ترکیه به سمت گارد مرزی یونان گاز اشک آور شلیک کرد

به گزارش مجله سرگرمی، ایسنا نوشت: تنش در مرز ترکیه با یونان امروز (آدینه) در حالی افزایش یافت که نیروهای امنیتی ترکیه به سمت گارد مرزی یونان گاز اشک آور شلیک کردند.

ترکیه به سمت گارد مرزی یونان گاز اشک آور شلیک کرد

سفر با تور ارزان یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش خبرگزاری رویترز، تنش در منطقه مرزی کاستانیس یونان از 28 فوریه 2020 زمانی شدت گرفت که آنکارا بیان کرد، دیگر هزاران مهاجری را که در ترکیه بر اساس توافق با اتحادیه اروپا در 2016 مانده اند، از حرکت به سوی اروپا باز نمی دارد.

یکی از خبرنگاران رویترز مشاهده کرد که نیروهای یونانی از آب پرفشار با هدف متفرق کردن افرادی که در مرز تجمع نموده اند، استفاده کرد. این اقدام در پی شلیک گاز اشک آور از طرف ترکیه صورت گرفت.

یکی از مقام های دولت آتن گفت: حملات توسط پهپادها اجرا شده است. جدا از ارعاب و ایجاد ترس و وحشت، این حملات از طرف پلیس ترکیه در حال اجرا است تا به مهاجران در عبور از خط حصار مرزی یاری کند.

ترکیه گفته که شلیک گاز اشک آور در واکنش به شلیک گاز اشک آور از سوی یونان بوده و سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه پس از بازدید از منطقه مرزی با یونان که روز پنجشنبه صورت گرفت، گفت: چرا ترکیه گاز اشک آور به سمت یونان شلیک کرد؟ چون یونان هم چنین کاری انجام داد. آنها هم به سمت پاسگاه های پلیس در مرز گاز اشک آور شلیک کردند. ما هم پاسخ دادیم.

دو طرف روز چهارشنبه در منطقه مرزی کاستانیس از شلیک گاز اشک آور استفاده کردند. آنکارا، نیروهای یونانی را به تیراندازی و مرگ چهار مهاجر متهم می نماید اما آتن این اتهام را نمی پذیرد.

آتن این تقابل را یک تهدید برای نیروهای امنیت ملی می داند و نخست وزیر یونان رهبران اتحادیه اروپا را به منطقه فراخوانده تا از آنها بابت تکرار نشدن رویداد 2015 حمایت بطلبد؛ در آن سال ده ها هزار پناهجو وارد اتحادیه اروپا شدند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 7 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 69253

به "ترکیه به سمت گارد مرزی یونان گاز اشک آور شلیک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه به سمت گارد مرزی یونان گاز اشک آور شلیک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید