برترین فیلم های سال 2020 که ارزش دیدن دارند

به گزارش مجله سرگرمی، فیلم های سال 2020 تفاوت عمده ای با همه سال های قبلی دارند اما شیوع ویروس کرونا هم باعث نشده برای تماشای این فیلم ها هیجان نداشته باشید.

برترین فیلم های سال 2020 که ارزش دیدن دارند

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری خبرنگاران، سال 2020 سال بسیار بدی بود، بسیار بد. اما هنوز هم هستند سریال ها و فیلم هایی که ما را در یک سال منحوس سرگرم نمایند. در امسال به دلیل شیوع کرونا و بسته بودن سینما ها شاهد رونق فیلمسازی نبودیم، اما سینما به طور کلی نیز تعطیل نبود.

در سال 2020 فیلم های اندکی توانستند مانند هر سال سروصدا نمایند و دیگر خبری از آن تابستان های داغ سینمایی نبود به همین دلیل بعضی از فیلم های مورد انتظار در سکوت نسبی خبری منتشر شدند. بدین بهانه در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با بهترین فیلم هایی که در سال 2020 منتشر شده اند آشنا کنیم.

1- The Assistant

در فیلم The Assistant، کیتی گرین در نقش کارگردان و نویسنده یک روز از زندگی شخصی که برای یک مدیر قدرتمند بدون کوچکترین درکی از حقوق زنان و جنبش #MeToo را آنالیز می نماید. در این فیلم جولیا گارنر نقش منشی را بازی می نماید که باید هر روزه به تمامی امور مربوط به دفتر کار مدیرش رسیدگی نمایند و همزمان متوجه می گردد پشت در های اتاق رییسش اتفاقات عجیب و غریبی رخ می دهد.

2- Bad Boys for Life

انتشار فیلم Bad Boys for Life در ماه ژانویه در ابتدا یک شکست تجاری به نظر می رسید. اما بازگشت ویل اسمیت و مارتین لارنس به نقش های مشهورشان به یکی از بهترین اتفاقات نادر در یک سال عجیب و غریب سینمایی تبدیل شد. سومین فیلم در این فرانچایز با نام Bad Boys for Life هر چیزی که از یک دنباله بخواهید داشت؛ بسیار خنده دار، با پیچش های داستانی غیرمنتظره و پیغام های فراوان در خصوص خانواده. بعد از شکستن رکورد فروش فرانچایز Bad Boys، به نظر می رسد فیلم چهارمی نیز در کار خواهد بود. اگر در سال 2020 به دنبال چیزی برای خندیدن هستید این فیلم را از دست ندهید.

3- Da 5 Bloods

فیلم Da 5 Bloods بهترین اثر اسپایک لی در سال های اخیر است، اثری قوی که بازگشت گروهی از کهنه سربازان به ویتنام را برای یافتن یک گنج و بازگرداندن بقایای رهبر گروهشان به خانه به تصویر می کشد. قدرت بازی ها، به ویژه دلروی لیندو، و مسائلی که در فیلم به آن ها پرداخته می گردد، از نژادپرستی گرفته تا جایگاه اجتماعی، تا مدت با بیننده باقی خواهد ماند.

4- Feels Good Man

اگر تا به امروز شکلک هایی که در فضای مجازی استفاده می گردد را درک ننموده اید، Feels Good Man یک آنالیز ماجراجویانه در خصوص تاثیر کارتون های ظاهراً معصوم بر زندگی انسان هاست. این فیلم مستند به آنالیز تاریخچه شکلک ها می پردازد و بعد از تماشای آن از خود خواهید پرسید آیا شکلک ها نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 را تغییر نداند.

5- The Invisible Man

لی وانل کارگردان فیلم با یاری استودیو بلوم هوس که سابقه ای طولانی در ساخت فیلم های ترسناک باکیفیت دارد، نگاهی هوشمندانه و مدرن به یک داستان ترسناک کلاسیک دارد. در The Invisible Man الیزابت ماس مانند همواره بازی خارق العاده ای از خود ارائه داده، این بار در نقش زنی که نامزد سابقش با اختراع یک لباس نامرئی او را شکنجه می دهد. تماشای این فیلم بسیار تکان دهنده شما را هر لحظه روی جایگاه تان نیم خیز نگه خواهد داشت.

6- The King of Staten Island

زندگی پیت داویدسون الهام بخش تازه ترین فیلم جاد آپاتو بوده که همزمان شما را خندانده و به گریه می اندازد. داویدسون در فیلم The King of Staten Island در اولین نقش عظیم خود بازی خارق العاده ای ارائه می دهد، فیلمی که در آن وی نقش پسر جوانی را بازی می نماید که بعد از مرگ پدر آتش نشانش باید مسائل خود و خانواده اش را حل نماید. تحول شخصیت او در طول داستان نشان دهنده استعداد داویدسون و البته رشد و بلوغ داستان سرایی کارگردان است.

7- Mulan

اگر نگرانید که نسخه لایو اکشن Mulan نیز به یکی از بازسازی های تجاری یک کلاسیک از دیزنی تبدیل گردد باید بدانید که جای نگرانی نیست. اگر چه این فیلم همچنان رگه هایی از کارتون کلاسیک را در خود دارد، اما جایگاه خاص و متمایز خودش را داشته و بیشتر شبیه یک فیلم ابرقهرمانیدر خصوص زنی جوان است که قدرتش را باور دارد تا فیلمی در خصوص یکی از شاهزاده های دیزنی. اگر ناراحتید که چرا این بازسازی مانند نسخه اصلی موزیکال نیست باید بدانید که بعضی از موسیقی های اورجینال قسمت اصلی در نسخه لایو اکشن گنجانده شده اند.

8- Nomadland

فرانسس مک دورمند با بازی خارق العاده ای که در فیلم Nomadland از خود ارائه داده در جهت بدست آوردن یک جایزه اسکار دیگر واقع شده است. او در این فیلم نقش زنی را بازی می نماید که در جریان رکود مالی عظیم اوایل قرن بیست و یکم همه چیزش را از دست می دهد و اکنون سوار بر ون خود یک زندگی دائماً در حال حرکت را تجربه می نماید. این فیلم که نابازیگران بسیاری با تجربه زندگی کوچ نشینی در آن بازی می نمایند نگاهی فوق العاده به سبکی متفاوت از زندگی عامه مردم دارد.

9- The Old Guard

به نظر می رسد که نتفلیکس با این فیلم یک فرانچایز کمیک بوکی پرهزینه یافته است. در فیلم The Old Guard شارلیز ثرون در نقش یک قهرمان نامیرا که در طی قرن ها به شکل پنهان به بشریت یاری نموده فوق العاده ظاهر می گردد. فیلم The Old Guard پر از سکانس های اکشن و مبارزه ای فوق العاده است که بر جذابیت های داستان می افزاید.

10- One Night in Miami

اولین تجربه کارگردانی رجینا کینگ نشان داده که این بازیگر بسیار بااستعداد در پشت دوربین نیز از توانایی قابل توجهی برخوردار است. فیلم One Night in Miami بر اساس نمایشنامه ای به همین نام ساخته شده و به ملاقات تخیلی بین عظیم ترین چره های جنبش حقوق مدنی در آمریکا، محمد علی کلی، مالکوم ایکس، سم کوک و جیم براون می پردازد.

11- Sound of Metal

در فیلم Sound of Metal ریز احمد بازی بی نقصی در نقش یک درامر ارائه می دهد که بهس رعت حس شنوایی اش را از دست می دهد. اگر کسی از نزدیکان شما دچار مشکل شنوایی است، فیلم Sound of Metal تقلا های درونی شخصیت روبن و درماندگی اش نسبت به صدا های نامفهومی که می شنود و کوشش هایش برای نشان دادن تجربه ناخوشایند خود به مخاطبانش را روایت می نماید. این فیلم نگاهی عمیق به زندگی افراد ناشنوا است که نشان می دهد ناشنوا بودن به معنای معلولیت نیست و نه چیزی که احتیاج به بازسازی کردن دارد.

12- Palm Springs

اندی سمبرگ و کریستین میلیوتی به لطف کمدی جذاب Palm Springs نام خود را در این فهرست به عنوان یکی از بهترین زوج های فیلم های کمدی رمانتیک جایگاه خود را تثبیت کردند. داستان فیلم که در یک فضای عروسی در یک مرکز تفریحی در پالم اسپرینگز می گذرد، در خصوص زوجی است که هر روز آن ها تکرار می گردد. در این بحبوحه در حالی که زوج اصلی داستان برای گذران وقت کار های جذابی انجام می دهند با ارزش واقعی زندگی آشنا می شوند.

13- Pieces of a Woman

ونسا کیربی در فیلم Pieces of a Woman نقش زنی را بازی می نماید که با مرگ دخترش در هنگام تولد دست و پنجه نرم می نماید. احساس پوچی و افسردگی او به فاصله افتادن بین او شوهرش منجر می گردد، مردی که شایا لباف نقش او را بازی می نماید. بازی کیربی دیدنی است و او را به یکی از شانس های اسکار تبدیل می نماید.

14- Project Power

این فیلم اکشن از سرویس نتفلیکس در خصوص یک ماده مخدر است که به استفاده نماینده به مدت 5 دقیقه قدرت های فراانسانی می بخشد. در فیلم Project Power جیمی فاکس نقش مردی را بازی می نماید که می خواهد دخترش را پیدا کند، دختری که به عنوان موش آزمایشگاهی برای تست کردن این ماده مخدر خصوص استفاده قرار گرفته است. سکانس های فیلم و بازی فاکس باعث شده این فیلم یکی از بهترین فیلم های سال 2020 باشد.

15- The Rental

اولین تجربه کارگردانی دیو فرانکو با نام The Rental یک تریلر تاثیرگذار است که در آن دو زوج خود را قربانی یک روانی چکش به دست در ویلایی که اجاره نموده اند می یابند. دیو از جامپ اسکر ها چشم پوشی نموده، اما آن ها را با خشونت و خونریزی فراوان جایگزین نموده تا همراه با تنش هایی که در میان شخصیت های اصلی ایجاد می گردد شاهد یک فیلم ترسناک جذاب باشیم.

16- The Social Dilemma

وقتی می شنوید کارکنان گوگل، توییتر و فیسبوک به فرزندانشان اجازه نمی دهند از شبکه های اجتماعی استفاده نمایند این موضوع می تواند هشداری نسبت به این شبکه ها باشد. تماشای مستند The Social Dilemma از سرویس نتفلیکس برای هر کسی که از شبکه های اجتماعی استفاده می نماید اجباری به نظر می رسد. این مستند نشان می دهد که الگوریتم هایی برای انتشار اطلاعات نادرست در دوران شیوع کرونا و رقابت های انتخاباتی طراحی شده و همچنین شبکه های اجتماعی اثرات روانشناختی داشته که می توانند شما را به خود معتاد سازند.

17- Swallow

هیلی بنت بازی بی نقصی در تریلر Swallow از خود ارائه می دهد. او در این فیلم نقش زنی خانه دار را بازی می نماید که به تازگی باردار شده و بعد از غرق شدن در زندگی روزمره خود آغاز به بلعیدن اشیاء کوچک می نماید. بازی بنت را در این فیلم باید دید که یکی از بهترین نقش آفرینی های سال لقب گرفته است.

18- The Trial of the Chicago 7

تازه ترین اثر آرون سورکین نگاهی به ماجرای فعالان مدنی مخالف جنگ ویتنام است که به اتهام هرج و مرج در اجتماع ملی دموکرات ها در سال 1968 در شیکاگو به دادگاه کشانده شدند. ساشا بارون کوهن، ادی ردمین، جرمی استرانگ، جان کارول لینچ، یحیی عبدالمتین دوم، مارک رایلنس، جوزف گوردون لویت و فرانگ لانگلا همگی بازی های خارق العاده ای در درام دادگاهی The Trial of the Chicago 7 ارانه داده اند، فیلمی که روایت آن با ماجرا های امروز دنیا ارتباط نزدیکی دارد.

19- Tenet

تریلر جاسوسی پیچیده Tenet که فشار اصلی به عنوان نجات دهنده هالیوود در عصر شیوع کرونا بر دوش آن بود یک شاهکار به تمام معنا در زمینه روایت داستان است که به نظر می رسد جذابیت و هنر تمام و کمال آن در سال های آینده درک خواهد شد. استعداد کریستوفر نولان در روایت داستان های اورجینال در روزگار کنونی بسیار نادر است و این همان چیزی است که تازه ترین فیلم او را منحصربفرد و تماشایی می سازد. همچنین درک این فیلم به چندین بار تماشا و تعمق طولانی احتیاج دارد.

20- Trolls: World Tour

در فیلم Trolls: World Tour شاهد بازگشت ملکه پاپی و برنچ در یک دنباله رنگی و جذاب هستیم. این فیلم پیغامی قوی در خصوص پذیرش تفاوت های دیگران به ما می آموزد که در قالب یک داستان ترولی بچگانه، اما تاثیرگذار روایت می گردد.

منبع: روزیاتو

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 112155

به "برترین فیلم های سال 2020 که ارزش دیدن دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین فیلم های سال 2020 که ارزش دیدن دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید