سیل سینماگران و مردم را به آزادی کشاند

به گزارش مجله سرگرمی، خانه سینما در مشارکتی با هنرمندان و هلال احمر یاری های نقدی و غیرنقدی مردمی را برای سیل زدگان کشور جمع آوری کرد.

سیل سینماگران و مردم را به آزادی کشاند

به گزارش خبرنگاران، خانه سینما با همراهی جمعی از هنرمندان، جمعیت هلال احمر ایران و شهرداری تهران برای جمع آوری یاری های مردمی به سیل زدگان از ساعت 14 تا 22 روز آدینه 23 فروردین ماه در مقابل سینما آزادی تهران حضور داشتند.

علی دهکردی، آریا عظیمی نژاد، فاطمه معتمدآریا، لاله اسکندری، امین تارخ، حبیب رضایی، امین حیایی، رخشان بنی اعتماد، نیکی مظفری، علی پور، شبنم مقدم، گلاره عباسی، حسن پورشیرازی، اسعدیان، مازیار میری، فرشته طائرپور، المیرا دهقانی، حسن فتحی، تینا پاکروان، علی نصیریان، همایون ارشادی، غلامرضا موسوی، مهتاب کرامتی، لیلا حاتمی از جمله هنرمندانی بودند که در این مشارکت حضور داشتند.

با وجود اینکه هوای روز آدینه توفانی و بارانی بود اما مردم از این کار خیر استقبال کردند و در این مراسم حضور داشتند.

چادرهای هلال احمر که در مقابل پردیس سینما آزادی مستقر شده بودند از اقلام ضروری مانند وسایل بهداشتی، پتو، لباس گرم و … که مردم برای یاری آورده بودند، پر شده بود. همچنین افرادی به صورت نقدی به مردم سیل زده یاری می کردند.

هنرمندان حاضر در این مراسم پشت میزی نشسته بودند و یاری های نقدی مردم را جمع می کردند. مردم هم در مقابل وجه نقدی که اهدا می کردند، یک کارت از امضا هنرمندان و یک DVD از فیلم های سینمایی که روی میز بود، دریافت می کردند.

شاید یکی از دلایل استقبال مردم در مشارکت در این امر خیر، حضور بازیگران و هنرمندان محبوبشان بود. این مراسم هم مانند مراسم دیگری که هنرمندان در آن حضور دارند، محلی بود برای دریافت سلفی .

افرادی بودند که تنها قصد دریافت عکس یادگاری و امضا داشتند و پول های خود را در ازای دریافت یک عکس، هدیه می کردند.

گاهی ازدحام برای دیدن و دریافت عکس آنقدر زیاد می شد که مردم یکدیگر را هول می دادند تا زودتر به سلفی خود برسند. حتی به سلفی های هم حسودی می کردند یا بعضی برای موفقیت در دریافت سلفی با هنرمند محبوبشان به دیگران پز می دادند.

شدت این سلفی دریافت ها و دنبال بازیگر راه افتادن های حاضرین به گونه ای بود که این سوال را ایجاد می کرد برای یاری آمدید یا سلفی؟

یکی دیگر از نکات جالبی که در این مشارکت خیر به چشم می خورد، محبوبیت آریا عظیمی نژاد- آهنگساز و داور مسابقه عصر جدید بین نوجوان ها بود. این علاقه و درخواست سلفی دریافت ها تا لحظه ای که او قصد داشت مراسم را ترک کند ادامه دار بود و در لحظات آخر هم طرفدارانش دور ماشینش برای دریافت عکس یادگاری جمع شده بودند.

با این حال حضور و مشارکت هنرمندان یاری مردم زیادی را با خود همراه داشت و حس نوع دوستی را در مردم بیدار کرد.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 19077

به "سیل سینماگران و مردم را به آزادی کشاند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیل سینماگران و مردم را به آزادی کشاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید