ماجرای انفجار برج های دوقلو از زبان فرمانده انتحاری های 11 سپتامبر

به گزارش مجله سرگرمی، کتاب به کلی سری؛ روایت القاعده است از ماجرای عملیات انتحاری 11 سپتامبر که بزودی منتشر می گردد.

ماجرای انفجار برج های دوقلو از زبان فرمانده انتحاری های 11 سپتامبر

به گزارش ، کتاب به کلی سری؛ روایت القاعده است از ماجرای عملیات انتحاری 11 سپتامبر که بزودی منتشر می گردد.

اگر بخواهیم 10 واقعه در صد سال اخیر را نام ببریم که نقشی مشخص نماینده در صحنه دنیای باقی گذاشتند و نقطۀ عطفی در جهت تاریخ شدند، ماجرای 11 سپتامبر 2001 قطعا یکی از آنهاست. این مسئله و تأثیرگذاری آن بر اوضاع سیاسی، مالی (و حتی اجتماعی و فرهنگی) دنیا به حدی بوده که اگر بخواهیم دربارۀ آن به شکل مستوفی بحث کنیم، دست کم به چند جلد کتاب مفصل نیازمند خواهیم بود.

اثرات مستقیم این واقعه، تنها در عرصۀ سیاسی، عبارت بودند از اشغال دو کشور اسلامی، تغییر توازن قوا در منطقۀ غرب آسیا، کشته شدن نزدیک به یک میلیون نفر از مردم منطقه در جنگ و حوادث پس از آن، تغییر رویکرد به اسلام در سطح دنیا، شکل گیری مقاومتی ضد آمریکایی در کشور های اشغال شده و ضربات سنگین مالی ـ سیاسی به هیمنۀ آمریکا (که از زمان فروپاشی شوروی تا آن روز، با قدرت تمام، در دنیا به صورت تک قطبی حرکت می کرد و اندیشمندانش از سرانجام تاریخ سخن می گفتند)، تولد نسل جدیدی از نیرو های سلفی جهادی با دیدگاه های تندتر تکفیری و عرصۀ باز و میدانی برای آموزش و تمرین جنگ مسلحانه و.

اگر دقت کنیم که اوج قدرت گیری نسل جدید تکفیری های دنیا در سال 2006 و در عراقِ اشغال شده پس از 11 سپتامبر بود و حوادث سوریه تنها 5 سال پس از آن شروع شد، به خوبی خواهیم فهمید که تولد و قدرت یابی داعش (که از همان نسل جدید تکفیری های آموزش دیده در عراق تغذیه می شد) تا چه حد به ماجرا های عراقِ اشغالی مرتبط بوده (که آن نیز خود به 11 سپتامبر ارتباط دارد). با این ترتیب، باید گفت داعش (با تمامی اثرگذاری های سیاسی-مالی و فرهنگی ای که در سطح دنیای داشت و همچنان پیامد های منفی این ولادت شوم ادامه دارد) خود، با یک واسطه، به ماجرای 11 سپتامبر می رسد. پس گزافه نیست اگر بگوییم در صورتی که در روز یازدهم سپتامبر 2001 آن حوادث تروریستی خونبار رخ نمی داد، دنیاِ امروز ما به یقین شکل دیگری داشت، و این نشان می دهد که این واقعه چه اهمیت خاصی در تاریخ معاصر دنیای داراست.

سطام السقامی و وائل الشهری و برادر او ولید الشهری هم به فرودگاه بوستن لوگان رسیدند تا به همراه عبدالعزیز العمری و فرمانده شان محمد عطا سوار پرواز شماره 11 امریکن ایرلاینز شوند که در ساعت 7 و 45 دقیقه به سمت لس آنجلس پرواز می کرد. اما خبری از محمد عطا و عبدالعزیز العمری نبود. آن ها تا ساعت 5 و 45 دقیقه هنوز در فرودگاه پورتلند بودند. درحالیکه نگرانی سرتاپای همراهانش را گرفته بود، هواپیمای عطا [بالاخره]با تأخیر به فرودگاه بوستن لوگان رسید. الشحی که رهبری تیم دیگر را در سالن مجاور بر عهده داشت در ساعت 6 و 53 دقیقه با او تماس گرفت: رسیدی؟ رسیدم. عطا با عجله حرکت کرد و خود را به هواپیمایش رساند، ولی کارکنان فرودگاه نتوانستند به این سرعت عمل نمایند. چمدانش در بوستن باقی ماند و یک نسخه از اذکار [و توصیه های]عبدالعزیز العمری [که خطاب به هر 19 نفر نوشته بود]داخل آن پیدا شد.

کتاب به کلی سری روایت القاعده از عملیات انتحاری های 11 سپتامبر می باشد که از زبان یسری فوده، فرمانده انتحاری 11 سپتامبر به رشته تحریر در آمده که توسط مترجم کتاب های از افغانستان تا لندنستان، تاریخ درخشان آل سعود، من در رقه بودم و... ترجمه شده و به زودی منتشر می گردد.

منبع: فارس

0nlysms.ir: تنها پیامک | مجله موفقیت، پزشکی، خانواده، تکنولوژی، گردشگری، استارتاپ

banoirane.ir: بانوی ایران | مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 دی 1400 بروزرسانی: 12 دی 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 43809

به "ماجرای انفجار برج های دوقلو از زبان فرمانده انتحاری های 11 سپتامبر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای انفجار برج های دوقلو از زبان فرمانده انتحاری های 11 سپتامبر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید