ابولا؛ بیماری خطرناکی که سیستم ایمنی را نشانه می رود

به گزارش مجله سرگرمی، ویروس ابولا یا ایبولا یکی از کشنده ترین ویروس ها است که باعث بیماری شدید در انسان و پستانداران می گردد.

ابولا؛ بیماری خطرناکی که سیستم ایمنی را نشانه می رود

به گزارش خبرنگار مطالعه جدید دانشگاه تگزاس حاکی از اطلاعات جدیدی درباره اثرات فاجعه آمیز ابولا بر فرد آلوده است، آنها برای نخستین بار توضیح داده اند که چگونه ویروس ابولا ، سلول های T را که یک خط مهم دفاعی هستند، غیر فعال می نماید؛ بنابراین فرد آلوده قادر به مقابله با عفونت نیست.

بیماری ابولا یکی از بیماری های عفونی مخرب است و قبلا شیوع آن باعث مرگ و میر بالایی شده و ماهیت تهاجمی این ویروس ناشی از توانایی آن در بی اثر کردن گسترش سیستم ایمنی اختصاصی فرد آلوده است.

گلبول های سفید بخش بسیار مهمی از سیستم ایمنی بدن هستند. هنگامی که تعداد گلبول های سفید خون از حد معمول پایین تر باشد لنفوپنی اتفاق می افتد، در واقعا لنفوپنی یکی از قوی ترین معیار های تشخیص عقونت ابولاست.

الکس بوکرایف ویروس شناس گفت: افرادی که از عفونت ابولا جان سالم به در می برند قادر به حفظ سطح سلول T خود در طی این عفونت هستند. در حالی که در تلفات ناشی از این ویروس سطح پایین سلول های T دیده می گردد. مشکل اینجاست که ما چگونگی کاهش سلول های T را نمی دانیم و باید علت آن را بیابیم.

با زیست شناسی سلولی و رویکرد های ژنتیکی، برای اولین بار نشان داده شد که چگونه ویروس ابولا می تواند به سلول T بچسبد، وارد آن گردد و آن را آلوده کند، اگرچه ویروس در سلول محدود می گردد، اما تا زمانی که بدن بتواند آن را از بین ببرد برای ایجاد آلودگی بیشتر تقلا می نماید.

با این اطلاعات جدید محققان برنامه دارند تا نقش این فرایند در مرگ سلول های سفید خون آلوده، ایمنی فرونشانی و به طور کل گسترش بیماری را کشف نمایند.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 55797

به "ابولا؛ بیماری خطرناکی که سیستم ایمنی را نشانه می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابولا؛ بیماری خطرناکی که سیستم ایمنی را نشانه می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید