دلایل انتخاب امن ترین شهرهای جهان

به گزارش مجله سرگرمی، دنیا در حال هرچه بیشتر شهری شدن است و در حال حاضر 55 درصد از جمعیت دنیا در شهرها زندگی می کنند و سازمان ملل متحد برای افزایش این میزان به 68 درصد تا سال 2050 میلادی برنامه ریزی کرده است.

دلایل انتخاب امن ترین شهرهای جهان

به گزارش خبرنگاران، با توجه به این که جمعیت دنیا هم چنان در مناطق شهری متمرکز بوده و پرتراکم ترین شهرهای دنیا به رشد خود ادامه می دهند، بسکمک از شهرها با افزایش معضلات امنیتی روبرو هستند.

برای مشخص علت انتخاب امن ترین شهرهای دنیا، سایت 24/7Wall St اطلاعاتی را از فهرست شهرهای امن سال 2017 میلادی که آخرین گزارش از واحد اطلاعات مجله اکونومیست با در نظر دریافت شاخص های مختلف در 60 شهر دنیا محسوب می شود، مورد بررسی قرار داده که نتایج این بررسی در ذیل آمده است:

1) توکیو، ژاپن

برای دومین سال متوالی، توکیو در صدر فهرست امن ترین شهرهای دنیا قرار گرفته است. به گفته مجله اکونومیست، تهدید پایین جرم و جنایت در توکیو ممکن است پیامد تأکید فرهنگ ژاپن بر صداقت و همدلی باشد. اوایل سال جاری میلادی (2019) اداره پلیس این شهر گفت شهروندان توکیو در سال 2018 میلادی با برگرداندن مبلغ 3.7 میلیارد ین (33.7 میلیون دلار) که معادل نزدیک به نیمی از کل نقدینگی است که در این سال گزارش مفقودی آن به دست آمده بود، رکوردی جدید به ثبت رساندند.

2) سنگاپور، سنگاپور

سنگاپور از لحاظ امنیت شخصی و زیرساخت ها امن ترین شهر دنیا و به طور کلی دومین شهر امن دنیا عنوان شده است. به گفته دولت سنگاپور، شبکه PolCam، شبکه ای متشکل از حدود 65 هزار دوربین پلیس در سراسر شهر به حل بیش از 2300 پرونده و رفع میزان قابل ملاحظه ای از جرایم از سال 2012 میلادی کمک کرده است.

3) اوساکا، ژاپن

در حالی که رابطه بین درآمد، سلامت و جرایم خشونت آمیز پیچیده است، شهرهای ثروتمندتر به طور معمول از سلامت بیشتری برخوردار بوده و میزان جرایم کمتری دارند. اوساکا که از آن به عنوان دهمین شهر ثروتمند دنیا یاد می شود، به عنوان بهترین شهر در دنیا برای امنیت سلامت و سومین شهر برای امنیت شخصی انتخاب شده است.

4) تورنتو، کانادا

تورنتو به دلیل امنیت بالای دیجیتال و تلاش های خود در راستای ایمنی بالای شخصی در رتبه بالایی از شهرهای امن دنیا قرار گرفته است. با پیش بینی نیاز روزافزون به امنیت سایبری ، سرویس پلیس تورنتو طی عملیاتی کارگروهی به پلیس جرایم سایبری اختصاص داده است که این امر منجر به توسعه بخش رسیدگی به جرایم سایبری شده است. بیش از نیمی از کل شرکت های امنیت سایبری در کانادا مستقر در منطقه تورنتوی بزرگ است.

5) ملبورن، استرالیا

ملبورن نیز مانند دیگر شهرهای منطقه آسیا و اقیانوسیه رتبه بالایی در عرصه امنیت سلامت به خود اختصاص داده است. میانگین امید به زندگی در کلان شهر ملبورن 84 سال است که از دیگر شهرها در استرالیا بیشتر بوده و هم چنین بیش از 11 سال از میانگین امید به زندگی در سراسر دنیا طولانی تر است.

6) آمستردام، هلند

آمستردام در کنار این که یکی از سالم ترین و تمیزترین شهرهای دنیا است، بالاترین میزان امنیت دیجیتال دنیا را نیز به خود اختصاص داده است. در ژانویه سال 2019 میلادی بندر آمستردام یک برنامه امنیت سایبری را اجرا کرد که شبکه ای برای کمک به تشخیص و کاهش اثرات حملات سایبری در سرتاسر ناحیه کانال دریای شمال محسوب می شود.

7) سیدنی، استرالیا

اصلی ترین عامل برای امنیت سیدنی، بزرگ ترین شهر استرالیا امنیت بالای سلامت آن است. امید به زندگی در سیدنی 83.8 سال است که بیش از 11 سال بیشتر از میانگین امید به زندگی در دنیا است.

8) استکهلم، سوئد

استکهلم یکی از امن ترین شهرهای دنیا برای پیاده روی محسوب می شود و از نظر امنیت زیرساختی، شخصی و سلامتی در رتبه بالایی واقع شده است. در سال 2017 میلادی به ازای هر 10 هزار نفر ساکن در این شهر تنها چهار مورد تلفات ناشی از وسایل نقلیه موتوردار به ثبت رسیده است که تقریبا کمترین میزان به ثبت رسیده در میان تمامی پایتخت های اروپایی محسوب می شود.

9) هنگ کنگ، چین

در حالی که رابطه میان درآمد و میزان جرایم بسیار پیچیده است اما شهرهای ثروتمندتر اغلب میزان جرایم کمتری دارند. هنگ کنگ، ثروتمندترین شهر دنیا برای 12 سال متوالی از کاهش میزان جرایم خود خبر داده است. این شهر اخیرا رتبه هفتم دنیا را از نظر امنیت شخصی به دست آورده بود.

10) زوریخ، سوئیس

یکی از امن ترین شهرها برای پیاده روی زوریخ است به طوری که 44 درصد از سفرهای درون شهری در زوریخ به صورت پیاده روی یا با دوچرخه صورت می گیرد. این شهر از لحاظ سلامتی در جایگاه امن ترین شهر دنیا قرار گرفته است. در سال 2016 میلادی به ازای هر 10 هزار نفر ساکن در این شهر تنها هفت مورد تلفات ناشی از وسایل نقلیه موتوردار به ثبت رسیده است که یکی از کمترین آمارهای به ثبت رسیده در شهرهای بزرگ اروپا به شمار می رود.

هم چنین رتبه های بعدی شهرهای امن دنیا به ترتیب به شهرهای فرانکفورت آلمان، مادرید اسپانیا، بارسلونای اسپانیا، سئول کره جنوبی، سان فرانسیسکوی ایالات متحده آمریکا، ولینگتون نیوزیلند، بروکسل بلژیک، لس آنجلس ایالات متحده آمریکا، شیکاگوی ایالات متحده آمریکا، لندن انگلیس، نیویورک ایالات متحده آمریکا، تایپه تایوان، واشینگتن دی.سی ایالات متحده آمریکا، پاریس فرانسه و میلان ایتالیا تعلق گرفته است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا و مکزیک

russiaro.ir: تور روسیه: تور سوچی، تور مسکو، تور سن پترزبورگ، تور تابستان نوروز، بهار روسیه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مهر 1400 بروزرسانی: 30 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 50242

به "دلایل انتخاب امن ترین شهرهای جهان" امتیاز دهید

1 کاربر به "دلایل انتخاب امن ترین شهرهای جهان" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز شما:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل انتخاب امن ترین شهرهای جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید