جزئیات طرح ادغام واحدهای آموزش عالی از زبان وزیر علوم ، هیچ موسسه ای منحل نمی گردد

به گزارش مجله سرگرمی، غلامی با اشاره به تدوین و اجرای طرح ساماندهی آموزش عالی تاکید نمود هیچ موسسه ای در پی اجرای این طرح منحل نمی گردد.

جزئیات طرح ادغام واحدهای آموزش عالی از زبان وزیر علوم ، هیچ موسسه ای منحل نمی گردد

به گزارش فارس، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست هم اندیشی با صاحب نظران آموزش عالی با اشاره به تدوین و اجرای طرح ساماندهی آموزش عالی گفت: در سال گذشته طرح اولیه و برنامه مراکز آموزش عالی تدوین شده است، بر همین اساس درباره موضوع انحلال دانشگاه ها و مراکز آموزشی اعلام می کنم که هیچ موسسه ای در این طرح منحل نمی گردد.

وی توضیح داد: با این طرح چند دانشگاه و مرکز علمی را ذیل یک دانشگاه بزرگ قرار می دهیم چرا که در حال حاضر الگوی دانشگاه های بزرگ در کشور اجرا شده و نتیجه داشته است، به همین منظور می خواهیم با تجمیع دانشگاه های کوچک آنها را ارتقا دهیم. همچنین با توجه به دغدغه بودجه اعلام می کنم که تخصیص بودجه دانشگاه ها سال جاری به طور کامل انجام می گردد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در گفت وگویی با اشاره به عدم انحلال مراکز و واحدهای آموزشی، از ادغام آنها اطلاع داد و گفت: ادغام به معنای این نیست که واحدهای آموزشی را با یکدیگر تجمیع کنیم و دو واحد را در قالب یک واحد درآوریم؛ چراکه این کار همان انحلال واحدهای ضعیف تر خواهد بود که به هیچ عنوان مدنظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیست.

وی اضافه کرد: تمامی واحدهای دانشگاهی در سراسر کشور باقی می مانند و بودجه خود را به طور مجزا کسب می نمایند اما از نظر آموزشی و پژوهشی و برای پذیرش دانشجو و انجام تحقیق با مرکز دیگر متمرکز می شوند.

غلامی تأکید کرد: این واحدها با انتخاب یکی از مراکز به عنوان مرکز بزرگ تر، به صورت متمرکز فعالیت می نمایند و در این فرآیند طی یک کار مشترک، مدیریت واحدها باهم رایزنی نموده و با هماهنگی یکدیگر اهداف پژوهشی و آموزشی را جلو می برند.

وی توضیح داد: درباره چگونگی جذب دانشجو و اعضای هیئت علمی نیز توسط این مدیریت متمرکز تصمیم گیری صورت می گیرد. البته این مسئله به آن معنا نیست که واحدی بر دیگری ارجحیت یا بر فعالیت یکدیگر نظارت دارند اما طبیعی است که یکی از مدیران واحدها، ریاست کل را برعهده می گیرد.

وزیر علوم درباره نحوه انتخاب رئیس واحدهای تجمیع شده، گفت: انتخاب رئیس واحدهای متمرکز بر اساس شایستگی و مدیریت فعال فرد انجام می گردد و صرف اینکه یک فرد مسئولیت مدیریت واحد بزرگ تری را برعهده دارد، دلیل برای انتخاب شخص نیست.

وی در سرانجام گفت: امیدواریم این طرح تا سرانجام سال 98 اجرایی گردد چراکه این موضوع به مباحث کلان مدیریتی و سازمانی مربوط می گردد و انجام آن فرآیندی زمان بر است.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 19752

به "جزئیات طرح ادغام واحدهای آموزش عالی از زبان وزیر علوم ، هیچ موسسه ای منحل نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات طرح ادغام واحدهای آموزش عالی از زبان وزیر علوم ، هیچ موسسه ای منحل نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید