تعامل سازنده شهرداری و میراث فرهنگی گامی موثر در تحقق کرمانشاه 2020 است

به گزارش مجله سرگرمی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تعامل سازنده شهرداری کلانشهر کرمانشاه و اداره کل میراث فرهنگی این استان گامی موثر در تحقق اهداف رویداد مهم کرمانشاه 2020 و برنامه های نوروز 98 است.

تعامل سازنده شهرداری و میراث فرهنگی گامی موثر در تحقق کرمانشاه 2020 است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی استان در دیدار با شهردار کرمانشاه ضمن تبریک انتصاب او اظهارکرد: حضور شما فرصت بزرگی برای توسعه شهر کرمانشاه محسوب می گردد و از آنجایی که مردم این منطقه از روحیه قدرشناس بالایی برخوردار هستند، اقدامات و فعالیت های شما قطعا مغفول نخواهد ماند.

او با بیان اینکه شهرداری در سالهای گذشته اقدامات مناسبی در مورد برنامه های نوروز و فضاسازی محیطی انجام داده است، تاکید نمود: برای ایجاد نوروزی متفاوت باید کمیته مشترک بین دو دستگاه در اسرع وقت با ارائه ایده های خلاقانه تشکیل گردد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در ادامه اضافه نمود: با توجه به تقارن نوروز98 با طرح ایده رویداد فراملی کرمانشاه 2020 برنامه های متفاوت و متنوع آیینی و سنتی برای کسب میزبانی این رویداد فرا ملی در سطح شهر اجرا گردد.

قادری در ادامه اظهار کرد: تمام کوشش ما در ستاد خدمات سفرهای نوروزی استان بر این است که نوروزی متفاوت با ارائه خدماتی متفاوت به گردشگران و میهمانان ورودی به استان داشته باشیم.

این مسئول در ادامه با تاکید بر حفاظت و صیانت از دیگر از آثار تاریخی ارزشمند و بافت های تاریخی سطح شهر کرمانشاه، اظهار داشت: با همکاری شهرداری می توانیم بازارچه های صنایع دستی موقت را به بازارچه های دائمی تبدیل کنیم.

او اضافه نمود: تکیه معاون الملک به عنوان یکی از تکایای مهم کشور برای نجات بخشی و جلوگیری از تخریب آن، نیازمند مشخص تکلیف وضعیت آبهای سطحی دارد.

قادری با بیان اینکه شهرداری در جمع آوری معتادین متجاهر و متکدیان سطح شهر در ایام نوروز اقدام کند، اعلام کرد: شهرداری برای تعامل بیشتر بین دو دستگاه نماینده خود را برای انجام اقدامات بیشتر به این اداره معرفی کند.

سعید طلوعی شهردار کرمانشاه نیز در این نشست با تاکید بر توسعه گردشگری شهری، اظهار کرد: با توجه به شرایط مالی که بر کشور حاکم است، گردشگری به عنوان یک مولفه مهم می تواند در راستای اشغال زایی و بهبود مسائل موجود موثر واقع گردد.

او ادامه داد: اجرای برنامه های شاد و متنوع در سطح شهر می تواند مسکنی برای تسکین آلام مردم باشد.

طلوعی با تاکید بر تشکیل کمیته مشترک ستاد نوروزی خدمات سفر 98 با همکاری اداره کل میراث فرهنگی کرمانشاه اضافه نمود: باید شهر را تا می توانیم زیبا کنیم که فضای مناسبی برای شهروندان و مسافرین نوروزی فراهم گردد.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: میراث آریا
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 11589

به "تعامل سازنده شهرداری و میراث فرهنگی گامی موثر در تحقق کرمانشاه 2020 است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعامل سازنده شهرداری و میراث فرهنگی گامی موثر در تحقق کرمانشاه 2020 است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید