الکنو گزینه مناسبی برای ایران نیست، لیگ والیبال دچار مشکل است

به گزارش مجله سرگرمی، مربی تیم ملی والیبال آمریکا در مصاحبه با خبرنگاران درباره شرایط و شرایط تیم ملی ایران گفت: متأسفانه با توجه به شرایط نامناسب تیم ملی والیبال ایران هنوز تکلیف سرمربی معین نیست. البته لیگ والیبال ایران هم دچار مسائل زیادی است؛ بسیاری از بازیکنان به کرونا مبتلا شده و برخی دیگر نیز بیمار هستند. لیگ هم با تعطیلی روبرو شده البته این شرایط با توجه به ویروس کرونا طبیعی است.

الکنو گزینه مناسبی برای ایران نیست، لیگ والیبال دچار مشکل است

مرتضی شیاری در ادامه تأکید کرد: نکته بسیار مهم و نگران کننده آن است که برخی از بازیکنان از شرایط مسابقه ای دور هستند. هر چقدر آنها از نظر بدنی بتوانند شرایط جسمانی را حفظ کنند، اگر از فضای مسابقات دور باشند، دچار مشکل خواهند شد بخصوص دو بازیکن کلیدی تیم ملی از فضای رقابت دور هستند. امیر غفور که هنوز با هیچ تیمی در مسابقات حاضر نشده که این مسئله نگران کننده است. سعید معروف نیز در آمریکا تمرینات بدنسازی خیلی خوبی دارد اما دور بودن از شرایط بازی برای هیچیک از این دو خوب نیست. آنها از بازیکنان تأثیرگذار و کلیدی تیم ملی هستند و باید فکری اساسی برای تیم ملی شود وگرنه در مسابقات پیش رو شاهد بهم ریختگی های زیادی در داخل تیم خواهیم بود و فکر می کنم تیم ایران دچار مسائل زیادی خواهد شد.

مربی تیم ملی والیبال آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا در جریان گزینه های هدایت تیم ملی والیبال ایران هستید یا خیر؟ گفت: کم و بیش در جریان هستم. الکنو از گزینه های جدی سرمربیگری تیم ملی ایران است. به شخصه باید بگویم الکنو مربی بسیار کار کشته و بزرگی است اما با حضور او در تیم ملی ایران مخالفم چرا که سبک والیبال روسیه با سبک والیبال ایران متفاوت است. شکل تمرینات روسیه و فیزیک بازیکنان آنها با ایران فرق دارد؛ بازیکنان روسیه فشار تمرینات بالایی دارند. اگر الکنو بخواهد سبک تمرینات سنگین را برای بازیکنان ایران اجرا کند، بازیکنان ایران نمی توانند یا ممکن است دچار آسیب دیدگی شوند چرا که با چنین سبکی آشنایی ندارند.

شیاری ادامه داد: بیشتر بازیکنان ایران تمرکزشان بر روی مسائل فنی یا در واقع هوشمندی والیبال است؛ آنها بیشتر بر مبنای هوش بازی می کنند.

وی تأکید کرد: الکنو در سالی که مربی زنیت کازان بود و سعید معروف نیز در آن تیم بازی می کرد، یک ذهنیت از سعید معروف دارد. الکنو پس از قهرمانی در مسابقات اروپا، در مصاحبه خود اعلام نمود که سعید معروف پاسور توانمندی است اما حرف مربی را گوش نمی کند. قطعاً چنین ذهنیتی همراه الکنو است و اگر بخواهد مربی تیم ایران باشد، باید دید چطور این موضوع را کنترل خواهد کرد، با این موضوع کنار آمده و آن را مدیریت می کند.

ملی پوش پیشین تیم ملی والیبال ایران افزود: بیشتر موافق حضور مربیانی در تیم ملی ایران هستم که از ایتالیا یا آرژانتین باشند چرا که سبک والیبالشان به ایران نزدیک است و بر مبنای هوش والیبالی بازی می کنند.

شیاری در پاسخ به این سوال که سعید معروف در آمریکا تمریناتش را چطور پشت سر می گذارد؟ گفت: معروف تمرینات خوبی در آمریکا دارد و آن را به طور مرتب پیگیری می کند. شاید در زمان اوج کرونا که حدود 90 درصد والیبالیست های دنیا در حال استراحت بودند، معروف تمرینات خوبی را پشت سر گذاشت؛ از نظر فیزیکی به هیچ عنوان مسئله ای ندارد. اگر هر چه سریع تر موضوع لیگ چین برطرف شود، دور بودن از شرایط مسابقه وی نیز برطرف خواهد شد. معروف بازیکن باتجربه ای است و می تواند سریع به شرایط مسابقه بازشود.

وی درباره از دست رفتن کرسی داورزنی در کنفدراسیون والیبال آسیا گفت: با توجه به اینکه داورزنی در فدراسیون دنیای ارتباطات خوبی دارد، فکر نمی کنم موضوع مهم یا بزرگی باشد؛ اتفاق خاصی رخ نداده چرا که والیبال ایران سال ها از والیبال آسیا فاصله گرفته و ما نباید اصلاً به آسیا فکر کنیم.

شیاری در خصوص شرایط تمرینات تیم ملی والیبال آمریکا گفت: قرار بود تمرینات تیم ملی آمریکا شروع شود اما به دلیل کرونا این اتفاق رخ نداد البته بازیکنان به صورت انفرادی تمرینات خود را پیگیری می کنند. خوشبختانه بیشتر بازیکنان اصلی در لیگ های اروپایی و سایر نقاط در حال بازی کردن هستند و مسئله ای نداریم. احتمالاً از ماه می تمرینات تیمی از سر گرفته خواهد شد البته باید دید شرایط کرونا در آینده چگونه می شود. معمولاً بازیکنان آمریکا اگر تمرینات تیمی نداشته باشند، جاهای مختلفی وجود دارد که تمرین می کنند و تمرینات والیبال ساحلی زیادی انجام می دهند به همین دلیل مسئله ای وجود ندارد.

مربی تیم ملی والیبال آمریکا در پایان در پاسخ به این سوال که نحوه چیدمان مربیان ملی توسط جان اسپرو چگونه است و آیا مربیان تیم های نوجوانان و جوانان زیر نظر وی فعالیت می کنند یا خیر؟ گفت: سیستم در آمریکا در باشگاه، مدارس و دانشگاه به گونه ای است که اگر تشکیلات با هر فردی به عنوان سرمربی به توافق برسد، سرمربی افراد مد نظر خود را معرفی خواهد کرد. در تیم ملی والیبال آمریکا نیز این گونه است که معمولاً پایان هر المپیک، فدراسیون با هر فردی به عنوان سرمربی قرارداد ببندد، بنابراین سرمربی نفرات مد نظر خود را معرفی خواهد کرد و فدراسیون آنها را جذب می کند. معمولاً قراردادها از یک المپیک تا المپیک بعدی است. تیم های نوجوانان و جوانان زیر نظر جان اسپرو نیستند البته با هم در ارتباط می باشند اما وی فقط هدایت تیم ملی بزرگسالان و دانشجویان را بر عهده دارد و دخالتی در تیم های نوجوانان و جوانان نمی کند.

miniman.ir: مرد کوچک | مجله سبک زندگی و کسب و کار

miniset.ir: مینی ست | مجله خانواده و موفقیت

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 116332

به "الکنو گزینه مناسبی برای ایران نیست، لیگ والیبال دچار مشکل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکنو گزینه مناسبی برای ایران نیست، لیگ والیبال دچار مشکل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید