خبرنگاران کاهش ساعت کاری دستگاه های اجرایی فارس یک هفته دیگر تمدید شد

به گزارش مجله سرگرمی، شیراز-خبرنگاران- جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: با هدف پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، کاهش ساعت کاری دستگاه های اجرایی این استان برای هفته آینده نیز تداوم خواهد داشت.

خبرنگاران کاهش ساعت کاری دستگاه های اجرایی فارس یک هفته دیگر تمدید شد

عبدالرضا قاسمپور، پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: ساعت کاری دستگاه های اجرایی استان در هفته آینده نیز همانند هفته جاری، هشت صبح الی 13 خواهد بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس با اشاره به فعالیت های اجرا شده برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در این استان گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تا کنون اقدامات خوبی با همدلی و همراهی دستگاه های اجرایی، مردم و دانشگاه های علوم پزشکی در عرصه های مختلف بهداشتی و درمانی، شناسایی و درمان بیماران، پیشگیری از شیوع بیماری و رعایت موارد بهداشتی از سوی مردم و کارکنان اجرا شده است.

قاسمپور بیان داشت: همه مسوولان استان به سهم خود در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا نقش دارند اما خط مقدم مقابله با این بیماری، پزشکان، پرستاران و کادر بهداشت و درمان هستند که از آنان قدردانی می کنیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه فرایند تهیه و توزیع اقلام بهداشتی با تغییر خط فراوری چند واحد صنعتی در استان فرایند بهتری به خود گرفته است.

او با اشاره به کشفیات اقلام بهداشتی احتکار شده در استان فارس، اعلام کرد: این اقلام مکشوفه در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی قرار گرفته و فرایند برخورد با محتکران و گران فروشان در استان تشدید شده است.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اضافه نمود: هر چند هنوز مسائلی در استان فارس در زمینه تامین اقلام بهداشتی وجود دارد اما مردم بدانند دستگاه های اجرایی این استان تمام توان و کوشش خود را برای حل این مسائل به کار گرفته اند.

نماز آدینه در نقاط مثبت ویروس کرونا برگزار نمی گردد

قاسمپور همچنین در خصوص تصمیم ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا برای برگزاری نماز آدینه، گفت: بر اساس تصمیم این ستاد، نماز آدینه فردا (شانزدهم اسفند 98) در مراکز استان ها برگزار نخواهد شد، در استان فارس نیز در نقاطی که موارد مثبت بیماری کرونا را داشته اند، این نماز اقامه نخواهد شد.

وی ادامه داد: در خصوص سایر نقاط استان فارس نیز توصیه ما این است که نماز آدینه در شهرستان ها و بخش ها برگزار نگردد.

مسافران نوروزی به فارس سفر ننمایند

معاون استاندار فارس همچنین با اشاره به شرایط شیوع بیماری کرونا در کشور و استان فارس، بیان داشت: اگرچه مردم استان فارس و شیراز همیشه میهمان نواز بوده و هستند اما بنا به توصیه مسوولان بهداشتی استان به مسافران نوروزی توصیه می کنیم به استان فارس سفر ننمایند.

قاسمپور اضافه نمود: براساس تصمیم ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا از پذیرش مسافر در کمپ ها، مدارس و سایر مراکز اقامتی معذور هستیم و این اماکن در اختیار مسافران قرار نمی گیرد.

لازمه تعطیلی شنبه، تصمیم گیری در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا

وی همچنین در خصوص احتمال تعطیلی روز شنبه (هفدهم اسفند 98) گفت: در این زمینه تابع ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا هستیم و هر تصمیمی در این ستاد اخذ گردد، اجرایی خواهد شد.

تشدید نظارت ها بر نانوایی ها، میدان های میوه و تره بار و فروشگاه ها

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا همچنین اعلام کرد: برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، فعالیت کمیته های این ستاد، با جدیت بیشتر ادامه خواهد داشت و با تمام توان برای ممانعت از شیوع بیماری کرونا کوشش خواهیم کرد.

قاسمپور ادامه داد: با هدف رعایت هر چه بیشتر اصول بهداشتی، بر فرایند پخت و فروش نان، میدان های میوه و تره بار و فروشگاه های این استان بازرسی ها و نظارت ها بیشتر می گردد.

تداوم استفاده از توان سازمان های مردم نهاد

وی همچنین با تقدیر از فعالیت های سازمان های مردم نهاد استان در یاری به مدیریت بیماری کرونا تاکید نمود: همچنان در حوزه های مختلف فراوری، توزیع و ضدعفونی اماکن عمومی از ظرفیت این تشکل ها بهره می گیریم و همکاری و هم افزایی با آنان ادامه دارد.

لغو همایش ها و تجمع های غیرضرور

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس در ادامه به تاکید ستاد مدیریت بیماری کرونا مبنی بر لزوم لغو تمام همایش ها و تجمع ها اشاره و اعلام کرد: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی باید از برگزاری همایش ها و تجمع های غیرضرور خودداری نمایند.

قاسمپور اضافه نمود: از تمام ظرفیت نیروی انسانی و امکانات دستگاه های اجرایی برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استفاده خواهیم کرد.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا بیان داشت: دستورالعمل های پیشگیری و مراقبتی به بخش های مختلف از جمله مراکز گردشگری ابلاغ شده و تمام بخش ها ملزم به رعایت این دستورالعمل هستند.

قاسمپور ادامه داد: وسایل حمل و نقل عمومی اعم از پایانه های مسافربری، فرودگاه ها، قطار شهری و راه آهن با نظارت کارشناسان بهداشتی به طور مستمر ضدعفونی می شوند لذا مردم نگرانی در این زمینه نداشته باشند.

به گفته وی، همچنین بر اساس تصمیم ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، ایستگاه های سلامت به منظور شناسایی بیماران با یاری و حضور دستگاه های متولی در نقاط مختلف استان برپا می شوند.

پیشنهاد حمایتی از فعالان مالی

معاون استاندار فارس در بخش دیگری از مطالب خود گفت: تدابیر لازم برای تعویق اقساط بانکی اجرا شده و پیشنهادهایی در رابطه با حمایت های بیمه ای و مالیاتی از فعالان مالی ارایه شده که در حال پیگیری است.

قاسمپور گفت: تمام دستگاه های اجرایی استان ملزم شده اند تدابیری برای ارایه خدمات غیرحضوری و الکترونیکی بیندیشند تا مردم حضور فیزیکی کمتری در دستگاه های اجرایی داشته باشند.

وی ادامه داد: در روستاهای استان نیز دهیاران به عنوان مسوول قرارگاه زیستی روستا با هدف تامین سلامت و افزایش مشارکت عمومی، منصوب شده اند.

معاون استاندار فارس اعلام کرد: مدیران دستگاه های اجرایی استان باید نظارت لازم را داشته باشند تا دستورالعمل های بهداشتی برای حفظ سلامت کارمندان و مراجعه نمایندگان به خوبی اجرایی گردد.

قاسمپور اضافه نمود: نظارت لازم نیز بر کارگاه ها و کارخانه های فراوری اقلام بهداشتی وجود دارد.

عملکرد دستگاه های اجرایی زیر ذره بین استاندار

معاون استاندار فارس گفت: ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا همه روزه با حضور نمایندگان اعضای ستاد در محل استانداری تشکیل می گردد و مسایل و کمبودها را به طور مستمر رصد می نماید و برای حل آنها تصمیم گیری می گردد.

وی بیان داشت: استاندار فارس، راهنمایی ستاد مدیریت بیماری کرونا را بر عهده دارد و پیوسته مسایل مرتبط با این موضوع و تصمیمات ستاد را رصد می نماید.

قاسمپور اضافه نمود: اهتمام دستگاه های اجرایی استان و دولت این است که مسائل مردم در ارتباط با بیماری کرونا هرچه زودتر حل و این بیماری ریشه کن گردد.

او همچنین اعلام کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران همیشه به دنبال آن هستند تا از هر فرصتی استفاده نمایند و در ارتباط با بیماری کرونا نیز بیکار ننشسته اند و در پی برهم زدن امنیت و آرامش جامعه هستند به همین سبب از مردم انتظار داریم مراقب اقدامات دشمن باشند.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 74710

به "خبرنگاران کاهش ساعت کاری دستگاه های اجرایی فارس یک هفته دیگر تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کاهش ساعت کاری دستگاه های اجرایی فارس یک هفته دیگر تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید