استخوان منسوخ شده دوباره در بدن انسان ظاهر شد!

به گزارش مجله سرگرمی، استخوانی به نام فابلا که در زانو وجود داشته و طی تکامل انسان از بین رفته، دوباره در بدن انسان ها ظاهر شده است. رژیم های غذایی مدرن و افزایش قد و وزن انسان منجر به ظهور دوباره آن شده است.

استخوان منسوخ شده دوباره در بدن انسان ظاهر شد!

هر دانش آموز مدرسه ای می داند که اسکلت بدن انسان 206 استخوان دارد.

اما به نظر می رسد کتاب های درسی باید تغییر نمایند. زیرا استخوانی که دانشمندان تصور می کردند طی تکامل انسان از بین رفته، به طرز مرموزی دوباره در بدن انسان ها ظاهر شده است.

طبق تحقیقات دانشمندان رصد فابلا (fabella) استخوان کوچکی که داخل تاندون پشت زانو قرار داشت در بدن انسان نسبت به 100 سال قبل، 3 برابر افزایش یافته است. اکنون نیز از هر 5 نفر، این استخوان در زانوی 2 نفر وجود دارد.

استخوان فابلا که کمتر از نیم اینچ است، در انسان های اولیه رصد شده بود و به نظر می رسید هیچ کاربردی ندارد. اکنون دانشمندان معتقدند رژیم های غذایی مدرن که سبب افزایش وزن و قد انسان شده، فشار بیشتری به زانوها وارد می نمایند و در نتیجه یک استخوان اضافی برای کاهش این فشار در زانو رشد می نماید.

اما وجود استخوان پنجم در زانو هرگونه غضروف مهمی در این قسمت بدن را فرسوده می نماید و حتی ممکن است به پوکی استخوان منجر گردد.

در حقیقت افرادی که این استخوان در بدنشان وجود دارد، با شرایط دردناکی روبرو هستند. به همین دلیل دانشمندان اکنون اعلام نموده اند در صورت وجود استخوان فابلا باید آن را از بدن حذف کرد.

محققان امپریال کالج لندن بیش از 21 هزار مطالعه علمی را آنالیز کردند که طی 150 سال اخیر صورت گرفته است. در این تحقیقات فابلا در اسکن ها رصد شده است.

طبق پژوهش Journal of Anatomy، در سال 1918 میلادی استخوان فابلا در زانوی 11.2 درصد جمعیت دنیا وجود داشت اما آمار سال گذشته نشان می دهد وجود این استخوان در زانوی افراد 3 برابر شده و به 39 درصد رسیده است.،مهر

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 20247

به "استخوان منسوخ شده دوباره در بدن انسان ظاهر شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استخوان منسوخ شده دوباره در بدن انسان ظاهر شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید