رونمایی از مدل جدید بهره وری مدیریت بیمارستانی، استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در دانشگاه شهید بهشتی

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: رویکرد جدید دانشگاه بهره وری از مدیریت بیمارستانی و استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در زمینه تولید ثروت از علم است.

رونمایی از مدل جدید بهره وری مدیریت بیمارستانی، استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در دانشگاه شهید بهشتی

محمد آقا جانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت وگو با خبرنگار ، با اشاره به برنامه های دانشگاه در زمینه مدیریت بهره وری بیمارستان ها و مراکز درمانی تحت پوشش اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دارای 70 مرکز تحقیقاتی است که در زمینه تولیدات علمی جایگاه خوبی در بین دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور دارد و برنامه ریزی دقیقی در تمام حوزه ها انجام داده است.

وی ادامه داد: بیشترین منابع انسانی و هزینه ها در حوزه بیمارستانی و مراکز درمانی صرف می شود و به طور عموم بهترین آموزش ها و ارائه خدمات نیز در بیمارستان ها به دانشجویان و مراجعه کنندگان ارائه می شود.

آقاجانی با اشاره به اینکه به زودی شاهد اجرای طرح نوین مدیریت بهره وری از بیمارستان ها در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خواهیم بود، اضافه کرد: داشبورد های مدیریتی و بهره وری هرچه بهتر اداره بیمارستان ها طراحی و ابلاغ شده و اطلاعات بیمارستانی در یک سامانه مرکزی جمع آوری شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: اقلام مصرفی و تجهیزات پزشکی در مورد استفاده در بیمارستان ها و مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هر یک کدینگ استاندارد را دریافت کرده اند و با ارائه مدل جدید بهره وری تحولی نوین در اداره بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی داشته است.

نیاز مراکز درمانی علوم پزشکی شهید بهشتی به 10 هزار تخت بیمارستانی/ ضرورت استفاده بهینه از تخت ها

دریافت پرونده الکترونیک برای 80 درصد مراجعان تحت پوشش دانشگاه

وی با اشاره به اینکه تعداد مراکز بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از 100 پایگاه به 300 پایگاه افزایش داشته است، گفت: اکنون حدود 80 درصد مراجعان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پرونده الکترونیک سلامت خود را دریافت کرده اند و رویکرد دقیق دانشگاه فناوری و تولید ثروت از علم است.

آقا جانی یادآوری کرد: تولید علم به تنهایی دردی از جامعه را دوا نمی کند و محققان برای ارتقای سلامت باید به سمت تولید ثروت از فناوری بروند و تلاش می کنیم تا نظام ارائه خدمت در بیمارستان های تحت پوشش بهبود پیدا کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه جهت گیری دانشگاه با افزایش شرکت های دانش بنیان و ارتقای آموزش پزشکی است، گفت: رویکرد دانشگاه بیمار محور بوده است و تمام تلاش خود را انجام می دهد تا مهارت های بالینی را برای آموزش بهتر دانشجویان توسعه دهد.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 37872

به "رونمایی از مدل جدید بهره وری مدیریت بیمارستانی، استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در دانشگاه شهید بهشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از مدل جدید بهره وری مدیریت بیمارستانی، استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در دانشگاه شهید بهشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید