حضرتی در مصاحبه با خبرنگاران: پوشش بیمه ای مراقبت در منزل 2 بیماری کلید خورد، اجرای فاز نخست طرح پرستاری در 6 استان کشور

به گزارش مجله سرگرمی، معاون پرستاری وزارت بهداشت از پوشش بیمه ای مراقبت در منزل 2 بیماری از هفته جاری در 6 استان کشور اطلاع داد.

حضرتی در مصاحبه با خبرنگاران: پوشش بیمه ای مراقبت در منزل 2 بیماری کلید خورد، اجرای فاز نخست طرح پرستاری در 6 استان کشور

مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار ، از پوشش بیمه ای مراقبت در منزل 2 بیماری اطلاع داد و گفت: بیماران سکته مغزی و بیماران نارسایی های مزمن قلبی که در آی سی یو بستری می شوند و احتیاج به درمان ندارند و بیشتر احتیاج آنها به مراقبت است، از این هفته تحت پوشش خدمات بیمه ای مراقبت در منزل قرار می گیرند.

بیماران نارسایی مزمن قلبی خدمات مراقبت در منزل می گیرند

معاون پرستاری وزارت بهداشت اظهار کرد: این 2 بیماری به ویژه بیماری مزمن نارسایی قلبی پیش رونده و ناتوان نماینده است به همین دلیل پوشش بیمه ای این 2 بیماری را انتخاب کردیم و پس از تعامل با بیمه سلامت این 2 بیماری تحت پوشش خدمات پرستاری در منزل قرار گرفتند و از این هفته بیماران می توانند از پوشش بیمه ای این خدمات استفاده نمایند.

حضرتی ادامه داد: قانون برنامه ششم توسعه و احتیاج بعضی بیماران به دریافت خدمات مراقبت در منزل موجب شد تا ما به سمت توسعه خدمات پپرستاری در منزل حرکت کنیم و پوشش بیمه ای خدمات مراقبت در منزل پرستاری در منزل را مهمترین گام در این راستاست.

معاون پرستاری وزارت بهداشت اعلام کرد: این دو بیماری به مدت یک ماه تحت پوشش بیمه ای بیمه سلامت برای بیماران قرار گرفته است و در آینده پس از برررسی نتایج فاز نخست این طرح با همکاری معاونت درمان، معاونت پرستاری و بیمه سلامت به صورت کشوری اجرایی خواهند شد تا بیماران بتوانند در منزل خدمت بگیرند و این معنای واقعی تحقق تعرفه های پرستاری است.

پوشش بیمه ای مراقبت در منزل 2 بیماری در 6 استان

معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه پوشش بیمه ای مراقبت در منزل 2 بیماری در 6 استان کلید خورده است، گفت: پایلوت این طرح موفقیت آمیز بود و اکنون این طرح را در 6 استان اجرایی کردیم و پس از معین شدن نتیجه فاز اول این طرح در سراسر کشور اجرایی خواهد شد.

حضرتی یادآوری کرد: بیماری های غیر واگیر شایع ترین علل مرگ و میر در کشور محسوب می شوند و مطالعات نشان داده است که مراقبت در منزل 30 تا 50 درصد هزینه ها را کاهش می دهد و در افزایش رضایت مندی و کاهش ضریب اشغال تخت های بیمارستانی بسیار موثر است چرا که اغلب بیماران تمایل دارند در خانه و در کنار اعضای خانواده مراقبت دریافت نمایند.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 21215

به "حضرتی در مصاحبه با خبرنگاران: پوشش بیمه ای مراقبت در منزل 2 بیماری کلید خورد، اجرای فاز نخست طرح پرستاری در 6 استان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضرتی در مصاحبه با خبرنگاران: پوشش بیمه ای مراقبت در منزل 2 بیماری کلید خورد، اجرای فاز نخست طرح پرستاری در 6 استان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید