تامین 70 درصد ماهیان صنعتی کشور توسط شیلات سیستان و بلوچستان

به گزارش مجله سرگرمی، مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: شیلات سیستان و بلوچستان 70 درصد ماهیان صنعتی کشور را تأمین می نماید و علاوه بر آن محصولات استان به کشورهای روسیه، امارات و چین صادر می گردد.

تامین 70 درصد ماهیان صنعتی کشور توسط شیلات سیستان و بلوچستان

راهنمایی الله میرمرادزهی در گفت وگو با خبرنگاران- اضافه کرد: برداشت ماهیان غیر مأکول مثل ماهی نعل اسبی، سلطان ابراهیم و ماهی مرکب و ...را هم در برنامه داریم که بیشتر صادر می گردد.

وی اعلام کرد: از این رو بخش شیلات در سیستان و بلوچستان یکی از پتانسیل ها و ظرفیت های مهم در توسعه و اشتغال است که در زمینه صادرات ، غذای سلامت و تأمین مواد اولیه کارخانجات منطقه کاربرد دارد.

مدیرکل شیلات استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: توجه به مزارع پرورش میگو، توسعه پرورشگاه های ماهی در قفس، توسعه و تکثیر آبزیان، ایجاد و توسعه بنادر ماهیگیری، صیادی و تخلیه صید، کارخانه های تون و پودرماهی طرح هایی هستند که در چشم انداز برنامه ششم توسعه پیش بینی شده و می توانند نقش مهمی در ایجاد اشتغال داشته باشند.

وی ادامه داد: صیادان استان با پیمودن مسیر طولانی و تحمل سختی و خطرهای این سفر دریایی به عنوان سربازان اقتصادی کشور سبب اشتغال زایی و فراوری برای کشور می شوند.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: هم اکنون بیش از 75 هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در صنعت شیلات سیستان و بلوچستان مشغول کار هستند.

وی اضافه کرد: استان سیستان و بلوچستان قطب صید و صیادی و آبزی پروری ایران است و بنا به مطالعاتی که صورت گرفته، مستعد پرورش و صید 200 هزار تن ماهی در قفس و میگو در سال است .

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان ادامه داد: در حال حاضر صیادان سیستان و بلوچستان با صید سالانه بیش از 230 هزار تن صید ماهی از آب های آزاد رتبه اول میزان صید را در بین بنادر کشور دارند و عمده صید تجاری و صنعتی ایران از سیستان و بلوچستان تأمین می گردد.

میرمرادزهی توضیح داد: هم اکنون بیش از 24 هزار صیاد به صورت مستقیم و بیش از 50 هزار نفر به صورت غیرمستقیم در صنعت صید و صیادی سیستان و بلوچستان فعالیت می نمایند و حدود یک هزار نفر هم در بخش فراوری و فرآوری میگو مشغول هستند.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 7437

به "تامین 70 درصد ماهیان صنعتی کشور توسط شیلات سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین 70 درصد ماهیان صنعتی کشور توسط شیلات سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید