

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: برترین ها
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 97331

به "محبوب ترین رنگ خودرو ها در سال 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محبوب ترین رنگ خودرو ها در سال 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید