احتمالی که فدراسیون والیبال در نظر نگرفت، الکنوبه ایران می آید؟

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، پس از برکناری ایگور کولاکوویچ از راهنمایی تیم ملی والیبال بحث انتخاب سرمربی به یکی از چالش های فدراسیون تبدیل و خاتمه آذرماه امسال ولادیمیر الکنو به عنوان سکان دار تیم ملی والیبال در لیگ ملت ها و المپیک توکیو معرفی گردید.

احتمالی که فدراسیون والیبال در نظر نگرفت، الکنوبه ایران می آید؟

طبق اعلام فدراسیون اواخر فروردین ماه زمان حضور الکنو در ایران و برگزاری اردو با حضور او اعلام شد اما احتمال حضور الکنو در ایران بسیار ضعیف است.

پس از اظهارات امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال مبنی بر احتمال عدم حضور در الکنو در ایران، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال گفت: این خبر واقعیت ندارد. چه کسی چنین خبری را اعلام نموده؟ حضور آلکنو در ایران طبق همان برنامه قبلی خواهد بود. اردوی تیم ملی والیبال هفتم فروردین سال آینده شروع می گردد و بازیکنان زیر نظر مربیان ایرانی تمرین خواهند کرد. البته محتمل است در این اردو توتولو دستیار الکنو هم حضور داشته باشد؛ اما این موضوع قطعی نیست. الکنو هم بیست و سوم فروردین به ایران خواهد آمد. خوش خبر در جریان این موضوع بود و وقتی از او پرسیدم که اتفاق جدیدی در این خصوص افتاده است پاسخ داد هیچ تغییری در برنامه حضور الکنو ایجاد نشده است. لیگ روسیه بیست و دوم فروردین به خاتمه می رسد و یک روز پس از آن الکنو در ایران خواهد بود.

ولادیمیر الکنو

داورزنی در صورتی با قطعیت از حضور الکنو در اواخر فروردین ماه صحبت نموده که یک احتمال را در نظر نگرفته است. مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان والیبال اروپا، 6 اردیبهشت 1400 به خاتمه می رسد و بازی فینال هم 12 اردیبهشت خواهد بود. لیگ ملت های والیبال نیز قرار است از 17 اردیبهشت شروع گردد. در صورت صعود تیم باشگاهی الکنو به فینال لیگ قهرمانان اروپا تعیین نیست که تکلیف حضور این مربی در ایران چگونه خواهد بود.

محمود افشاردوست عضو هیئت رئیسه فدراسیون والیبال در مصاحبه با خبرنگاران درباره حضور الکنو در ایران گفت: از روزی که بحث حضور مربی خارجی در ایران مطرح شد قطعاً تعیین بود که مربی خارجی پس از اتمام مسابقات لیگ باشگاهی اش در ایران حضور خواهد داشت و در بهترین حالت اواخر فروردین، زمان حضور مربی خارجی در ایران مطرح بود. اسامی مربیانی که به کمیته فنی رسید همه دارای تیم باشگاهی بودند.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون والیبال در پاسخ به این سوال که آیا به تاریخ رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا توجهی نشد و همچنین این احتمال وجود دارد که تیم الکنو در فینال مسابقات حضور داشته باشد یا خیر، گفت: احتمال حضور تیم الکنو در جمع چهار تیم لیگ اروپا وجود دارد و در آن مقطع نیز توجهی به این موضوع نشد. البته این را نیز بگویم که این بحث ها باید در جلسات کمیته فنی مورد رسیدگی قرار می گرفت و کار هیئت رئیسه، تصمیم گیری های کلان است.

وی در پاسخ به این سوال که شما در جلسات کمیته فنی نیز حضور داشته اید، آیا در آن جلسات به این موضوع توجهی شد یا خیر، گفت: به یاد ندارم در جلسات کمیته فنی نیز به این موضوع توجهی شده باشد، چرا که در آن مقطع بیشتر تمرکز بر این بود که کدام مربی می تواند به تیم ملی یاری کند و به خاطر ندارم که درباره تاریخ مسابقات لیگ قهرمانان اروپا صحبتی شده باشد.

افشاردوست در پاسخ به این سوال که این موضوع می تواند برای تیم ملی مشکل ساز گردد یا خیر، اضافه کرد: ما ایرانی ها عادت داریم اردوهای بلندمدت 4-3 ماهه برگزار کنیم و این مشکل از دیرباز وجود داشته است. در یک برهه زمانی در دنیا به غیر از ایران، مربیان خوب خارجی فقط تیم ملی را راهنمایی می کردند اما در ایران به دلیل اینکه حقوق کافی به مربیان ملی داده نمی گردد، آنها مجبور بودند تیم های باشگاهی را نیز راهنمایی نمایند و همین موضوع چالشی برای رسانه ها بود و امروز شاهد هستیم که بیش از 10 سال است به دلیل مسائل مالی بیشتر مربیان خارجی هم در کنار راهنمایی تیم ملی، سکان دار تیم باشگاهی هم می باشند و به همین دلیل اردوهای ملی را دو هفته ای برگزار می نمایند و سپس راهی مسابقات لیگ ملت ها می شوند.

وی تأکید کرد: ما نیز از این قاعده مستثنی نیستیم. یا باید مبلغ قابل توجهی به مربی خارجی بدهیم که تمام یک سال را در ایران حضور داشته باشد و راهنمایی هیچ تیم باشگاهی را برعهده نگیرد.

محمود افشاردوست

عضو هیئت رئیسه فدراسیون والیبال در پاسخ به این سوال که در صورت صعود تیم الکنو به فینال لیگ قهرمانان اروپا، چاره فدراسیون چیست؟ گفت: فدراسیون ممکن است به اجبار اردوهای تیم ملی را در روسیه برگزار کند تا الکنو بتواند بر تیم ملی ایران در کنار راهنمایی تیم باشگاهی اش نظارت داشته باشد. اگر تیم الکنو به جمع چهار تیم مسابقات لیگ قهرمانان اروپا صعود کند، شرایط برای ما سخت خواهد شد در غیر این صورت باید شاهد حضور الکنو در اواخر فروردین ماه در ایران باشیم.

افشاردوست در خاتمه گفت: امیدوارم هر چه سریع تر ویروس کرونا در دنیا و ایران از بین برود و مردم و ورزشکاران در سلامت کامل باشند. برای میناوند، انصاریان و سایر بیماران مبتلا به کرونا آرزوی سلامتی دارم و ان شاءالله تیم ملی والیبال ایران در رقابتهای خود پیروز باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 130021

به "احتمالی که فدراسیون والیبال در نظر نگرفت، الکنوبه ایران می آید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمالی که فدراسیون والیبال در نظر نگرفت، الکنوبه ایران می آید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید