باز پس گیری تقریبی شهرک راس العین از ترکیه توسط کردها

به گزارش مجله سرگرمی، دیده بان حقوق بشر سوریه در پنجمین روز عملیات ترکیه در شمال سوریه گفت، نیروهای سوریه دموکراتیک توانستند اکثر مناطقی که نیروهای ترکیه و گروه های هم پیمان آن در شهرک راس العین در حومه حسکه به تصرف خود درآورده بودند، پس بگیرند.

باز پس گیری تقریبی شهرک راس العین از ترکیه توسط کردها

کرد های سوریه

به نقل از اسکای نیوز، دیده بان حقوق بشر سوریه، نهاد وابسته به مخالفان سوری خاطرنشان کرد، نیروهای سوریه دموکراتیک توانستند اکثر این مناطق را در پی درگیری های شدید پس بگیرند.

این نهاد اضافه کرد: درگیری ها بین دو طرف عقب نشینی نیروهای ارتش آزاد سوریه را از منطقه صنعتی به همراه داشت.

ترکیه

براساس گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه، درگیری ها در حال حاضر در منطقه گذرگاه راس العین، محور تل حلب متمرکز است و این محور شاهد بمباران شدید و خشونت متقابل است.

وزارت دفاع ترکیه تسلط نیروهای خود و نیروهای مخالف سوریه را بر شهر راس العین و و گذرگاه مرزی راس العین اعلام نموده بود که نمودها این خبر را رد کردند و گفتند تنها بر ورودی شهرک مسلط شده اند.

منابع محلی در راس العین نیز به المیادین گفتند، نیروهای ترکیه ای و افراد مسلح وابسته به آن بر شهرک راس العین مسلط نشدند.

دیده بان حقوق بشر سوریه گفت، بیش از 17 تن از بین نیروهای هوادار ترکیه در جریان ضد حمله نیروهای کرد در راس العین کشته و در درگیری ها با نیروهای ترکیه نیز چهار تن از نیروهای کرد کشته شدند.

به رغم این شکست اما المیادین گزارش داد، گروه های مسلح مورد حمایت ترکیه در ورودی شهرک سلوک از توابع تل ابیض در شمال سوریه در حال پیشروی هستند. آنها در صدد تسلط بر شهرک سلوک در حومه شمالی رقه و از توابع تل ابیض هستند.

سازمان ملل نیز طی امروز (یکشنبه) خاطرنشان کرد، از زمان آغاز عملیات ترکیه بیش از 130 هزار تن از تل ابیض و راس العین متواری شده اند.،ایسنا

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 51967

به "باز پس گیری تقریبی شهرک راس العین از ترکیه توسط کردها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باز پس گیری تقریبی شهرک راس العین از ترکیه توسط کردها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید