جزئیات فراخوان طرح های تحقیقاتی دانشجویی (فطرت) دانشگاه آزاد اعلام شد

به گزارش مجله سرگرمی، معاون دانشگاه و رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات ثبت نام و برگزاری فراخوان طرح های تحقیقاتی دانشجویی فطرت را توضیح داد.

جزئیات فراخوان طرح های تحقیقاتی دانشجویی (فطرت) دانشگاه آزاد اعلام شد

بابک نگاهداری، معاون دانشگاه و رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران درباره برنامه فراخوان طرح های تحقیقاتی دانشجویی (فطرت) عنوان نمود: باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان به منظور شناسایی، حمایت و هدایت ایده های نوآورانه دانشجویان و در راستای تبدیل دانشگاه آزاد اسلامی به دانشگاه مسئله محور در جهت حل مسائل و مسائل کشور، همچنین توسعه و ترویج فرهنگ تفکر مسأله محور، فراخوان اجرای طرح های پژوهشی را در فصل زمستان سال گذشته آغاز کرد.

نگاهداری ادامه داد: این فراخوان که برای اولین بار از طرح های دانشجویی کلیه دانشجویان دانشگاه آزاد حمایت می کند، با عنوان فراخوان طرح های تحقیقاتی دانشجویی (فطرت) در دی ماه 98 آغاز شده و با توجه به درخواست و استقبال دانشجویان و اعضای باشگاه، مهلت ثبت نام و شرکت در این فراخوان تا فروردین 99 ادامه خواهد داشت.

معاون دانشگاه و رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: فراخوان فطرت در پنج محور اصلی توسعه کشاورزی و صیانت از منابع طبیعی (استحصال، بهینه سازی مصرف)، مهندسی معکوس و داخلی سازی محصولات، خدمات و ابزار های خارجی، ایمنی و مدیریت بحران (پیش از حادثه، در زمان حادثه، پس از حادثه)، اندیشه ورزی و ارائه راهکار جهت بهبود و حل مسائل کشور، نقش باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در تعالی دانشگاه آزاد اسلامی و 25 محور فرعی به کلیه واحد های دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور ابلاغ شده است.

وی گفت: رویکرد حاکم بر اجرای طرح های پیشنهادی می بایست شامل ارکان آسیب شناسی مسائل کشوری/منطقه ای، ارائه راهکاری نو برای مشکل شناسایی شده و ارزیابی، آزمون و صحت سنجی علمی راهکار پیشنهادی در مقیاسی محدود باشد.

به گفته نگاهداری، روش انجام طرح های پیشنهادی می تواند به صورت های متنوعی نظیر تولید نرم افزار، تولید نمونه دست سازه، تولید اثر هنری یا پژوهش و ارزیابی در مطالعات موردی باشد. همچنین فرآیند ارزیابی پیشنهاد اولیه طرح ها، نیز به صورت رویداد حضوری برگزار خواهد شد تا شور و هیجان علمی را در فضای دانشجویی ایجاد کند. این رویداد با دوره های توانمندسازی در زمینه اجرای طرح های پژوهشی همراه خواهد بود.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 80344

به "جزئیات فراخوان طرح های تحقیقاتی دانشجویی (فطرت) دانشگاه آزاد اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات فراخوان طرح های تحقیقاتی دانشجویی (فطرت) دانشگاه آزاد اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید