عکس ، تمساح کوتوله چگونه از دست همتایان غول پیکر خود فرار می نماید؟

به گزارش مجله سرگرمی، تمساح خرطومی را تمساح کوتوله آفریقایی، تمساح کوتوله غرب آفریقا یا تمساح استخوانی نیز می نامند. نام علمی این تمساح کوچک (Osteolaemus tetraspis) در زبان لاتین به معنای گلو استخوانی است. این گونه به علت داشتن پوست خاصی که دارد و از آنجا که کوچکترین گونه کروکودیل در دنیا است، مشهور است.

عکس ، تمساح کوتوله چگونه از دست همتایان غول پیکر خود فرار می نماید؟

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، دم بلند قدرتمند تمساح خرطومی در شنا کردن و بیرون آمدن از سوراخ ها به آن یاری می نماید. پاهای عقب بلندتر از جلو هستند تا به شکار سریع کمین یاری نمایند. در پشت آنها، فلس های سختی هستند. سپر چهار استخوانی منعکس نماینده نام این تمساح است که در لاتین به معنای چهار سپر است و وسیله ای مقاوم برای محافظت در برابر تمساح های بزرگتر است.

بیشتر بخوانید:

توییتر چه اسنادی را رو نموده است؟ | پای ایلان ماسک به سنا کشیده خواهد شد؟

جدیدترین آمار میزان نصب و تعداد کاربر فعال روزانه در پیغام رسان های داخلی منتشر شد

به طور معمول گونه تمساح خرطومی تا 5 فوت (1.5 متر) رشد می نماید. کروکودیل های بالغ. به طور میانه 18 و 32 کیلوگرم (40 و 71 پوند) وزن دارند. وزن بزرگ ترین ماده ها تا 40 کیلوگرم (88 پوند) و بزرگترین نرها به میزان یک مرد میانه 80 کیلوگرم (180 پوند) می رسد.

تمساح خرطومی دارای غشای تحریک نماینده است که به عنوان پلک چشم سوم شناخته می گردد که هنگام زیر آب روی چشمانشان می لغزد و دید واضحی را در زیر سطح ارائه می دهد. شکاف عمودی مانند مردمک اجازه می دهد تا میزان کاملی از نور وارد چشم گردد تا آنچه را که در بالای سطح اتفاق می افتد مشاهده کند و به تاکتیک های کمین آنها یاری می نماید.

تمساح های خرطومی در سراسر منطقه ها گرمسیری آفریقای جنوب صحرای غربی و آفریقای مرکزی زندگی می نمایند و شرقی ترین جمعیت آن در رودخانه کنگو جمهوری دموکراتیک کنگو یافت می گردد. جنوبی ترین زیستگاه آنها را می توان در آنگولای شمالی یافت.

منبع: فنتستیک وایلدلایف

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 آذر 1401 بروزرسانی: 20 آذر 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 164442

به "عکس ، تمساح کوتوله چگونه از دست همتایان غول پیکر خود فرار می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، تمساح کوتوله چگونه از دست همتایان غول پیکر خود فرار می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید