تعویق برگزاری نشست اتحادیه عرب در مصر

به گزارش مجله سرگرمی، نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب که قرار بود در مصر تشکیل گردد به تعویق افتاد.

تعویق برگزاری نشست اتحادیه عرب در مصر

به گزارش به نقل از الجزیره، نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب به تعویق افتاد.

بر این اساس، نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب که قرار بود روز های دوشنبه و سه شنبه در قاهره، پایتخت مصر برگزار گردد به دلیل آنچه مسائل فنی خوانده شد به تعویق افتاد. این نشست قرار بود درباره لیبی برگزار گردد.

با این وجود بعضی منابع دلیل تعویق این نشست را مخالفت دولت لیبی با طرح مصر درباره این کشور دانست. سخنگوی وزارت خارجه لیبی گفت: ما زمانی که به مفاد قطعنامه پیشنهادی مصر درباره لیبی پی بردیم از حضور در این نشست منصرف شدیم. قاهره می کوشد طرح خود علیه لیبی را با ارائه به اتحادیه عرب مشروعیت بخشد.

مصر پیش تر از تمایل خود برای مداخله نظامی در لیبی خبر داده بود.عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر طی سخنرانی در روز شنبه، گفت هرگونه مداخله مستقیم مصر در لیبی از لحاظ بین المللی مشروع است و ارتش مصر آمادگی خود را برای یک عملیات نظامی در خارج از کشور حفظ می نماید.

دولت وفاق ملی لیبی به ریاست فائز السراج با رد اظهارات روز شنبه رئیس جمهور مصر، تاکید نمود اعلام احتمال مداخله نظامی در خاک لیبی در حکم اعلام جنگ علیه لیبی است.

طی بیانیه ای که روز یکشنبه دولت وفاق ملی لیبی آن را منتشر نموده، تاکید شده: دخالت در امور داخلی و نقض حاکمیت این کشور، چه به وسیله اظهارات رسانه ای و چه به وسیله حمایت از شبه نظامیان و مزدوران غیر قابل قبول است. این دست از اقدامات، اقدامی خصمانه، مداخله ای آشکار و اعلام جنگ تلقی می گردد.

این بیانیه در ادامه اضافه نمود: ما به همه یادآوری می کنیم که دولت وفاق ملی تنها نماینده قانونی کشور لیبی است و به تنهایی حق حاکمیت بر کشور را دارد.

دولت وفاق ملی لیبی یادآور شد که از سال ها قبل خواهان راه چاره سیاسی صلح آمیز برای بحران لیبی بوده است. در ادامه تاکید شده: ما تنها کسانی هستیم که مکان و زمان عملیات نظامی برای پاکسازی سرزمین مان را مشخص نموده و اختیارات خود را در تمام نقاط کشور گسترش می دهیم.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 99375

به "تعویق برگزاری نشست اتحادیه عرب در مصر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویق برگزاری نشست اتحادیه عرب در مصر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید