طرح کویر تا دریا، جهت گردشگری جدیدِ

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: برنامه کویر تا دریا در دستور کار استان های مازندارن و سمنان واقع شده است، جاذبه های کویر، جنگل و دریا می تواند یک مجموعه کامل گردشگری را بوجود بیاورد و قطعاً راستا گردشگری جدیدی برای کشور رقم می خورد.

طرح کویر تا دریا، جهت گردشگری جدیدِ

به گزارش خبرنگاران مازندران، علی اصغر مونسان در حاشیه بازدید از مجموعه تاریخی و باغ جهانی عباس آباد شهرستان بهشهر در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مجموعه تاریخی عباس آباد بهشهر صاحب یک پایگاه جهانی است، پایگاه های جهانی بودجه ملی دارند و از سازمان میراث فرهنگی کشور به صورت اختصاصی برای آنها بودجه تأمین می گردد و خوشبختانه در چند سال اخیر اقدامات بسیار خوبی در عباس آباد بهشهر اجرا شده است.

وی اضافه نمود: در بازدید امروز اگر کم و کاستی هایی در این مجموعه وجود داشته باشد مورد آنالیز قرار می گیرد مثلاً برای سد تاریخی عباس آباد بهشهر که آسیب دیده و باید بازسازی و مرمت گردد قطعاً پیگیری های لازم صورت می گیرد و برای احیای پل چوبی عباس آباد نیز به بودجه احتیاج داریم که آن باید تأمین و اختصاص یابد تا با تکمیل آن این مجموعه بیشتر احیا گردد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه نمود: باید بتوانیم با برنامه ریزی جریان گردشگری را به منطقه شرق مازندران بکشانیم تا به این منطقه نیز به اندازه غرب مازندران گردشگر وارد گردد و صنعت گردشگری رونق پیدا کند چون انصافاً شرق مازندران طبیعت بسیار زیبا و آثار تاریخی متعدد و فراوانی دارد که از این میان باغ جهانی عباس آباد بهشهر بسیار مورد توجه گردشگران است.

از سازمان جهانی گردشگری یک مناسبت جهانی برای مازندران می گیریم

معاون رئیس جمهور گفت: صحبت هایی درباره رونق گردشگری روستایی با استاندار مازندران داشتم چرا که قطعاً مازندران می تواند قطب گردشگری روستایی کشور باشد، در چند سال اخیر موضوع بوم گردی در دستور کار جدی سازمان میراث فرهنگی قرار گرفته است که موجب اشتغال زایی می گردد و همچنین با کمترین سرمایه مردم می توانند در زمینه بوم گردی مشارکت داشته باشند و صاحب درآمد شوند و کسب و کاری کوچکی برای خود راه اندازی نمایند.

مونسان با بیان این که بوم گردی توانسته روستاها را به چرخه گردشگری کشور وارد کند، اضافه نمود: بنابراین یک برنامه ریزی با استاندار مازندران انجام می دهیم تا اگر امکان داشت یک مناسبت جهانی را از سازمان جهانی گردشگری بگیریم تا مازندرانی که قطب گردشگری ایران است ظرفیت های آن در سطح جهانی نیز بیشتر معرفی گردد.

وی اضافه نمود: علاوه بر اینکه باید زیرساخت های مازندران هر چه بیشتر تکمیل گردد و سرمایه گذاران را بیشتر به ساخت هتل های با درجات بالاتر در مازندران ترغیب و تشویق کنیم، این استان احتیاج مبرمی به پروژه های جاذب گردشگر دارد، چون معمولاً پروژه های تفریحی و سرگرم نماینده برای گردشگران جذابیت دارند.

کوشش برای تأمین وام ارزان قیمت برای پروژه های گردشگری مازندران

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عنوان نمود: اگرچه همه مناطق ایران تاریخی هستند و در مازندران نیز بناهای تاریخی یکی از موضوعات مهم و سرگرم نماینده برای گردشگر است اما با وجود دریای خزر در مازندران باید بیشتر از این ظرفیت استفاده گردد بنابراین گردشگری دریایی در مازندران موضوع مهمی است، استاندار مازندران نیز در این زمینه بسیار توجه دارد و ما نیز در سازمان میراث فرهنگی در این زمینه حمایت و یاری می کنیم.

معاون رئیس جمهور با بیان این که سرمایه گذاران می توانند برای ساخت پروژه های اقامتی و پروژه های جاذب گردشگری و تفریحی، به ویژه پروژه های گردشگری دریایی در مازندران اقدام نمایند، اظهار کرد: قطعاً سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در این زمینه یاری و حمایت می نماید تا از محل صندوق توسعه ملی وام های ارزان قیمت در اختیار آنها قرار گیرد، سرمایه گذاران باید به این موضوع توجه نمایند، امیدواریم این پروژه ها در مازندران حجم بیشتری پیدا کند.

طرح کویر تا دریا با همکاری سمنان در اولویت کاری مونسان

وی با تاکید بر لزوم تبدیل گردشگرانی انفرادی که به مازندران می آیند به گردشگران گروهی، با هدف افزایش اثرات توسعه ای گردشگری برای مردم مازندران، اظهار کرد: از آنجایی که در استان سمنان، در مجاورت مازندران، کویری واقع شده است که مورد توجه گردشگران خارجی و به ویژه گردشگران اروپایی است، بنابراین استاندار مازندران یک برنامه را با همکاری استان سمنان با عنوان کویر تا دریا در دستور کار خود قرار داده است.

مونسان اضافه نمود: قبل از هر کاری باید با استاندار سمنان نیز در این زمینه صحبت هایی داشته باشم تا همکاری ها بیشتر گردد که قطعاً این اتفاق خوبی برای هم افزایی بین دو استان است و جاذبه های کویر، جنگل و دریا می تواند یک مجموعه کامل گردشگری را به وجود بیاورد که جهت گردشگری جدیدی برای کشور رقم بخورد

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 22355

به "طرح کویر تا دریا، جهت گردشگری جدیدِ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح کویر تا دریا، جهت گردشگری جدیدِ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید