بازسازی مسیرهای ریلی در مناطق سیل زده شروع شد

به گزارش مجله سرگرمی، مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از آغاز عملیات برطرف انسداد خطوط ریلی و بازسازی مسیرهای ریلی در مناطق سیل زده اطلاع داد.

بازسازی مسیرهای ریلی در مناطق سیل زده شروع شد
  • مجله قطار

سعید رسولی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار مالی ایرنا اضافه نمود: در جریان وقوع سیل، راستا جنوب حدفاصل اهواز - اندیمشک در ایستگاه بامدژ و نظامیه به دلیل آبگرفتگی مسدود و آب شستگی وسیعی در جریان سیل رخ داده است.

وی با اشاره به اقدامات اجرا شده برای بازگشایی راستاهای ریلی اعلام کرد: در روزهای ابتدای وقوع سیل در این راستاها باید منتظر می ماندیم سطح آب فروکش کند و به حدی برسد که امکان عملیات عمرانی فراهم گردد. با این وجود، با منحرف کردن راستا آب در محدوده ای که به شبکه ریلی آسیب وارد آمده، عملیات بازسازی و مرمت شروع شد و در 2 روز آینده با فروکش کردن آب زمینه تسریع تعمیر خط فراهم می گردد.

وی درباره توقف جابجایی بار فولاد خوزستان در این راستا و مشکلاتی که برای کارخانه فولاد به وجود آمده گفت: در این راستا محموله ای به مقصد فولاد خوزستان در حال جابجایی بود که با انسداد راستا، باراندازی در بین راه (حدفاصل دوکوهه-اندیمشک) تدارک دیده شد و بار از قطار تخلیه و نسبت به حمل بار با کامیون به مقصد مورد نظر اقدام شد.

مدیرعامل شرکت راه آهن با بیان اینکه اگر روند فروکش شدن آب و عملیات مرمت با همین روند ادامه یابد، به زودی این 2 راستا ریلی بازگشایی می شوند اضافه نمود: کاهش آبگرفتگی به کنترل و کم کردن خروجی آب سدهای خوزاستان بستگی دارد و در این باره با مسوولان مربوطه ارتباط داریم و وضعیت را هر لحظه رصد می کنیم.

وی ادامه داد: در راستا جنوب اگر به هر دلیلی آبگرفتگی فعلا فروکش نکند، در جابجایی بار از طریق ریل، محموله ها تا اندیمشک با قطار جابجا می شوند و از آن نقطه به بعد بار از طریق کامیون انتقال داده می گردد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که چند کلیومتر راه آهن آسیب دیده و احتیاج به مرمت دارد، گفت: در منطقه اهواز 10 کیلومتر از خط ریلی دچار آبگرفتگی شده است. البته آبگرفتگی به خودی خود مسئله ای ایجاد نمی کند اما قسمت های کوچکی حدود 300 متر از خط دچار آب شستگی شده و همین عامل منجر به انسداد خط شد.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 19623

به "بازسازی مسیرهای ریلی در مناطق سیل زده شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی مسیرهای ریلی در مناطق سیل زده شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید