خسارت به 6000 واحد مسکونی در سیل مازندران

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به شدت خسارات ناشی از سیل در استان های گلستان و مازندران گفت: دولت و دستگاه های اجرایی از همان لحظات اولیه وقوع سیل، برای امدادرسانی به مردم حادثه دیده اقدام کردند و در حال حاضر اوضاع به غیر از یکی دو منطقه در گلستان و مازندران ثبیت شده است.

خسارت به 6000 واحد مسکونی در سیل مازندران

به گزارش خبرنگاران، اسماعیل نجار با اشاره به شدت سیلاب ها در استان گلستان به سرریز شدن سد گلستان اشاره نمود و گفت: بر اثر این سیلاب ها شهرستان آق قلا از صبح دیروز (2 فروردین) با شرایط بحرانی رو به رو شد؛ به صورتی که دو سوم شهر را آب گرفت و میزان این آب گرفتگی حدود 10 تا 50 سانتیمتر بود.

وی حجم خسارات اقتصادی در گلستان را بالا ذکر و اظهارکرد: برای افرادی که منازلشان بر اثر سیل خسارت دید، اسکان موقت تدارک دیده شده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه همه دستگاه های اجرایی استان از لحظات اولیه این حادثه پای کار بوده اند، اظهار کرد: از صبح روز پنج شنبه (اول فروردین) تقریبا از کلیه مناطق سیل زده در استان گلستان از جمله آق قلا و گمیشان و بخش هایی از استان مازندران بازدید هوایی و زمینی داشتیم و در گفت و گو با مردم به آنالیز مسائل آنها پرداخته ایم و پیگیر آن هستیم.

نجار با بیان اینکه تیم ارزیاب در حال حاضر به آنالیز خسارات می پردازند، گفت: زیرساخت ها، بخش کشاورزی و منازل مسکونی در استان گلستان آسیب زیادی دیده اند و بر این اساس از دستگاه ها خواسته شده هرچه سریعتر ارزیابی خود را از میزان خسارات وارده اعلام نمایند تا بتوانیم با تمهیدات لازم مسائل مردم را کاهش دهیم.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در بخش دیگری از اظهارات خود به میزان خسارات ناشی از سیل در استان مازندران اشاره نمود و گفت: در مازندران نیز وضعیتی مشابه استان گلستان داشتیم و در 10 تا 15 منطقه رانش زمین در جهت جاده به روستا رخ داد. قطع شدن برق 600 روستا، تخریب 6 پل اصلی و 60 پل فرعی همچنین آسیب دیدگی 6000 واحدی مسکونی از دیگر خسارات ناشی از این سیل در مازندران است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت در استان مازندران تثبیت شده است و آفتابی شدن هوا در فروکش کردن جریان سیلاب ها موثر بود،اظهارکرد: برق، آب و مخابرات استان وصل شده است و در بعضی جهتها که لازم بود جهت جاده تغییر کند این اقدام صورت گرفت.

نجار با اشاره به خسارات ناشی از این سیل در مزارع برنج گفت: همچنین دام و طیور نیز از این سیل خساراتی دیدند که تیم ارزیاب در حال آنالیز آن است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه دولت اهتمام جدی به برطرف مسائل مردم استان های آسیب دیده دارد، گفت: رئیس جمهوری و معاون اول رئیس جمهوری از ابتدای وقوع این سیلاب پیگیر بودند و وزیر کشور نیز وظایف محوله را پیگیری می نماید.

به گفته وی مبلغ 5 میلیارد تومان به صورت فوری از سوی دولت برای آسیب دیدگان از سیلاب اختصاص یافت.

وی اضافه کرد: نمایندگان مجلس در هر دو استان، استانداران، معاونین عمرانی و و معاون بنیاد مسکن نیز اهتمام جدی به این حادثه داشته اند و از نزدیک مسائل را آنالیز و پیگیر هستند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در مورد میزان خسارات سیل در استان خراسان شاقتصادی نیز گفت: در این استان به شدت دو استان گلستان و مازندران مسئله ای وجود نداشت. در حال حاضر سه بالگرد امدادرسانی هلال احمر در این مناطق حضور دارند و شنبه (امروز) نیز یک بالگرد از ارتش به آن ها می پیوندد.

بنا براعلام سایت اطلاع رسانی دولت، نجار در خاتمه از همراهی و همکاری همه دستگاه های اجرایی تقدیر کرد و گفت: همه عوامل اجرایی دولتی، عمومی و امدادرسانی مشغول انجام وظیفه و خدمت هستند و بازدید و سرکشی از روستاهای سیل زده ادامه دارد.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 16956

به "خسارت به 6000 واحد مسکونی در سیل مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت به 6000 واحد مسکونی در سیل مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید