باقرزاده: به حضور مربیان خارجی نه اعتقاد و نه پول آن را دارم

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس فدراسیون شمشیربازی گفت: در کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش نگاه ویژه به این رشته وجود دارد و یک جهش خوب در وزارت ورزش در بخش بودجه داشتیم.

باقرزاده: به حضور مربیان خارجی نه اعتقاد و نه پول آن را دارم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، فضل الله باقرزاده در مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون شمشیربازی، گفت: فعالیت در این رشته بسیار سخت است به خصوص اینکه جامعه نگاه خاصی به این گونه رشته ها نداشت ولی شرایط بهتر شده و رسانه ها و رسانه ملی و رادیو به آن می پردازند و وقتی مردم بدانند که این رشته چقدر جذاب است، آن را دنبال می نمایند.

رئیس فدراسیون شمشیربازی گفت: مدیران کل دنبال رشته هایی بودند که آنها را مطرح نمایند حتی استانی بود که تمام بودجه خود را صرف یک تیم فوتبال نموده بود اما امروز شاهد این هستیم که مدیران کل با ما تماس می گیرند و پیگیر حضور و فعال کردن این رشته هستند و دیدند شمشیربازی در دنیا و آسیا می درخشد.

وی مطرح نمود: 27 هیئت فعال داریم و در استان ها حداقل یک سالن داریم ولی در استان های اردبیل، اصفهان، مازندران، گیلان و آذربایجان غربی کار از مرکز استان به شهرستان ها رفته و در آنجا هم فعال شده است . ما مانند بعضی از رشته ها نیستیم و در هر شهرستان و بخش یک سالن هم نداریم و مسائل سخت افزاری زیادی داریم.

باقرزاده یادآور شد: در کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش نگاه ویژه به این رشته وجود دارد و یک جهش خوب در وزارت ورزش در بخش بودجه داشتیم. اگر نتایج به دست نیاوریم بودجه افزایش نمی یابد.

وی با اشاره به کسب سهمیه المپیک توکیو گفت: ما در حالی که فرانسه و روسیه سهمیه سابر را کسب نکردند، المپیکی شدیم. الان هم مجوز اردوهای تیم ملی گرفته شده است و اردوها را با حمایت استان ها و هیئت ها راه اندازی می کنیم تا بهترین نفرات را برای زون آسیا که از 20 اردیهشت سال بعد شروع می گردد، انتخاب کنیم. البته میزبان مسابقات هنوز تعیین نیست.

باقرزاده با تاکید بر پتانسیل های مربیان داخلی گفت: در سال های گذشته یعقوبیان، فرجی، فخری و طاهرخانی دوره های بین المللی مربی گری را در مجارستان دیدند. با این شرایط ارزی امکان استفاده از مربیان خارجی را نداریم. میر محمدی در فلوره حضور دارد و استعدادهای خوبی را تعیین نموده و ارتباط خوبی با بچه ها دارد. یعقوبیان هم در اپه حضور دارد و به طور کامل از مربیان داخلی بهره می بریم. به حضور مربیان داخلی اعتقاد ندارم و بودجه آن را هم نداریم . از سال 82تا 86 که حضور داشتم و از 89 تا کنون به صورت دسته جمعی در جایی هستیم که بودجه ما با بودجه بسیاری از رشته های مطرح برابر است .

وی در انتها گفت: بسته های حمایتی برای ورزشکاران و مربیان در نظر گرفتیم. مربیان ما مانند مربیان تنیس نیستند که 10 میلیون بگیرند بلکه 200 تا 300 هزار تومان می گیرند و احتیاج به حمایت دارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 112470

به "باقرزاده: به حضور مربیان خارجی نه اعتقاد و نه پول آن را دارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باقرزاده: به حضور مربیان خارجی نه اعتقاد و نه پول آن را دارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید