نشست هم اندیشی مدیران میراث فرهنگی و رسانه های خراسان جنوبی برگزار گردید

به گزارش مجله سرگرمی، جمعی از مدیران میراث فرهنگی خراسان جنوبی و اتاق بازرگانی بیرجند با مدیران رسانه های فعال خراسان جنوبی طی جلسه ای به آنالیز راهکارهای توسعه رونق گردشگری استان پرداختند.

نشست هم اندیشی مدیران میراث فرهنگی و رسانه های خراسان جنوبی برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی محمود بستانی مدیر روابط عمومی اداره کل در در این جلسه گفت: ظرفیت ها و پتانسیل های خراسان جنوبی در حوزه گردشگری بر کسی پوشیده نیست وتوجه به جاذبه های طبیعی و تاریخی استان می تواند باعث رونق و توسعه این خطه کویری گردد که نیازمند معرفی و یاری رسانه ها است.

او گفت: هیچ فعالیتی بدون پیوست رسانه ای به نتیجه مطلوب نخواهد رسید لذا فراوری محتوای رسانه ها در حوزه گردشگری باید اثربخش باشد و رسانه هاباید از بیان تیترهای منفی بپرهیزند و چهره مثبت استان را معرفی نمایند.

او گفت: سالانه تعداد زیادی از گردشگران مقصد سفر خود را بر اساس فیلم ها و سریالهای تلویزیونی انتخاب می نمایند لذا لازم است کارگردانان و تهیه نمایندگان در فراوری آثار خود از لوکیشن های جذاب و دیدنی خراسان جنوبی بهره ببرند تا گردشگران به وسیله این محتواها با ظرفیت های استان آشنا شوند.

محمد رضا مجیدی رئیس کمیسون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند نیز اعلام کرد: با توجه به شرایط پیش روی اقتصاد که تحریم ها و فشارهای خارجی را داریم، باید با استفاده از ظرفیت های موجود، اقتصاد استان را سامان دهیم.

مجیدی با اشاره به ظرفیت های معدنی و گردشگری خراسان جنوبی اعلام کرد: این ظرفیت ها به خوبی مورد استفاده قرار نگرفته است.

با بیان اینکه بیابان لوت ظرفیتی عظیم برای توسعه صنعت گردشگری است، اظهار کرد: قریب به دو سال از ثبت جهانی کویر می گذرد اما به خوبی از ظرفیت آن استفاده نشده است.او با اشاره به برگزاری همایش بین المللی کویر لوت همزمان با اردیبهشت ماه سال آینده در استان، اعلام کرد: امید است با برگزاری این همایش، کویر لوت از مهجوریت کنونی خارج گردد.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند با تاکید بر اینکه باید ظرفیت های مغفول مانده خراسان جنوبی احیا گردد، گفت: همچنین باید با استفاده از طرح های اقتصاد هنر و اقتصاد ورزش، زمینه نشاط و امیدبخشی جامعه را فراهم کنیم.عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند هم در این جلسه اعلام کرد: خراسان جنوبی استانی نیست که مرکز ثقل صنعت باشد.محمد اسکندری با بیان اینکه بخش گردشکری کمترین لطمه به محیط زیست وارد می نماید، اضافه کرد: تنها راه موجود برای این استان برای دور زدن تحریم های موجود، صنعت گردشگری است.

او با بیان اینکه باید صنایع مرتبط با گردشگری شناسایی گردد، اعلام کرد: باید ظرفیت های موجود را برای مردم استان، کشور و خارج از مرزهای این کشور معرفی کنیم.عضو هیئت علمی دانشگاه پیغام نور بیرجند هم در این جلسه اعلام کرد: نباید استارتاپ ها تنها به سمت محصولات استراتژیک استان برود.

یک فعال رسانه ای در این جلسه اظهار کرد: باید فرهنگ سازی کنیم تا مردم بپذیرند گردشگری به نفع شان است.

ابوالفضل حسن پور اعلام کرد: باید در حوزه صنایع دستی آموزش های لازم ارائه گردد تا صنایع دستی خرد در روستاها رونق پیدا کند.

حسن پور با بیان اینکه جنگ های سیاسی و فرهنگی بین مسئولان و بخش خصوصی استان را فلج نموده است، اضافه کرد: تا زمانی این مسائل حل نگردد، جلسات مفید فایده نخواهد بود.

او با بیان اینکه در بعد فرهنگی جلسات باید برنامه ریزی گردد، گفت: خراسان جنوبی تنها قید فرهنگی و دانشگاهی بودن را به یدک می کشد و در مرحله عملیاتی ورود پیدا ننموده است.

یکی دیگر از فعالان رسانه ای هم اعلام کرد: خراسان جنوبی استانی فرهنگی و دانشگاهی است اما فعالیت های دانشگاهی آن ظهور واقعی ندارد.

شاهین نائبی فر اعلام کرد: تنها راهی که می توانیم از ایده دانشگاه استفاده کنیم این است که دستگاه های اجرایی به دانشگاه ماموریت دهند.

او با بیان اینکه مسئولان نباید خود را تافته جدابافته از دانشگاهیان بدانند، گفت: باید شرایطی فراهم گردد که ظرفیت دانشگاه ها در جامعه دیده گردد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند هم در این جلسه اعلام کرد: باید نگاه های جزیره ای در بخش گردشگری بر طرف گردد.

علیرضا خامه زر با اشاره به مسائل حمل و نقل هوایی و جاده ای خراسان جنوبی، اعلام کرد: دولت به تنهایی نمی تواند در برطرف این مسائل گام بردارد و نیازمند ورود مردم و بخش خصوصی است.

او خواهان معرفی ظرفیت های خراسان جنوبی به ویژه شترسواری شد و اضافه کرد: اتاق بازرگانی آمادگی دارد در هر بخشی که یاری به اقتصاد استان است، ورود کند.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: میراث آریا
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 6476

به "نشست هم اندیشی مدیران میراث فرهنگی و رسانه های خراسان جنوبی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست هم اندیشی مدیران میراث فرهنگی و رسانه های خراسان جنوبی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید