داستان اعتماد به توان داخلی رنگ واقعیت گرفت، راه اندازی اولین واحد فرآورش پیش ساخته در میدان نفتی

به گزارش مجله سرگرمی، با توجه به رویکرد جدید وزارت نفت مبنی بر ساخت و نصب واحدهای بهره برداری به صورت پیش ساخته و دست یابی به نفت با مشخصات فروش استاندارد بین المللی، پروژه ای بین جهاددانشگاهی و شرکت مهندسی و توسعه نفت منعقد شد.

داستان اعتماد به توان داخلی رنگ واقعیت گرفت، راه اندازی اولین واحد فرآورش پیش ساخته در میدان نفتی

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از جهاد دانشگاهی، مراسم امضای قرارداد راه اندازی واحد فرآورش پیش ساخته در میدان نفتی با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت، حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی و جمعی از مدیران وزارت نفت و جهاددانشگاهی برگزار گشت.

انجام خدمات طراحی و مهندسی، تامین کالا و تجهیزات، ساخت و نصب، راه اندازی، بهره برداری، تعمیرات و نگهداری و برچیدن واحد پیش ساخته (Skid Mounted) فرآورش نفت به میزان متوسط 50 هزار بشکه نفت (STB) در روز در میدان نفتی آزادگان جنوبی به همت دانش متخصصان جهاددانشگاهی، موضوع این قرارداد است.

با توجه به رویکرد جدید وزارت نفت مبنی بر ساخت و نصب واحدهای بهره برداری به صورت پیش ساخته و دست یابی به نفت با مشخصات فروش استاندارد بین المللی، پروژه حاضر بین جهاددانشگاهی و شرکت مهندسی و توسعه نفت منعقد شد.

فراوری سریع محصول از نفت خام با تجهیزات نفتی به صورت یک پکیج کامل

فراوری سریع محصول از نفت خام با تجهیزات نفتی به صورت یک پکیج کامل با عنوان تاسیسات فرآورش پیش ساخته (Skid - Mounted)، طراحی و اجرا می شوند.

با استفاده از این مجموعه تجهیزات، نه تنها قابلیت انتقال و احداث سریع امکان پذیر خواهد بود، بلکه امکان طراحی انعطاف پذیر و ماژولار سیستم بر اساس مشخصات نفت استخراج شده از چاه میسر می گردد.

تاسیسات فرآوری پیش ساخته، مجموعه ای از تجهیزات فرآیندی، انتقال سیال، جابه جایی حرارتی است.

سابقه و تجربه احداث واحد فرآورش پیش ساخته و سریع الاحداث، تنها یک مورد در میدان آزادگان جنوبی توسط یک شرکت ایتالیایی انجام گرفته است؛ در این قرارداد ضمن بومی سازی دانش فنی، طراحی و ساخت این تجهیز راهبردی برای اولین بار در و با استفاده از توان داخلی اجرا خواهد شد.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 70541

به "داستان اعتماد به توان داخلی رنگ واقعیت گرفت، راه اندازی اولین واحد فرآورش پیش ساخته در میدان نفتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان اعتماد به توان داخلی رنگ واقعیت گرفت، راه اندازی اولین واحد فرآورش پیش ساخته در میدان نفتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید