جملات خاص و شگفت انگیز زلاتان ایبراهیموویچ شوخ و مغرور، من فِراری هستم؛ گواردیولا باید فیات می خرید!، جام جهانی بدون من تماشایی نیست

به گزارش مجله سرگرمی، زلاتان : وقتی من را می خرید، فراری می خرید. اگر با فراری رانندگی می کنید، بنزین درجه یک را در باک می ریزید، در بزرگراه می رانید و پا را روی گاز فشار می دهید. گواردیولا با گازوئیل پر شده و در حومه شهر می چرخد. او باید یک فیات می خرید.

جملات خاص و شگفت انگیز زلاتان ایبراهیموویچ شوخ و مغرور، من فِراری هستم؛ گواردیولا باید فیات می خرید!، جام جهانی بدون من تماشایی نیست

زلاتان ایبراهیموویچ از فوتبال حرفه ای خداحافظی نموده و این موضوع بهانه ای شده تا 10 مورد از جملات جالب او در دوران پربارش را مرور کنیم.

در دورانی که بازیکنان در مقابل رسانه ها جملات ضدعفونی شده به زبان می آورند، زلاتان مانند یک انگشت زخمی خودنمایی می نماید. او هرگز از بحث و جدل دوری ننموده و از به زبان آوردن احساسات خود هرگز شرمسار نشده و چنان اعتماد به نفسی از خود نشان داده که بسیاری آن را ناشی از غرور بیش از حد او می دانند، همانطور که به اریک کانتونا در دهه 90 برچسب می زدند.

مهاجم سابق میلان که به تازگی از فوتبال خداحافظی نموده مصاحبه های جالبی داشت و خیلی سخت است که از بین تمام جملات خنده دار و کنایه آمیز او فقط 10 مورد را بتوان انتخاب کرد. در اینجا 10 نقل قول برتر او در دوران پرافتخارش را می خوانیم.

آرسن ونگر از من خواست که در 17 سالگی با آرسنال دوره ای آزمایشی داشته باشم. من آن را رد کردم. زلاتان تست نمی دهد.

ایبراهیموویچ زمانی که هنوز در سرزمین مادری خود با مالمو بازی می کرد، توجه باشگاه های برتر اروپا را به خود جلب نموده بود. آرسنال در آن موقع یکی از بزرگترین تیم های دنیا بود و آرسن ونگر مسلماً در اوج قدرت خود قرار داشت. بیشتر بازیکنان حتی اگر مورد توجه این تیم قرار می گرفتند شادمان می شدند، اما این مهاجم به توانایی های خود کاملاً مطمئن بود.

اول من رفتم چپ، او هم رفت. بعد من رفتم سمت راست، او هم رفت. بعد دوباره رفتم چپ و او رفت تا هات داگ بخرد.

به جای انتقال به هایبری، اولین انتقال زلاتان به تیم هلندی آژاکس بود که در مدت سه سال 48 گل برایشان به ثمر رساند. آنجا به توانایی فوق العاده در دریبل زدن و میل به حقه های ریز معروف شد، همانطور که استفان هنچوز در رویارویی لیورپول و آژاکس در سال 2001 یک چشمه از این حقه ها را دید. زلاتان آشکارا از دست انداختن بازیکنان حرفه ای ارشد لذت می برد و بازیکن سوئیسی هیچ پاسخی برای فلیپ فلپ او نداشت و در نهایت زلاتان این جمله جالب را در خصوص او به زبان آورد.

کاری که کارو با فوتبال انجام می دهد، من می توانم با یک پرتقال انجام دهم.

جای تعجب نیست که همه از شخصیت رک ایبراهیموویچ خوششان نیاید. جان کارو، مهاجم سابق استون ویلا و ملی پوش نروژی، در سال 2002 عملکرد تکنیکی بازیکن هم دوره خود را بی معنی توصیف کرد که این حرفش یک واکنش زلاتانی در پی داشت. ایبراهیموویچ پس از 12 عنوان قهرمانی لیگ و بیش از 500 گل حرفه ای، از آن موقع به منتقد خود ثابت نموده که اشتباه می نماید ولی جمله او در خصوص اینکه بازی اش با هر جسم کروی بسیار خوب است تا به امروز هم جمله ای طلایی است!

وقتی من را می خرید، فراری می خرید. اگر با فراری رانندگی می کنید، بنزین درجه یک را در باک می ریزید، در بزرگراه می رانید و پا را روی گاز فشار می دهید. گواردیولا با گازوئیل پر شده و در حومه شهر می چرخد. او باید یک فیات می خرید.

زلاتان سپس به ایتالیا نقل مکان کرد، جایی که با یوونتوس و اینتر درخشید، قبل از اینکه با انتقال به بارسلونا به رویای همیشگی خود جامه عمل بپوشاند. متأسفانه دوران حضورش در نوکمپ آنطور که انتظار داشت پیش نرفت، عمدتاً به علت درگیری شخصیتی او با سرمربی وقت، پپ گواردیولا. علیرغم به ثمر رساندن 22 گل و ارائه 13 پاس گل در 46 بازی، واضح بود که ایبراهیموویچ با سبک مربی اسپانیایی جور در نمی آید و این نقل قول یکی از چندین موردی است که با هدف بی اعتبار کردن سرمربی فعلی منچسترسیتی بر زبان آورده است.

درست است که من چیز زیادی در خصوص لیگ 1 نمی دانم، اما لیگ 1 می داند که من کی هستم.

همانطور که از نقل قول می توان فهمید، او قبل از انتقال توجه زیادی به فوتبال فرانسه نداشت، اما ورود خود را با صدایی واضح اعلام نمود و انتظارات را افزایش داد. انصافاً می توان گفت که دوران حضور او در شهر عشق چه در زمین و چه در خارج از زمین ناامیدنماینده نبود!

باید اطمینان داشت که جام دنیای بدون من دیدنیی نیست، بنابراین ارزش ندارد که برای جام دنیای منتظر بمانیم.

ایبراهیموویچ ستاره بی چون و چرای تیم ملی سوئد است. هر چه باشد، او رکورددار گلزنی این تیم است و 12 بار به عنوان برترین بازیکن سال کشورش انتخاب شده است. متأسفانه فقدان توانایی در بین سایر اعضای تیم در مقایسه با او مانع از حضور او در مراحل آخر مسابقات بین المللی شد. سوئد حتی نتوانست جواز حضور در جام دنیای 2014 برزیل را کسب کند، که برای زلاتان یک اتفاق غیرمنتظره بود، به همین علت او این جمله را در خصوص بزرگ ترین تورنمنت دنیا فوتبال به زبان آورد.

اگر در انگلیس بازی می کردم، مثل هر جای دیگر آن را نابود می کردم.

برخلاف بسیاری از نظرات دیگر او، این یکی درواقع پیش بینی بود. همانطور که اغلب در خصوص بازیکنان خارجی که خارج از لیگ برتر می درخشند اتفاق می افتد، رسانه های انگلیسی به استعداد ایبراهیموویچ بدبین بودند و از او خواستند قبل از قضاوت نهایی خود را در برترین لیگ دنیا ثابت کند. آنها در سال 2016 با حضور زلاتان در منچستریونایتد به آرزوی خود رسیدند و او در 53 بازی در 34 سالگی 29 گل به ثمر رساند. او مانند همواره توانست ادعای خود را ثابت کند. با توجه به اینکه این یک نقل قول و ادعا بود که در نهایت به واقعیت تبدیل شد، قطعاً باید در این فهرست قرار می گرفت!

من باور نمی کنم که آنها بتوانند برج ایفل را با مجسمه من عوض نمایند. اما اگر بتوانند اینجا می مانم، به شما قول می دهم.

دوران ایبراهیموویچ در پارک دو پرنس و پاری سن ژرمن موفقیت آمیز بود و پس از چهار سال به عنوان رکورددار گلزنی باشگاه را ترک کرد، اگرچه او نتوانست قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را به ارمغان بیاورد، این جام در تمام دوران حرفه ای اش از او دور ماند. با نزدیک شدن به سرانجام قراردادش در سال 2016، زلاتان تقاضای خود را به گونه ای که فقط از خودش انتظار می رفت شرح داد. حتی صاحبان قطری ثروتمند پی اس جی، بودجه یا قدرت لازم برای عوض کردن یکی از نمادین ترین بناهای تاریخی پاریس را نداشتند، اما ما حداقل توانستیم یک نقل قول باورنکردنی از اسطوره سوئدی استخراج کنیم.

چطور می توان زلاتان را دوست نداشت وقتی او از باشگاهش مجسمه می خواهد تا نرود؟!

منظورت چیست، هدیه؟ او زلاتان را دارد.

زلاتان شخصیت فوق العاده جالبی دارد. وقتی از او پرسیدند که برای روز ولنتاین برای همسرت چه هدیه ای می خری، چنین جمله جالبی را به زبان آورد. شاید تحمل کردن این مرد 40 ساله و شیطنت های او، خانم ایبراهیموویچ را به قهرمان واقعی تبدیل کند، اما باز هم، داشتن همیشگی این کوه نبوغ؟ واقعا قیمت ندارد!

آمدم، دیدم، فتح کردم. از لس آنجلس گلکسی سپاسگزارم که باعث شد دوباره احساس زنده بودن کنم. به هواداران گلگسی: شما زلاتان را می خواستید، من به شما زلاتان را دادم. قابلی نداشت. داستان ادامه دارد… حالا برگردید و بیسبال دیدن کنید.

مانند دیوید بکام و دیگران، ایبراهیموویچ در سال 2018 به ایالات متحده آمریکا رفت و به لس آنجلس گلگسی پیوست. لیگ MLS مدتهاست که به عنوان خانه بازنشستگی برای ستاره های سالخورده اروپایی دیده می گردد، اما ایبراهیموویچ شبیه به سالخورده ها نبود. او در اولین بازی به عنوان یار تعویضی در مقابل رقبای محلی لس آنجلس اف سی، دو گل از جمله یک ضربه از فاصله 40 متری زد، و کالیفرنیا را با 53 گل در 58 بازی ترک کرد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 19 خرداد 1402 بروزرسانی: 19 خرداد 1402 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 164525

به "جملات خاص و شگفت انگیز زلاتان ایبراهیموویچ شوخ و مغرور، من فِراری هستم؛ گواردیولا باید فیات می خرید!، جام جهانی بدون من تماشایی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جملات خاص و شگفت انگیز زلاتان ایبراهیموویچ شوخ و مغرور، من فِراری هستم؛ گواردیولا باید فیات می خرید!، جام جهانی بدون من تماشایی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید