آسپرین خطر مرگ بیماران مبتلا به سرطان سینه را افزایش می دهد

به گزارش مجله سرگرمی، نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که مصرف آسپرین خطر مرگ را در بعضی زنان مبتلا به سرطان سینه افزایش می دهد این در حالی است که مطالعات قبلی نشان داده اند که مصرف آسپرین خطر متاستاز و مرگ را میان بیمارانی که از سرطان سینه جان سالم بدر برده اند، به اندازه قابل توجهی کاهش می دهد.

آسپرین خطر مرگ بیماران مبتلا به سرطان سینه را افزایش می دهد

به گزارش یونایتدپرس، محققان آمریکایی که این مطالعه را انجام داده اند، حدس می زنند که آسپرین ممکن است با فراوری فعل و انفعالاتی در جریان متیلاسیون یک تغییر شیمیایی در دی. ان. ای- خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

البته نتایج این مطالعه با یافته های مطالعات قبلی در تضاد است؛ پیش از این مطالعات نشان دادند که مصرف آسپرین خطر متاستاز و مرگ را میان بیمارانی که از سرطان سینه جان سالم بدر برده اند، بطور قابل توجهی کاهش می دهد.

محققان دانشگاه کارولینای شمالی که این مطالعه جدید را انجام داده اند، می گویند: التهاب مزمن عامل اصلی ابتلا به انواع سرطان های مختلف از جمله سرطان سینه است. آسپرین یک داروی ضد التهاب غیر استروئیدی است که خصیصه های ضد التهابی دارد. با توجه به این موضوع شواهد قابل توجهی از مطالعات آزمایشگاهی و جمعیتی نشان می دهند که مصرف آسپرین ممکن است خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهد.

محققان در این تحقیق جدید داده های هزار و 266 زن را که سرطان سینه داشتند و قبلا در مطالعه Long Island Breast Cancer شرکت نموده بودند، آنالیز کردند. در این مطالعه جدید میزان مرگ و میر ناشی از هر دلیل در زنانی که شش هفته قبل از تشخیص سرطان سینه دست کم یک بار در هفته آسپرین مصرف می کردند 67 درصد افزایش داشت. این زنان حامل ژن BRCA1 که سرطان سینه را تقویت می نماید نیز بودند. اما میزان مرگ و میر مرتبط با سرطان سینه در زنانی که حامل ژن BRCA1 نبودند اما آسپرین مصرف می کردند از 40 درصد به 22 تا 40 درصد کاهش یافت.

محققان می گویند: این اختلاف در میزان بقا و مرگ و میر در میان بیماران مبتلا به سرطان سینه می تواند ناشی از تفاوت هایی در بافت تومور دی. ان. ای و خون محیطی دی. ان. ای باشد. به همین دلیل آن ها برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رابطه آسپرین و متیلاسیون باید مطالعات بیشتری انجام دهند.

این مطالعه در نشریه Cancer منتشر شده است.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 37523

به "آسپرین خطر مرگ بیماران مبتلا به سرطان سینه را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسپرین خطر مرگ بیماران مبتلا به سرطان سینه را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید