صادرات محصولات معدنی در استان سمنان پیگیری گردد

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، علی اصغر جمعه ای ظهر پنج شنبه در نشست مشترک با اعضای هیئت مدیره خانه معدن استان سمنان به میزبانی اتاق بازرگانی ضمن بیان اینکه خوشبختانه این استان دارای ظرفیت های معدنی غنی است که این امر می تواند به توسعه این خطه منجر گردد، ابراز داشت: صادرات محصولات معدنی فرآوری شده در استان می بایست پیگیری گردد تا از این طریق بتوانیم به رشد و توسعه این خطه عملکرد مؤثری داشته باشیم.

صادرات محصولات معدنی در استان سمنان پیگیری گردد

وی بابیان اینکه وجود معادن غنی این مهم را می طلبد که اطلاعات و داده های معدنی جمع بندی و محفوظ باقی بماند، اضافه نمود: خانه معدن استان سمنان باید با بهره گیری از افراد صاحب نفوذ سیاست گذاری معادن کشور را از سوی تشکل ها برنامه ریزی و اجرایی کند.

رئیس اتاق بازرگانی سمنان بابیان اینکه تشکل های معدنی باید توانمند و منسجم باشد، ابراز داشت: اگر خلأ و نقصانی در مدیریت تشکل و یا انجمن وجود داشته باشد اصحاب تشکل با مسائل عدیده ای روبرو خواهند شد بنابراین باید همه اجزا همسو با یکدیگر حرکت نمایند.

رئیس خانه معدن استان سمنان نیز در این نشست بابیان اینکه یکی از اهداف این انجمن ساماندهی و بهینه سازی امور معادن است، ابراز داشت: برپایی نشست هایی برای ارتقاء علمی و کیفی اعضای خانه معدن ازجمله برنامه های خانه معدن استان سمنان محسوب می گردد.

ابیانه در ادامه توضیح داد: به روزآوری فنّاوری صنایع معدنی، جلوگیری از خام فروشی، صادرات محصولات فرآوری شده و ترابری و لجستیک محصولات معدنی ازجمله مواردی است که در این سلسله نشست ها پیگیری می گردد.

وی اضافه نمود: در پهنه استان سمنان معادن بسیاری زیادی وجود دارد که گستردگی این معادن باعث شده که استان سمنان در صنایع معدنی متمایز باشد.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 9525

به "صادرات محصولات معدنی در استان سمنان پیگیری گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات محصولات معدنی در استان سمنان پیگیری گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید