ادامه محدودیت های مسافرتی در جهان

به گزارش مجله سرگرمی، سازمان جهانی بهداشت از زمان اعلام شیوع ویروس کووید 19 به عنوان بحران سلامت جهانی توسط سازمان جهانی بهداشت، سازمان جهانی گردشگری(WHO) اقدامات کشورهای مختلف را پیگیری نموده است.

ادامه محدودیت های مسافرتی در جهان

براساس این گزارش، از 217 مقصد در دنیا، 156 مقصد به طور کامل پذیرش گردشگران بین المللی را متوقف نموده اند.

مدت اجرا محدودیت های مسافرتی در یک چهارم از این تعداد مقصدهای دنیای به سه ماه و در 40 درصد از این مقاصد به دست کم یک ماه رسیده است.

براساس این گزارش که در تاریخ یازدهم می منتشر شده است، تا به امروز هیچ یک از کشورها محدودیت های مسافرتی که در ابتدا مشخص نموده بودند کاهش نداده و یا به خاتمه نرسانده است.

83 درصد از مقاصد گردشگری در اروپا به طور کامل مرزهایشان را به روی گردشگران بین المللی بسته اند. در قاره آمریکا، این آمار 80 درصد، در آسیا و اقیانوسیه این آمار 70 درصد، در خاورمیانه این آمار 62 درصد و در آفریقا 57 درصد اعلام شده است.

زوراب پولولیکا شویلی، دبیر کل سازمان دنیای گردشگری بیان نمود: حوزه گردشگری در دورانی که کشورها و مردم در قرنطینه به سر می بردند بیشترین خسارت را در بین حوزه های مختلف متحمل شد.

به این ترتیب سازمان دنیای گردشگری از مقامات کشورهای مختلف می خواهد تا زمانی که کاهش محدودیت های مسافرتی بی خطر باشد، مدبرانه برای این هدف با یکدیگر همکاری نمایند.

به گفته زوراب پولولیکا شویلی، گردشگری منبع درآمد میلیون ها نفر بخصوص در کشورهای درحال توسعه به شمار می رود. شروع دوباره گردشگری در دنیا می تواند شغل های بسیاری را نجات دهد، از زندگی بسیاری از افراد محافظت کند و به حوزه گردشگری امکان بقا دهد.

این سازمان پیش تر در گزارشی شمار گردشگران بین المللی در سال 2020 را با 60 الی 80 کاهش پیش بینی نموده بود.

منبع: گردشبان
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 19 تیر 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 90323

به "ادامه محدودیت های مسافرتی در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه محدودیت های مسافرتی در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید