دانشگاه تلاش می کند تا کمبود بودجه منجر به کندی چرخ پژوهش نشود

به گزارش مجله سرگرمی، معاون پژوهشی دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: راه دیگری برای تامین بودجه نداریم و دانشگاه ها تلاش می کنند تا با این بودجه ها چرخ پژوهش کند نشود.

دانشگاه تلاش می کند تا کمبود بودجه منجر به کندی چرخ پژوهش نشود

کردی تمندانی، معاون پژوهشی دانشگاه سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، در خصوص بودجه پژوهشی تخصیص یافته به این دانشگاه گفت: معمولا 15درصد بودجه دانشگاه ها طبق مصوبه هیات امنا باید به حوزه پژوهش و فناوری تخصیص یابد. باتوجه به عدم تخصیص اعتبارات دولت در موعد مقرر این تخصیصات تقریبا نامناسب اجرا شده و هر سال نیز به همین منوال است. باید بودجه کار های پژوهشی نیز مانند بودجه های عمرانی به طور جداگانه در نظر گرفته و اعمال شوند تا جابجایی بودجه دانشگاهی نیز کمتر اتفاق افتد.

معاون پژوهشی دانشگاه سیستان و بلوچستان اضافه کرد: راه دیگری برای تامین بودجه نداریم و دانشگاه ها تلاش می کنند تا با این بودجه ها چرخ پژوهش کند نشود. برنامه ریزی های پژوهشی نیز به دلیل کمبود بودجه کنسل نمی شوند؛ تنها ممکن است تا حدی کند شوند. ما در این خصوص نمی توانیم مطالبه ای داشته باشیم، زیرا روسای دانشگاه دارای مسائل مالی هستند و اگر پول نباشد کاری از کسی ساخته نیست. ممکن است بخش های دیگر در اولویت باشند و حوزه پژوهش در رده سوم و این موضوع زمانی رخ می دهد که دولت با عدم تخصیص درست و به موقع اعتبارات، باعث جابجایی اولویت ها خواهد شد.

وی ادامه داد: بودجه دانشگاه سیستان و بلوچستان نسبت به سال گذشته تفاوت چندانی نداشته است. مشکل این است که اکنون که در برج 10 سال 98 هستیم و تنها 40 درصد بودجه کل دانشگاه های کشور پرداخت شده؛ این درصورتی است که می بایست 65 درصد از آن پرداخت می شد. فرایند کار های پژوهشی دانشگاه سیستان و بلوچستان هرسال به خوبی اداره می شد، اما امسال به دلیل بحث های مالی کمی به مشکل خورده است.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 64324

به "دانشگاه تلاش می کند تا کمبود بودجه منجر به کندی چرخ پژوهش نشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه تلاش می کند تا کمبود بودجه منجر به کندی چرخ پژوهش نشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید