آشنایی با حقایقی در خصوص اسکاتلند

به گزارش مجله سرگرمی، اسکاتلند در شمال غرب اروپا واقع شده و یک سوم شمالی بخش بریتانیای بزرگ را تشکیل داده است. اسکاتلند تاریخچه طولانی دارد، بنابراین در لیست کشورهای پربازدید قرار می گیرد و هر سال پذیرای گردشگران بسیاری از سراسر دنیاست. در این مقاله به چند نمونه از ویژگی های این کشور اشاره می کنیم. با خبرنگاران همراه باشید.

آشنایی با حقایقی در خصوص اسکاتلند

برای دریافت مشاوره و خدمات تخصصی گردشگری و سفر به سراسر دنیا با bestcanadatours.com مجری مستقیم تورهای مسافرتی و گردشگری همراه باشید.

تا اول می سال 1707 رژیم حاکم در اسکاتلند دولت مستقل بود. با تظاهرات گسترده در این کشور و ایجاد اتحادیه ای که منجر به اتحاد اسکاتلند و دولت پادشاهی انگلیس شد، دولت پادشاهی بریتانیا به وجود آمد. از آن موقع به بعد اسکاتلند نیز به همراه ایرلند شمالی، انگلستان و ولز جزئی از بریتانیا محسوب می شوند. اسکاتلند حدود 78،387 کیلومترمربع مساحت دارد و ادینبرگ (Edinburgh) پایتخت آن است. اسکاتلند به داشتن مناظر کوهستانی، نهرها، دریاچه ها و مناظر ساحلی فوق العاده، معروف است. شعار اسکاتلندی ها Nemo me impune lacessit است که به معنای هر کس مرا خشمگین کند، بی مجازات نمی ماند. کلمه اسکاتلند مشتق کلمه لاتین Scoti است. بعدها از کلمه Scotia در یک تصویر به معنای سرزمین اسکاتلندی ها استفاده شد. در ابتدا برای اشاره به ایرلند از این کلمه استفاده می شده، اما در قرن 11، Scotia برای اشاره به افرادی که اسکاتلندی صحبت می کردند استفاده شده است. استفاده از کلمه Scotland و Scots در اواخر قرون وسطی رایج شد.

اسکاتلند و دریاچه هایش

در اسکاتلند کلمه loch برای توصیف هر بستر وسیع آب به کار برده می گردد و مشتق کلمه lochan است که به معنای دریاچه کوچک است. اسکاتلند دارای بیش از 950 کیلومترمربع دریاچه آب شیرین است. بزرگ ترن دریاچه آن منطقه دریاچه Lomond است که حدود 72 کیلومترمربع است. افسانه ای در خصوص این دریاچه وجود دارد که می گویند هیولای بزرگی در عمق این دریاچه زندگی می نماید.

حقایق جالبی در خصوص اسکاتلند

 • ثابت شده که اسکاتلند کاملا از انگلستان جدا بوده است. آن ها بیش از یک میلیون سال قبل با یکدیگر برخورد کردند و بعد از آن به یکدیگر چسبیدند به همین دلیل هنوز هم ترکیب های زمین شناسی آن با یکدیگر فرق می نمایند.
 • با توجه به گزارش Daily Mail در سال 2011، اسکاتلندی ها در میان مردم کوتاه قد انگلستان معین بودند. طبق گزارشی دیگر حدود 200 سال پیش بین مردمان این دو کشور مورد مشترکی نبوده است. اسکاتلندی ها هم نسبت به انگلیسی ها قد بلندتر بودند.
 • اسکاتلندی ها تعداد سربازان زیادی را در طول جنگ دنیای اول از دست دادند.
 • اسکاتلند در غالب کشور پروتستان است. بر خلاف واقعیت، کلیسای کاتولیک اسکاتلندی ها بیشترین تعداد پروتستانی را در طول روز نسبت به کل دنیا به خود می بیند.
 • تا زمانی که اسکاتلند بخشی از انگلستان بود، نماینده دولت اسکاتلند به پادشاهی انگلستان رسید، نامش ملکه Elizabeth II است. در جولای سال 1999 ملکه Elizabeth II اولین مجلس را در طول 30 سال افتتاح کرد. در آن موقعاعلام شد مجلس در مقابل خدمات بهداشتی، اجتماعی و دولتی مسئول است.
 • زبان انگلیسی زبان رسمی کشور اسکاتلند است و در صد بسیار کمی از مردم به زبان اسکاتلندی (Gaelic Scottish) صحبت می نمایند.
 • حیوان رسمی این کشور تک شاخ است.تک شاخ هم چنین به عنوان نشان ملی بریتانیا هم به حساب می آید. باور ها بر این است که تک شاخ به معنای اسبی تک شاخ و وحشی بود که توسط یک زن باکره رام می شد.
 • پرچم اسکاتلند پس زمینه ای آبی دارد که صلیب سنت اندرو (Andrew) بر روی آن است. این صلیب مقدس حامی اسکاتلندی ها بوده است.
 • جمعیت اسکاتلند در سال 2014 حدود 5،327،700 نفر بوده است.
 • اگرچه ادینبرگ پایتخت اسکاتلند است، اما بزرگ ترین شهر آن نیست بزرگ ترین شهر اسکاتلند گلاسکو (Glasgow) است.
 • اسکاتلند سیستم آموزش وپرورش گسترده ای دارد و پیش از زمان اسپارت یونان اولین کشوری بود که سیستم آموزشی را برای عموم مردم قرار داد. علاوه بر این چهاردهمین دانشگاه اسکاتلند به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دنیا به حساب می آید.
 • آب وهوای اسکاتلند معتدل اقیانوسی و معمولا بسیار متغیر است. دما در آن جا در مقایسه با انگلستان پایین تر است.
 • قوانین اسکاتلند بسیار منحصربه فرد است، مثلا در موارد جنایی اجازه سه بار تجدید نظر حکم را می دهد.

با توجه به گفته های بالا ، اسکاتلند دارای مناظر و چشم اندازهای زیبا، آب وهوایی فوق العاده، دریاچه های زیبا و فرهنگی غنی است. در کل کشوری است که می تواند در لیست دیدنی های هر فردی قرار بگیرد.

منبع: کجارو
انتشار: 13 اسفند 1402 بروزرسانی: 13 اسفند 1402 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 68720

به "آشنایی با حقایقی در خصوص اسکاتلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با حقایقی در خصوص اسکاتلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید