حذف دلار در اوراق قرضه خارجی روسیه

به گزارش مجله سرگرمی، وزیر اقتصاد روسیه خاطرنشان کرد در راستای فاصله دریافت هر چه بیشتر روسیه از دلار، مسکو به دنبال انتشار اوراق قرضه به یورو و یوآن چین است.

حذف دلار در اوراق قرضه خارجی روسیه

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از راشاتودی، آنتون سیلوآنوف، وزیر اقتصاد روسیه، خاطرنشان کرد که این کشور می خواهد طی سال آینده اوراق قرضه یوروباند را با ارزهایی مانند یوآن و یورو و بدون استفاده از دلار منتشر کند.

وی در حاشیه اجلاس صندوق بین المللی پول و بانک جهانی در پاسخ به سؤالی در خصوص تاثیر تحریم های آمریکا بر بازار بدهی دولتی روسیه گفت که مسکو طی سال های اخیر به سمت عرضه اوراق قرضه به یوآن چین رفته و ما البته می توانیم این اوراق را به یورو هم منتشر کنیم.

این وزیر روس ادامه داد اگرچه سرمایه گذاران به یورو کمتر هستند اما مسکو هیچ مسئله ای با تحریم های دلاری در فروش اوراق قرضه ندارد و قصد ندارد اوراق قرضه با ارز مبنای دلار منتشر کند.

اوایل امسال آمریکا دور جدید تحریم ها علیه روسیه را اجرایی کرد که این تحریم ها از همکاری بانک های خارجی در حوزه انتشار اوراق قرضه با روسیه جلوگیری می نماید.

این اقدام با هدف فاصله دریافت هر چه بیشتر از دلار در دستور مار دولت روسیه صورت گرفته و سوءقصد به جان یک جاسوس روس در انگلیس بهانه دور جدید تحریم های آمریکا علیه روسیه بوده است.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 53972

به "حذف دلار در اوراق قرضه خارجی روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف دلار در اوراق قرضه خارجی روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید