بارزانی از اصلاحات پیشنهادی عبدالمهدی حمایت کرد

نیچروان بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق در پی دیدار روز سه شنبه با برهم صالح، رئیس جمهور عراق موضعش در قبال اصلاحات پیشنهادی در قانون اساسی عراق و برگزاری انتخابات زودهنگام را اعلام نمود.

بارزانی از اصلاحات پیشنهادی عبدالمهدی حمایت کرد

به نقل از فرات نیوز، نیچروان بارزانی، نخست وزیر دولت اقلیم کردستان عراق در پی این دیدار گفت: اقلیم کردستان نمی تواند نسبت به رخدادهای فعلی در عراق بی اهمیت باشد؛ چرا که این مسائل بر کردستان عراق نیز تاثیر گذار است.

وی اضافه کرد: اقلیم کردستان از اصلاحات دولت عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق حمایت می نماید و خواستار اجرای فوری آن است.

بارزانی در کنفرانس مطبوعاتی که در پی دیدار رهبران اقلیم کردستان با رئیس جمهور عراق در اربیل برگزار گردید گفت: ما از گام های اصلاحاتی که دولت مرکزی برداشته حمایت می کنیم. ما فکر نمی کنیم این مسائل حاصل یک سال حضور دولت المهدی باشد بلکه به نظر ما این مسائلی است که طی سال ها روی هم انباشته شده است.

نخست وزیر اقلیم کردستان عراق در ادامه گفت: مشکل قانون اساسی عراق نیست بلکه اهمال در اجرای آن است و اگر قرار باشد قانون اساسی اصلاح گردد باید در شرایطی امن و مناسب صورت گیرد.

این مقام کرد خاطر نشان کرد: خواسته مردم عراق برای بهبود شرایط معیشتی خواسته ای مشروع است و جوانان عراقی مستحق زندگی در بهترین شرایط هستند و شکی نیست که دولت فدرال تمام تلاشش را برای برآورده کردن خواسته معترضان به کار می بندد.

درباره برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق نیز بارزانی گفت: به نظر من برگزاری انتخابات در شرایط فعلی به نفع عراق نیست بلکه کشور را به شرایطی بدتر سوق می دهد.

بارزانی همچنین گفت: مشکل بزرگی بین احزاب در اقلیم کردستان عراق نیست و اگر هم باشد با مذاکره حل می گردد چنان که انتظار داریم مذاکرات بغداد و اربیل پس از آرام شدن اوضاع عراق از سر گرفته گردد.،ایسنا

بیشتر بخوانید،درخواست بارزانی از کردهای سراسر دنیا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 6 دی 1398 شناسه مطلب: 57716

به "بارزانی از اصلاحات پیشنهادی عبدالمهدی حمایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارزانی از اصلاحات پیشنهادی عبدالمهدی حمایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید