تهرانی ها در دومین روز از بهار هوای پاک تنفس می نمایند

به گزارش مجله سرگرمی، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق تهران در روز آدینه(2فروردین ماه) اطلاع داد.

تهرانی ها در دومین روز از بهار هوای پاک تنفس می نمایند

حسین شهبازی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل هوا برای روز آدینه (2 فروردین) نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی نسبت به روز گذشته است که سبب خواهد شد از میزان ابرناکی و سرعت وزش باد کاسته گردد. هرچند برای بعضی ساعات به ویژه بعد از ظهر وزش باد مؤثر به بزرگی 3 تا 5 متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی انتظار می رود.

وی ادامه داد: این وضعیت تا روز شنبه (3 فروردین) کم و بیش ادامه خواهد داشت و به تدریج همراه با تغییر شرایط جوی در طول روز بعضی ساعات همراه با افزایش میزان ابرناکی و وزش باد مؤثر خواهد بود. همچنین تا روز آینده دما روند افزایشی دارد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اضافه نمود: طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا با وجود افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در بعضی ساعات روز آدینه (2 فروردین) شرایط مطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار است و انتظار می رود همزمان با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی روز شنبه (3 فروردین) کاهش نسبی در غلظت بعضی آلاینده ها مشاهده گردد.

وی در انتها به شاخص کیفیت هوای تهران نیز اشاره نمود و گفت: میانگین کیفیت هوای پایتخت در 24 ساعات گذشته 36 و پاک بوده است. این شاخص هم اکنون 43 و همچنان پاک است.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 16837

به "تهرانی ها در دومین روز از بهار هوای پاک تنفس می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهرانی ها در دومین روز از بهار هوای پاک تنفس می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید