امکان ثبت نام در رشته های پیغام نور و غیرانتفاعی&zwnj ها بدون کنکور

به گزارش مجله سرگرمی، حسین توکلی - مشاور عالی سازمان سنجش گفت: تکمیل ظرفیت پذیرش رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1396 موسسات آموزش عالی غیردولتی ـ غیرانتفاعی و دانشگاه پیغام نور از 29 مهرماه 96 شروع شده است و تا 30 آبان 96 ادامه دارد.

امکان ثبت نام در رشته های پیغام نور و غیرانتفاعی&zwnj ها بدون کنکور

وی اضافه کرد: تا تاریخ 20 آبان نیز تعداد 40 هزار و 693 نفر برای ثبت نام به دانشگاه پیغام نور و موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی مراجعه نموده اند.

مشاور عالی سازمان سنجش اضافه کرد:داوطلبان علاقمند به تحصیل (اعم از داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 96 ثبت نام نموده و یا ننموده اند) می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت این دانشگاه و موسسات شرکت نمایند.

وی اضافه کرد: داوطلبان به منظور اطلاع از رشته های تحصیلی و موسسات پذیرنده دانشجو در این مرحله می توانند به لینک جستجوی عنوان موسسه و کدرشته مندرج در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و پایگاه اطلاع رسانی موسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی و یا پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه پیغام نور مراجعه نمایند.

توکلی گفت: داوطلب می تواند ضمن معین کردن رشته و موسسه مورد علاقه خود، با به همراه داشتن مدارک اعلام شده به مؤسسه آموزش عالی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه کند.

وی تاکید نمود: تمامی متقاضیان باید حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 96 دارای مدرک دیپلم کامل متوسطه نظام قدیم (دوره چهارساله) یا پیش دانشگاهی و یا کاردانی (فوق دیپلم) بوده باشند. در صورت امکان تشکیل کلاس برای نیمسال دوم سال تحصیلی جاری از سوی مؤسسه مورد تقاضا، آن دسته از داوطلبانی که حداکثر تا تاریخ 30 بهمن 96 پیروز به اخذ مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی شوند، می توانند در رشته و یا رشته های تحصیلی مربوط متقاضی شوند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: تمامی داوطلبان باید در زمان ثبت نام به وسیله مؤسسه مربوط، بابت هزینه ثبت نام نسبت به پرداخت مبلغ 200 هزار ریال (20 هزار تومان) به وسیله سیستم پرداخت الکترونیکی در سایت سازمان سنجش اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: هر داوطلب منحصراً می تواند در یک گروه آزمایشی و یک کدرشته محل متقاضی گردد. در صورت ثبت نام داوطلب در دو کدرشته و یا در دو موسسه، اطلاعات وی در بانک اطلاعات پذیرفته شدگان هر دو محل حذف خواهد شد.

توکلی یادآور شد: متقاضیان مرد باید در زمان ثبت نام و شرکت در این مرحله از پذیرش دانشجو، از نظر نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.

وی گفت: پس از انجام ثبت نام، افراد به عنوان پذیرفته شده مشروط (در موسسه یا مرکز و یا واحد آموزشی که به آن مراجعه داشته اند) تلقی می شوند و آغاز به تحصیل آنان تا زمان تایید نهایی این سازمان بصورت مشروط خواهد بود.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: آن دسته از داوطلبانی که قبلاً در ردیف پذیرفته شدگان نهایی آزمون سراسری سال 96 (مرحله شهریور ماه) قرار گرفته اند، چنانچه در این مرحله متقاضی ثبت نام و ادامه تحصیل باشند و در یکی از موسسات ثبت نام کند، قبولی قبلی آنها در شهریورماه لغو خواهد شد.

وی اضافه کرد: پذیرفته شدگان باید به همراه تصویر دیپلم نظام قدیم و یا گواهی پیش دانشگاهی خود، به دفاتر پیشخوان خدمات دولت مراجعه و تائیدیه تحصیلی (ارزش تحصیلی) از اداره آموزش و پرورش محل تحصیل خود را درخواست نمایند و رسید آن را در زمان ثبت نام به دانشگاه ارائه دهند. پذیرفته شدگان حتماً نام رشته و مؤسسه آموزش عالی یا مرکز و یا واحد آموزشی محل تحصیل خود را در فرم دفاتر پیشخوان خدمات دولت اعلام نمایند.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: ویکی گرام
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 123266

به "امکان ثبت نام در رشته های پیغام نور و غیرانتفاعی&zwnj ها بدون کنکور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان ثبت نام در رشته های پیغام نور و غیرانتفاعی&zwnj ها بدون کنکور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید