با این 15 ترفند سرعت گوشی اندرویدی خود را افزایش دهید

به گزارش مجله سرگرمی، اگر جزو آن دسته از کاربرانی هستید که سرعت پایین گوشی اندرویدی تان شما را به ستوه آورده، پیشنهاد می گردد این مطلب را از دست ندهید؛ اگرچه راه چاره معجزه آسایی وجود ندارد که گوشی را از یک میان رده یا مالی به یک پرچم دار تبدیل کند اما با این حال یک سری کارها هست که اگر انجام دهید، سرعت گوشی اندرویدی که در اختیار دارید افزایش پیدا می نماید. بنابراین تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

با این 15 ترفند سرعت گوشی اندرویدی خود را افزایش دهید

مثل هر محصول الکترونیکی دیگری، حتی برترین گوشی های اندرویدی هم در طول زمان کند شدن را تجربه می نمایند. البته در بین پرچم دارها و گوشی های بالارده این کند شدن به گونه ای نیست که کاربر را آزار دهد چون این گوشی ها سخت افزار قدرتمندتری دارند اما میان رده ها و گوشی های مالی معمولا خیلی بیشتر صاحبان خود را به ستوه در می آورند. از آن جایی هم که هزینه خرید یک گوشی تازه نسبتا بالاست، کاربران بیشتر در پی روش هایی هستند که بتوانند به وسیله آن، سرعت گوشی اندرویدی خود را به صورت موقت هم که شده افزایش دهند.

توجه داشته باشید آنچه که ما قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم، روش هایی است که به صورت موقت به شما یاری می نماید شرایط گوشی خود را بهتر از قبل کنید. برای مثال اگر حافظه داخلی گوشی خیلی زود پر می گردد، به شما می گوییم چه کاری انجام دهید تا این اتفاق نیفتد یا اگر هم پر شد، به راحتی آن را خالی کنید، اگر مثلا شارژ باتری زود تمام می گردد چه کاری انجام دهید تا شرایط بهتر گردد و مواردی مثل این.

بنابراین اصلا انتظار نداشته باشید با این نکات و ترفندها، سرعت گوشی اندرویدی شما یک افزایش چشمگیر 100٪ داشته باشد. شاید اصلا این نکات در نهایت برای گوشی شما کارساز نباشند که البته اگر این رخ داد، محکم ترین نشانه برای این است که باید گوشی خود را تعویض کنید و در پی این روش ها نباشید. پس، قبل از اینکه ادامه دهید، این نکته را به خوبی به خاطر بسپارید که روش های زیر فقط قرار است به شما یاری نمایند، نه معجزه و در نتیجه اثر آن ها هم شاید در بعضی مواقع خیلی نباشد.

توجه داشته باشید راستا یافتن یک سری از تنظیمات از این جهت تقریبی بیان می گردد که گوشی های اندرویدی با یکدیگر متفاوت هستند و برای دسترسی به یک بخش خاص باید راستا متفاوتی را دنبال کنید.

1. از آپدیت بودن گوشی خود اطمینان حاصل کنید

نخستین قدم قبل از انجام هر کاری در راستای افزایش سرعت یک گوشی اندرویدی کند این است که چک کنید ببینید آیا آپدیتی برایش منتشر شده است یا خیر. البته آپدیت های نرم افزاری لزوما تجربه کار با گوشی را بهتر نمی نمایند، ولی تجربه نشان داده شرکت های توسعه دهنده چون آن دستگاه را با نرم افزار تازه بهینه می نمایند، یک سری از اپلیکیشن ها هم مصرف بهینه تری پیدا می نمایند و در نتیجه گوشی می تواند سبک تر از قبل گردد.

مهم تر اینکه وجود رخنه های امنیتی هم می تواند باعث به وجود آمدن باگ های متعدد و در نتیجه کند شدن گوشی گردد. آپدیت های نرم افزاری به همراه خود، آپدیت های امنیتی را هم به همراه دارند که باعث می گردد این ضعف ها پوشش داده شوند.

بعلاوه سرویس های گوگل پلی هم دقیقا مثل سیستم عامل، مسئولیت سنگینی در قبال بسیاری از قابلیت های نرم افزاری دارند. در نتیجه آپدیت آن ها که به صورت مستقیم از خود گوگل پلی قابل انجام است، باعث می گردد تجربه کار با گوشی بهتر گردد.

برای اینکه از آخرین شرایط آپدیت سیستم عامل خود مطلع شوید کافی است سری به بخش تنظیمات زده و معمولا در بخشی با نام About Phone یا Software update به معنای درباره گوشی و به روزرسانی نرم افزاری، چک کنید ببینید آیا آپدیتی برای شما در دسترس واقع شده است یا خیر.

2. اپلیکیشن های از قبل نصب شده را غیرفعال کنید

با خرید هر گوشی هوشمندی، می بینیم که در آن پر شده از اپلیکیشن های از پیش نصب شده که بعضی از آن ها اصلا هیچ استفاده ای برای ما ندارند. این موضوع خصوصا در گوشی های پایین رده و مالی که اصلا شرایط خوبی هم ندارند که کاربر بخواهد از قابلیت های خوب در آن ها استفاده کند صدق می نماید. این اپ ها باعث می شوند گوشی سنگین گردد و هنگ کند چون فقط حافظه را اشغال می نمایند. برای مثال فروشگاه های تم، پخش نماینده موسیقی یا ویدیو و… که کاربران معمولا از نسخه شخص ثالث آن ها استفاده می نمایند ولی نمی دانند وجود یک اپ اضافی درون خود گوشی باعث می گردد فقط حافظه داخلی پر گردد.

در حالی که شرکت های سازنده گوشی سعی می نمایند جلوی پاک کردن این اپ ها به وسیله شما را بگیرند، با این حال غیرفعال کردن آن ها هم دقیقا همین وظیفه را انجام می دهد چون نمی توانید آن ها را به صورت کامل حذف کنید. برای غیرفعال کردن این اپ ها هم کافی است سری به تنظیمات زده و در بخش اپلیکیشن ها یا همان برنامه ها، روی گزینه Disable کلیک کنید.

3. اجازه دسترسی را از اپ ها بگیرید

اگر نمی خواهید یک اپلیکیشن را حذف یا غیرفعال کنید اما از طرفی می خواهید به منابع سیستم شما دسترسی نداشته باشد و در واقع کمترین تعامل را با گوشی شما برقرار کند، کافی است اجازه دسترسی آن به منابع سخت افزاری و نرم افزاری گوشی را قطع کنید. دسترسی به بخش های مختلف گوشی می تواند روی کیفیت کار محصول شما اثر بگذارد، در نتیجه پیشنهاد می گردد اگر از اپلیکیشنی به ندرت استفاده می کنید اما نمی خواهید آن را پاک کنید، به تنظیمات رفته و در بخش حریم خصوصی یا همان اپلیکیشن ها، یک سری از مجوزها را غیرفعال کنید.

4. گوشی را گهگاهی ریستارت کنید

گاهی اوقات کند شدن یک کامپیوتر یا یک محصول محاسباتی نظیر گوشی هوشمند را می توان با یک ریستارت ساده حل کرد. خیلی هم سخت نیست که متوجه شویم چرا این کار را باید انجام دهیم. ریستارت کردن گوشی، اپ های در حال انجام را به صورت کامل می بندد و فعالیت های پس زمینه را هم کاملا متوقف می نماید. این کار باعث می گردد گوشی جان تازه ای بگیرد. البته به خاطر داشته باشید اگر مشکل شما ناگهانی رخ بدهد، ریستارت کردن می تواند آن را حل نماید، در غیر این صورت شاید مجبور شوید هرازچندگاهی گوشی را ریستارت کنید که انجام این کار هم به وسیله بعضی از شرکت های سازنده پیشنهاد می گردد.

برای مثال در گوشی های سامسونگ، اوپو، شیائومی و وان پلاس این امکان وجود دارد که گوشی خود را بعد از مدتی ریستارت کند و توصیه شده این کار را مرتبا انجام دهید چون باعث می گردد گوشی شرایط بهتری داشته باشد. یافتن تنظیمات مربوط به این بخش با توجه به هر گوشی فرق دارد.

5. پاک کردن حافظه کش برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی

یکی از مسائلی که به شخصه بارها و بارها در گوشی قدیمی خود با آن روبرو بودم، پر شدن حافظه داخلی گوشی بود. نه فقط من بلکه بسیاری از افرادی که در اطراف من از گوشی هایی با ظرفیت کم حافظه داخلی استفاده می کردند و می نمایند، از این مشکل گله مند هستند. یکی از مواردی که باعث می گردد این گوشی ها خیلی زود به این مشکل دچار شوند و مرتبا هنگ نمایند، حافظه کش اپلیکیشن هاست.

اپلیکیشن هایی نظیر اینستاگرام، گوگل کروم یا هر مرورگر دیگری، بازی ها و… که زیاد از آن ها استفاده می کنید، بیشترین کش را به خود اختصاص می دهند و گاهی اوقات دیده شده که این اندازه حتی به بیش از 1 گیگابایت هم می رسد. در نتیجه توصیه می گردد کاربر حتما کش اپلیکیشن ها را پاک کند.

برای این کار دو راه وجود دارد؛ اینکه به بخش اپلیکیشن ها در تنظیمات رفته و کش اپ ها را یکی یکی پاک کنید. روش دوم و ساده تر، نصب اپلیکیشن One Tap است که همانطور که از نامش پیداست، به شما اجازه می دهد حافظه کش اپلیکیشن ها را به صورت خیلی حرفه ای و با یک ضربه پاک کنید، بدون اینکه مشکل خاصی به وجود بیاید.

دانلود اپلیکیشن One Tap از گوگل پلی

6. پاک کردن گفت و گوهای قدیمی و فایل های دانلودی بدون استفاده

گاهی اوقات پیش می آید که یک اپلیکیشن را به وسیله گوگل دانلود و نصب نموده باشید، یا فایل های گوناگونی به وسیله واتساپ برای شما ارسال شده باشد اما بعد از نصب یا مشاهده محتوی، دیگر آن را پاک نمی کنید. شما وقتی یک اپلیکیشن را نصب می کنید، به سرعت به محل دانلود آن رفته و حتما فایل دانلودی را پاک کنید چون دیگر به آن احتیاجی نخواهید داشت. بعلاوه وقتی یک فایل ویدیویی، صوتی و… را از واتساپ یا دیگر پیغام رسان ها دریافت کردید، بدانید که این فایل ها درون گوشی شما ذخیره می شوند. بنابراین بعد از مشاهده آن ها، یا پاکشان کنید یا به وسیله فلش یا کابل به کامپیوتر یا دستگاه دیگر منتقل کنید تا حافظه داخلی گوشی اشغال نگردد.

بعلاوه وجود گفت و گوهای قدیمی که پیغام های زیادی هم درون آن ها وجود دارد می تواند حداقل تجربه کار با همان اپلیکیشن را بهبود ببخشد. کافی است هر چند هفته یک بار سری به مکالمات خود زده و آن ها را پاک کنید. از چت های مهم هم فایل پشتیبان تهیه کنید و آن ها را هم پاک کنید تا در صورت احتیاج، از فایل پشتیبان بهره ببرید.

توجه داشته باشید معمولا فایل های رسانه ای دریافتی از پیغام رسان های مختلف در یک پوشه مجزا با نام همان اپلیکیشن ها در فایل منجر شما قرار می گیرند. بنابراین حتما به آن جا سر زده و در بخش مربوطه، اطلاعات اضافی را پاک کنید.

7. استفاده از نسخه لایت اپلیکیشن های مختلف

یکی از برترین راه هایی که پیشنهاد می گردد حتما برای بهبود سرعت کار با گوشی خود انجام دهید، حذف اپلیکیشن های سنگین و نصب نسخه لایت یا همان سبک آن هاست. فیسبوک و اینستاگرام برای مثال از آن دسته از اپلیکیشن هایی هستند که قابلیت های مختلفی دارند و به مجوزهای دسترسی زیادی هم احتیاجمند هستند. المان های سنگینی هم نظیر پخش اتوماتیک ویدیو در آن ها وجود دارد که شاید برای گوشی مالی شما، مدیریت کردن آن ها کار ساده ای نباشد.

نسخه لایت اپلیکیشن های مختلف به شما یاری می نماید تا به قابلیت های کاربردی هر اپلیکیشن دسترسی داشته باشید که شاید مثل همان اپ اصلی خوب و مجذوب کننده نباشند اما احتیاج شما را به احتمال زیاد رفع می نمایند. از طرفی با این کار، جان تازه ای به گوشی کم توان خود می بخشید. بنابراین تصمیم با شماست.

8. از نسخه تحت وب اپلیکیشن ها بهره ببرید

یک راهکار عالی دیگر که به شخصه حتی در کامپیوتر هم از آن استفاده می کنم، استفاده از نسخه تحت وب اپلیکیشن هایی است که از این حالت پشتیبانی می نمایند. برای مثال فتوشاپ، پاک کردن اشیا ناخواسته از تصاویر، تبدیل فرمت های ویدیویی و… که برای تمامی آن ها نسخه تحت وب وجود دارد.

البته شاید با خود بگویید اپلیکیشن ها آفلاین هستند و نسخه های تحت وب هم حتما به اتصال اینترنت احتیاج دارند که حق دارید. ولی اگر می دانید به اینترنت دسترسی دارید، حتما این کار را انجام دهید چون واقعا به صرفه تر و بهینه تر است.

بعلاوه استفاده از وب اپلیکیشن های پیش رونده یا همان PWA هم می تواند مفید باشد. این فناوری که در سال 2015 به وسیله گوگل معرفی گردید، بستری را فراهم می نماید که ظاهر و کارکرد آن شبیه به اپلیکیشن معمولی است اما در واقع وب سایتی است که کاربر می تواند با مراجعه به آن، بدون احتیاج به اینترنت یا حتی اینترنت ضعیف، به آنچه که می خواهد دسترسی داشته باشد. نسخه لایت اپلیکیشن ها هم در باطن خود، یک PWA هستند چون هدف آن ها کاملا مشابه است.

9. منوی هوم را خلوت نگه دارید

گاهی اوقات پیش می آید که می بینیم شخصی صفحه اصلی گوشی خود را پر نموده از ویجت های مختلف، تصاویر زمینه متحرک، تم های گوناگون، آیتم های دینامیکی و… که تمام این موارد حتی روی یک گوشی پرچم دار هم فشار زیادی وارد می نمایند. به خصوص یک سری از ویجت ها که هر بار خود را برای نمایش اطلاعات بروز، آپدیت می نمایند.

حتی گوگل فید (یا هرآنچه که شرکت های مختلف در سمت چپ منوی هوم تعبیه می نمایند که اگر زبان گوشی فارسی باشد این منو در سمت راست قرار می گیرد) که با سوایپ به سمت راست روی صفحه اصلی می توانید آن را مشاهده کنید، می تواند بخشی از توان گوشی شما را بگیرد. بنابراین پیشنهاد می گردد روی صفحه اصلی نگه دارید، وقتی گزینه های شخصی سازی صفحه پدیدار شد به سمت راست یا چپ (بسته به زبان گوشی) سوایپ نموده و فید خبر را غیرفعال کنید. حال به صفحه نخست برگردید و هرآنچه را که فکر می کنید اضافی است از روی صفحه پاک کنید.

اگر هم فکر می کنید خود گوشی به خاطر لانچری که دارد سنگین است، می توانید لانچرهای سبک بسیار خوبی را به وسیله پلی استور دانلود و نصب کنید که قابلیت های کمتری از لحاظ ظاهری دارند اما حداقل اندازه هنگ کردن گوشی را به شکل قابل توجهی کمتر می نمایند.

10. غیرفعال کردن دستیار صوتی هوشمند

اگر از آن دسته کاربرانی هستید که به صحبت کردن با دستیار صوتی خود علاقه مند هستند، باید بدانید این دستیار صوتی یک سرویس همواره در حال انجام است که می تواند روی منابع سخت افزاری شما فشار نسبتا زیادی وارد کند. به همین دلیل باید آن را غیرفعال کنید تا بتوانید از یک سری از قابلیت های خوب و کاربردی تر گوشی خود به شکل بهتری بهره ببرید.

برای اینکه دستیار صوتی گوگل را غیرفعال کنید کافی است وارد تنظیمات شده و در بخش گوگل اسیستنت، روی گزینه Hey Google & Voice Match کلیک نموده و آن را غیرفعال کنید. نگران نباشید؛ با این کار هیچ چیزی پاک نمی گردد و باز هم می توانید دستیار صوتی خود را فعال کنید. ولی پیشنهاد می گردد آن را برای داشتن تجربه ای بهتر با گوشی خود، غیرفعال کنید.

گفتنی است اگر از گوشی سامسونگ استفاده می کنید، سعی کنید دستیار صوتی اختصاصی شرکت کره ای را هم که با نام بیکسبی شناخته می گردد غیرفعال کنید.

11. از آپدیت اتوماتیک اپلیکیشن ها جلوگیری کنید

اگرچه نخستین راهکاری که به شما گفتیم، آپدیت سیستم یا اپلیکیشن ها بود اما اکنون می خواهیم بگوییم اگر این فرایند دارد برای اپلیکیشن های پلی استور به صورت اتوماتیک صورت می گیرد، حتما جلوی آن را بگیرید چون آپدیت شدن اپلیکیشن ها به صورت اتوماتیک حتی گوشی های قدرتمند را هم با کندی روبرو می نماید.

به گوگل پلی رفته و روی تصویر پروفایل خود ضربه بزنید. حالا روی گزینه Network Preferences کلیک نموده و در نهایت حالت دریافت اپلیکیشن ها را روی Dont auto-update apps یا همان اپ ها را به صورت اتوماتیک دانلود نکن قرار دهید.

12. اپلیکیشن های آنتی ویروس یا اپ هایی با کارکرد مشابه را پاک کنید

اگر گوشی شما ضعیف شده باشد و هنگ کند، کار از اپلیکیشن های ویروس کش گذشته است و بهتر است اصلا تبلیغاتی که در رابطه با آن ها می گردد را باور نکنید. چون این اپ ها نمی توانند خیلی گوشی شما را از ویروس پاک نمایند. معمولا ویروس کش ها نقش بازدارنده را ایفا می نمایند تا پاک نماینده ویروس. یعنی اگر گوشی شما آلوده گردد، نمی توانند خیلی یاری تان نمایند.

علاوه بر این ها، با نصب اپلیکیشن های محدودنماینده فعالیت های پس زمینه برای آزادسازی فضای داخلی گوشی یا منابع سخت افزاری هم شاید اصلا گوشی شما دچار مشکل گردد چون این اپ ها برای گوشی شما بهینه نشده اند. اندروید خودش یک سیستم مدیریت منابع سخت افزاری دارد که کاملا متناسب با عملکرد سیستم شماست و اپ هایی را که استفاده نمی کنید در حالت خواب قرار می دهد. در نتیجه سعی نکنید اپ های این چنینی را نصب کنید.

اما اگر از یک سری اپ های ضد بدافزار چندکاره استفاده می کنید که قابلیت هایی نظیر تغییر آی پی، سیستم ضد سرقت و… را هم در خود دارند، سعی کنید قابلیت ویروس کش آن را غیرفعال و از سایر امکانات بهره ببرید.

13. افزایش سرعت انیمیشن ها

هر سیستم عاملی، انیمیشن های بسیار زیادی هم دارد تا بتواند تجربه جالبی از کار با گوشی به کاربر ارائه دهد. به صورت کلی شما هر کاری که با گوشی انجام می دهید، از باز کردن قفل صفحه تا خاموش کردن آن، یک انیمیشن خاص دارد که به وسیله شرکت سازنده طراحی می گردد. اگرچه این انیمیشن ها مجذوب کنندهیت کار با گوشی را دوچندان می نمایند اما گاهی اوقات می تواند فشار زیادی روی گوشی اعمال نمایند.

خوشبختانه اندروید آنقدر قابلیت شخصی سازی در اختیار شما قرار می دهد که بتوانید به لطف آن، انیمیشن ها را اندکی سریع تر کنید. برای این کار باید وارد تنظیمات توسعه دهنده گوشی شوید که پیش تر هم یک سری نکات مهم کار با آن را به شما آموزش داده بودیم. کافی است وارد تنظیمات شده و روی About Phone یا About Device (درباره گوشی) کلیک کنید. حالا روی Build number (شماره مدل)، هفت بار ضربه بزنید تا گزینه های توسعه دهنده برای شما فعال گردد.

به صفحه اصلی تنظیمات برگشته و تا پایین اسکرول کنید. می بینید که گزینه ای تحت عنوان Developer options (گزینه های توسعه دهنده) به منوی تنظیمات اضافه شده است. آن را باز نموده و در بین گزینه های مختلفش، در پی تنظیمات مربوط به انیمیشن ها باشید. وقتی آن را یافتید، همه را روی حالت ×1 قرار دهید یا اصلا آن ها را غیرفعال کنید تا گوشی سرعت بیشتری پیدا کند.

14. گوشی را به تنظیمات کارخانه برگردانید

بازگشت گوشی به تنظیمات کارخانه، یکی از روش هایی است که معمولا وقتی می بینیم راهی برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی وجود ندارد پیشنهاد می کنیم. این گزینه تمام اطلاعات گوشی شما را اعم از حساب های کاربری، مخاطبین، فایل ها و هرآنچه که تصورش را بکنید، پاک می نماید و تنها راه در امان ماندن از آن این است که از گوشی یک فایل پشتیبان تهیه کنید تا بعد از آماده به کار شدن دوباره آن بتوانید اطلاعات را به وسیله وارد کردن حساب کاربری بازگردانید.

وقتی گوشی را به تنظیمات کارخانه بازگشت دهید، گویا دوباره آن را خریداری نموده اید. بنابراین تا یکی دو ماه می توانید با سرعت بیشتری با آن کار کنید که مدت زمان نسبتا زیادی است. برای انجام این کار هم کافی است وارد تنظیمات شده و در بخش System (سیستم) و Reset Options (گزینه های بازنشانی)، روی Erase all data/factory reset (پاک کردن تمام اطلاعات/بازگشت به تنظیمات کارخانه) کلیک کنید. بعد از انجام این کار باید یک بار دیگر گوشی را راه اندازی نموده تا بتوانید از آن بهره ببرید.

15. نصب رام سفارشی برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی

اگر کارتان با 14 روش قبل پیش نرفت، پیشنهاد می کنیم گوشی خود را تعویض کنید و روش 15 را انجام ندهید. چون نه به دردسرش می ارزد و نه هزینه ای که باید برای آن پرداخت کنید. معمولا وقتی پشتیبانی نرم افزاری یک گوشی به سرانجام می رسد، کاربران کوشش می نمایند با نصب یک رام سفارشی، جان تازه ای به گوشی خود ببخشند. رام های سفارشی غالبا بر اساس اندروید استوک هستند و این یعنی بسیار سبک تر بوده و سرعت بالاتری از اندرویدی دارند که در گوشی های شرکت های مختلف شاهد هستیم.

توجه داشته باشید رام های سفارشی کاملا غیر رسمی هستند و حتی ممکن است بعضی ها پر از باگ و مسائل نرم افزاری ریز و درشت باشند و باعث شوند بارها مجبور شوید رام های مختلفی را روی گوشی خود نصب کنید. برای این کار باید کلی تحقیق کنید یا گوشی را نزد یک تعمیرکار ماهر ببرید. ولی همانطور که گفته شد، اگر کارتان به نصب رام سفارشی رسید، یعنی وقت آن رسیده که دست به جیب شده و برای خرید گوشی تازه آماده شوید.

توجه داشته باشید تمام روش هایی که در بالا برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی به آن ها اشاره کردیم، فقط به صورت موقت می توانند مشکل شما را حل نمایند. یعنی اندکی گوشی را سرحال نمایند تا بتوانید شرایط خرید یک گوشی تازه را پیدا کنید. وقتی از عمر مفید یک گوشی می گذرد، دیگر نمی گردد آن را مثل سابق، سریع و قدرتمند ساخت. در نتیجه روش های بالا هم قرار نیست برای شما معجزه نمایند. اما قطعا می توانند تا نهایتا دو ماه مفید باشند.

اگر شما هم راهکاری برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی قدیمی سراغ دارید، لطفاً آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Android Authority

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 29 تیر 1401 بروزرسانی: 29 تیر 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 164364

به "با این 15 ترفند سرعت گوشی اندرویدی خود را افزایش دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این 15 ترفند سرعت گوشی اندرویدی خود را افزایش دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید