ابلاغ مصوبات ستاد سفر های نوروزی به شرکت های هواپیمایی

به گزارش مجله سرگرمی، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از ابلاغ مصوبات ستاد ویژه سفر های نوروزی در مورد ارتقای خدمت رسانی و تکریم مسافران در ایام نوروز از سوی سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت های هواپیمایی اطلاع داد.

ابلاغ مصوبات ستاد سفر های نوروزی به شرکت های هواپیمایی

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، میر اکبر رضوی با اشاره به افزایش تقاضای سفر های هوایی اظهار کرد: در دو سال گذشته صنعت حمل و نقل هوایی به علت شیوع ویروس کرونا با رکود روبرو بود، خوشبختانه امسال با کنترل این ویروس و واکسیناسیون عمومی در کشور شاهد افزایش تقاضا برای مسافرت های هوایی هستیم.

وی اضافه نمود: با توجه به افزایش تقاضای سفر هوایی در ایام نوروز و وظیفه سازمان در سیاستگذاری برای صنعت حمل و نقل هوایی جهت حفظ ایمنی و امنیت پرواز ها و افزایش خدمات رسانی به مسافران با دستور و پیگیری رئیس سازمان، ستاد ویژه سفر های نوروزی با حضور همه دست اندرکاران صنعت از جمله شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، شرکت های هواپیمایی و ... با موضوع سازمان هواپیمایی کشوری تشکیل و جلسات متعددی در مورد برنامه ریزی و هماهنگی انجام سفر های نوروز برگزار گردید، براین اساس مصوبات ستاد جهت اجرا به شرکت های هواپیمایی ابلاغ شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در مورد اهداف اصلی این ستاد اعلام کرد: هدف اصلی این ستاد، ارتقای کیفیت خدمات رسانی، تکریم مسافران، کاهش تاخیرات و ایجاد همدلی، همکاری و همگرایی بیشتر در بین مسئولان و دست اندرکاران صنعت هوایی است و خانواده بزرگ صنعت هوایی کشور با همدلی، همیاری و همکاری، شرایط مناسب برای انجام سفر های ایمن و همراه با آرامش و آسودگی خیال را برای مسافران گرامی فراهم خواهند آورد.

رضوی بر لزوم حمایت از شرکت های هواپیمایی داخلی تاکید و اضافه نمود: تا به امروز، از تعداد 934 مجوز صادره برای پرواز های خارجی نوروز، 813 مجوز به شرکت های هواپیمایی داخلی و 121 مجوز به شرکت های هواپیمایی خارجی اختصاص یافته است.

وی گفت: بعلاوه تعداد 889 مجوز پرواز برای شرکت های هواپیمایی داخلی در راستا های داخل کشور صادر شده است بنابراین این شرکت ها باید از ظرفیت ایجاد شده جهت خدمت رسانی و جلب رضایت بیشتر مسافرین هوایی استفاده نمایند.

رضوی ایمنی و امنیت پرواز ها را اولویت سازمان هواپیمایی کشوری دانست و توضیح داد: با توجه به هدف اصلی این سازمان در نظارت بر ایمنی و امنیت پروازها، آنالیز و چک محسوس و نامحسوس سازمان از عملیات هوانوردی شرکت ها و فرودگاه ها در ایام نوروز به ویژه در حوزه عملیاتی همانند تجهیزات فنی، هواپیما، گروه پروازی و سرویس دهی در فرودگاه افزایش خواهد یافت.

قیمت بلیت نوروزی هواپیما افزایش نمی یابد

وی درخصوص افزایش قیمت بلیت هواپیما در ایام عید گفت: قیمت بلیت هواپیما براساس فهرست اعلامی در سایت انجمن شرکت های هواپیمایی در آذر ماه امسال تعیین شد و در ایام عید به هیچ عنوان افزایش پیدا نخواهد کرد و سازمان هواپیمایی کشوری با هرگونه تخلف در این زمینه برخورد می نماید.

رضوی تمهیدات اتخاذ شده جهت افزایش خدمت رسانی به هموطنان را اینگونه اعلام کرد: برای جلوگیری از بی نظمی و اقدام به موقع در روبروه با اتفاقات غیر مترقبه، شیفت های مدیریتی شبانه روزی در شرکت های هواپیمایی تشکیل شده است. بعلاوه با توجه به اهمیت کنترل و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، همه شرکت های هواپیمایی ملزم به اتصال به سامانه ایران من برای چک مسافران هستند؛ پذیرایی از مسافران براساس استاندارد های تعیین شده در پرواز های داخلی بالای یک ساعت الزام بوده و با توجه به کمبود ناوگان هوایی کشور و لزوم تامین هواپیمای جایگزین، شرکت های هواپیمایی با همکاری و همیاری از امکانات یکدیگر جهت پوشش پروازها، جلوگیری از تاخیرات مضاعف و انتقال مسافران به مقاصد مشترک استفاده خواهند کرد.

وی اضافه نمود: در زمان تاخیر پروازها، حضور در بین مسافران، اطلاع رسانی به موقع و تکریم مسافران با توجه به دستورالعمل های صادره سازمان هواپیمایی کشوری در حوزه حقوق مسافر به طور کامل انجام می گردد؛ بعلاوه در جهت افزایش خدمت رسانی به مسافران در پرواز های داخلی و با همکاری شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، ساعات استفاده از فرودگاه های خاص افزایش یافته تا محدودیت عملیات پروازی کاهش یابد، از جمله فرودگاه کیش که از تاریخ 25 اسفند الی 20 فروردین ماه 1401 به صورت 24 ساعت فعال و آماده ارائه خدمات به هموطنان کشور خواهد بود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ضمن قدردانی از مسئولان و کارکنان صنعت هوانوردی کشور برای کوشش شبانه روزی جهت فراهم کردن شرایط مناسب برای انجام سفر های هوایی به ویژه در نوروز گفت: هموطنان می توانند شکایات، نقدها و پیشنهادات خود را به وسیله درج در پرتال این سازمان به آدرس caa.gov.ir پیگیری نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 164310

به "ابلاغ مصوبات ستاد سفر های نوروزی به شرکت های هواپیمایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ مصوبات ستاد سفر های نوروزی به شرکت های هواپیمایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید